برخورد قانونی سازمان بورس با سهامداران متخلف
۱۰۵۲۸۹۰
۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
۲۳۱۹
عضو ناظر در شورای عالی بورس اوراق بهادار به نقش نظارتی سازمان بورس اشاره کرد و گفت: از سازمان بورس و اوراق بهادار انتظار می رود که به عنوان نهاد ناظر در بازار سرمایه با سهامداران متخلف برخورد جدی و قانونی داشته باشد.

خبرآنلاین به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران: محسن علیزاده این سازمان بالاترین رکن ناظر بازار سرمایه است و سهامداران خرد از نهاد ناظر انتظارات فراوانی دارند.

وی با بیان اینکه سهامداران باید به این مساله واقف باشند که شاخص بازار سهام همیشه مثبت نیست و دچار کاهش هم می‌شود اما باید بدانیم در این وضعیت چگونه سهام خود را مدیریت کنیم، افزود: در شورای عالی بورس و اوراق بهادار مصوب شد، حقوقی ها بازارگردانی را شروع کنند اما شاهد رفتار غیر منطقی از سوی برخی از حقوقی‌ها هستیم.

علیزاده گفت: به تازگی چند شرکت حقوقی دارای تخلف نیز به سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شده اند و نهاد ناظر بازار سرمایه اخطاریه برای آنها ارسال کرده است.

بورس

وی در خصوص تمهیدات مجلس شورای اسلامی برای حفاظت از حقوق سهامداران حقیقی بیان داشت: در مجلس اقدامات بسیاری برای جلوگیری از تخلفات سهامداران حقوقی صورت گرفته و از سازمان بورس نیز درخواست شده تا نحوه فعالیت سهامداران حقوقی را پس از تصویب الزام بازارگردانی در شورای عالی بورس، به مجلس اعلام کنند.

سازمان بورس می‌تواند از ابزارهای قانونی استفاده کند

عضو ناظر در شورای عالی بورس اوراق بهادار به اختیارات سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره کرد و گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ناظر می تواند در مواقع خاص از ابزارهای قانونی استفاده کند. به عنوان مثال اقدامی مانند کاهش دامنه نوسان که در زمان شهادت سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی صورت پذیرفت می تواند موجب کاهش افت شاخص باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: سهامداران هم باید به این مساله واقف باشند که شاخص بازار سهام همیشه مثبت نیست و دچار کاهش هم می شود اما باید بدانیم در این وضعیت چگونه سهام خود را مدیریت کنیم.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1399/08/09
تاحالا هر حرفی زدید برخلاف اون عمل میشود. مگر دستور رییس جمهوری نبود که کلیه شرکتهای بورسی سود سهامداران حقیقی را باید از طریق سامانه سجام واریز کنن ؟؟؟
چرا بعضی از شرکتها عمل نمیکنن؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1399/08/09
ریزشها تقریبا انجام شده ولی بازارگردانی باید انجام بشه تا برخی سهام های حبابی که علیرغم ارزش واقعیشون هر روز دارن میرن بالا تعدیل شه چون بزودی سهامداران خوشخیال رو میزنن زمین! کلا جلوی صف خرید و فروش گرفته شه و بازار متعادل بشه. سفارش گیری بین ساعت 8 و نیم تا 9 بجز ایجاد اختلال، هیچ فایده ای نداره و باید برداشته شه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
نه بابا
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1399/08/09
مگه تا الان همش منفی نبود که میگی باید همیشه بازار مثبت نباشه .تا حالا همش منفی بود حالا دیگه مثبتش کنیداگه راست میگید .به روال عادی برگرده تا مردم بتونن مدیریت کنن بعدش
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1399/08/09
عمو کلا دیگه بورس شده ماشینی که ترمز بریده هیچ کاری هم نمیشه کرد ما که مال مان رو باختیم به یاری امام زمان مسولین ایران ابرو وخانوادیشان رو ببازن
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1399/08/09
آیا راست میگید که سهامداران متخلفند خود دولتی ها متخلف نیستند که سهام را کم میکنند بعد اون بدبخت سهام دار توان پس بده.
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1399/08/09
عاشق جمله آخرتون شدم که گفتید بورس دچار کاهش هم میشه
آره ریزش یک میلیون واحدی بورس یه چیز کاملا طبیعیه!
Iran, Islamic Republic of
23:43 - 1399/08/09
از نظر مردم بورس سقوط کرده
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1399/08/09
از خود سازمان بورس متخلف تر خودشه
خود شکن ای دوست آینه شکستن خطاست
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1399/08/09
منفی و ریزشی که در تاریخ بورس سابقه نداشته مگه نه؟ آقای مسئول بورس دستوری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج