جزئیات قتل یک جوان در درگیری خونین
۱۰۵۲۷۳۴
۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
۳۷۶۳
جوان ۲۹ ساله اهل روستای بالاگفشه لشت نشا که درگیری خونین یک عروسی به قتل رسیده بود روز گذشته به خاک سپرده شد. حال دو تن از مصدومان وخیم است. خانواده مقتول جزئیات ماجرای قتل را شرح دادند.

رکنا: جوان ۲۹ ساله اهل روستای بالاگفشه لشت نشا که درگیری خونین یک عروسی به قتل رسیده بود روز گذشته به خاک سپرده شد. حال دو تن از مصدومان وخیم است. خانواده مقتول جزئیات ماجرای قتل را شرح دادند.

ساعت نه و نیم شب سوم آبان ماه، صدای ساز و دهل در یک جشن عروسی در روستای شیخان گفشه بخش لشت نشا گیلان؛ ناگهان جایش را به صدای جیغ و وحشت و فریاد داد.

جزییات قتل یک جوان در درگیری خونین

درگیری دسته جمعی در عروسی تنها در عرض چند دقیقه بساط جشن را بر هم زد و به خاک و خون کشید. چند نفر را راهی بیمارستان کرد و جان یک نفر گرفته شد.

بماند که شاید عده‌ای از شرکت کنندگان در تجمع جشن هم بعدا به دلیل ابتلا به کرونا به دردسر بیفتند!

دایی مقتول: جنجال از دعوای بچه‌ها شروع شد

ظهر روز یکشنبه، قرار است تا دقایقی دیگر جسد رضا عابدین زاده که در جشن عروسی به قتل رسیده است به خاک سپرده شود.

اهالی روستای بالاگفشه پشت در خانه پدری رضا جمع شده اند و منتظرند جسد از سردخانه پزشکی قانونی برای خاکسپاری و تشییع منتقل شود.

دایی رضا هم تا دقایقی دیگر در مراسم تشییع جنازه خواهرزاده اش حاضر خواهد شد. اما قبل از رفتن در گفتگو با خبرنگار ما در مورد حادثه می‌گوید: «آن شب رضا به عروسی خواهر زن عمویش رفته بود. درگیری در عروسی از دعوای دو نوجوان کم سن و سال آغاز شده بود. همان موقع بزرگتر‌ها سر رسیدند و به جانبداری از آن دو نوجوان با هم درگیر شدند. رضا که دیده بود عده‌ای با هم گلاویز شده ند برای اینکه قائله را فیصله دهد به محل درگیری رفته بود. گفته بود آن‌ها دوستان من هستند و شاید به حرف گوش دهند و دعوا را تمام کنند. درگیری شدت گرفته بود و یک جوان با چاقو به قلب رضا زده بود.»

دایی رضا در ادامه گفت: «خواهر زاده ام فقط برای میانجیگری وارد دعوا شده بود. به جز او چند نفر دیگر هم وارد درگیری شده بودند و زخمی شدند. او اهل دعوا و شرارت نبود.»

در لشت نشا، همه جا حرف از عروسی مرگبار شیخان گفشه است.

یکی از اهالی می‌گوید: «عروسی نبود. یک جنگ تمام عیار بود! فردی که رضا را به قتل رساند، عده‌ای دیگر را هم زخمی کرد. بعد جلوی در بیمارستان پورسینای رشت که مصدومان به آنجا منتقل شده بودند رفته بود. عده‌ای از اهالی روستا هم برای پیگیری حال مصدومان آنجا تجمع کرده بودند. همان جا متهم توسط ماموران پلیس دستگیر شد.»

مقتول فقط برای هدیه دادن دقایقی به عروسی رفت

همسایه خانه مقتول وقوع حادثه را اینطور تشریح کرد: «خانه ما در مجاورت منزل مقتول است. رضا اهل روستای بالا گفشه بود، اما بعد از ازدواج ساکن شیخان گفشه شده بود که با زادگاه او حدود دو کیلومتر فاصله دارد. او کشاورزی و کار آزاد می‌کرد. روز حادثه هم در خانه ما مشغول حفر چاه بود. رضا کارگر خیلی زحمتکشی بود. آن روز به من گفت حتما باید چند دقیقه هم شده در عروسی شرکت کند. می‌گفت صاحب مجلس در عروسی من شرکت کرده و هدیه داده و من باید برای هدیه دادن به آن‌ها بروم. اما همسر و دختر سه ساله اش را به خاطر شیوع کرونا با خود به عروسی نبرد.»

او در ادامه گفت: «بعد از دستگیری متهم وقتی امروز داشتند او را به دادگستری لشت نشا منتقل می‌کردند عده‌ای از اهالی بالا گفشه که دوستان رضا و بقیه مصدومین بودند در خیابان جمع شدند. آن‌ها خیلی عصبانی بودند، اما ماموران آن‌ها را متفرق کردند. شنیده ایم که حال دو نفر از مصدومان وخیم است و در آی سیو بستری هستند.»

ورود اراذل و اوباش به عروسی شایعه بود

در حالی که در ابتدا شایعه شده بود که عده‌ای اراذل و اوباش وارد عروسی شده بودند و زنان و کودکان را کتک زده بودند، ساعتی بعد از وقوع جنایت محمد قربان پور دهیار روستای شیخان گفشه ضمن تکذیب این خبر گفت: «ورود اوباش به داخل عروسی و کتک خوردن کودکان و زنان را تکذیب می‌کنم. این درگیری و چاقوکشی و جنایت، بیرون از عروسی اتفاق افتاده بود.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:32
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1399/08/09
چرا شمال اینجوری شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
تاثیر بیابونهای جنوبه
GOO,B
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
خداوند رحمتش کند،
واقعا این قتل ها تا کی ادامه دارد؟
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1399/08/09
از اثرات خوردن مشروبات الکلی در اینگونه جشنها نتیجه اش میشه این
طرف قمپز میاد و میگه من هرچقدر هم بخورم مشکلی ندارم و جنبه اش دارم
حتی تو اروپا هم که خوردن مشروبا الکی منعی نداره ولی اگه طرف مشروب خورده باشه و درحال رانندگی باشه جریمه سنگین داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
آخه سالار کی به تو گفته مشروب خوردند؟ !! مثل اینکه ساقی شما خیلی دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1399/08/09
خدا لعنتشون کنه چه خوش چهره هم بوده در کشور درستی دنیا اومده بود حتما برای مدلینگ براش سر دست خورد میکردن بیچاره دختر سه سالش یک عمر بی پدری سخته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
بعضی ازجوانهای بدردنخورفقط دوست دارن درجشنهای عروسی دعواراه بیندارن و خودنمایی کنن اینهم یک نمونش .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
چرت وپرت گو
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1399/08/09
خدا رحمتش کند ،جه جوان خوش جهره ای بود ،که با کارگری خرج زن و بجه اش را در میاود،قاتل باید بی درنگ اعدام شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج