چرا بایدن درباره ایران با ترامپ متفاوت است؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۵۳۰۱۰
۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
۱۶۸۰
حشمت‌ا... فلاحت‌پیشه نماینده سابق مجلس در سرمقاله امروز روزنامه آرمان ملی نوشت: برآورد اکثر نظرسنجی‌ها احتمال ‏پیروزی جو بایدن را زیاد می‌داند و این درحالی است که در گذشته نظرسنجی‌ها معمولا با تردید نتیجه‌گیری می‌شد ولی الان ‏تردید‌ها کاهش یافته، چون تفاوت و اختلاف خیلی معنادار است؛ به‌ویژه اینکه به‌شدت ترامپ را به حالت تدافعی وادار کرده و از ‏طرف دیگر ترامپ، تمام انرژی خود را روی شخص خودش متمرکز کرده بود.

حشمت‌ا... فلاحت‌پیشه نماینده سابق مجلس در سرمقاله امروز روزنامه آرمان ملی نوشت: برآورد اکثر نظرسنجی‌ها احتمال ‏پیروزی جو بایدن را زیاد می‌داند و این درحالی است که در گذشته نظرسنجی‌ها معمولا با تردید نتیجه‌گیری می‌شد ولی الان ‏تردید‌ها کاهش یافته، چون تفاوت و اختلاف خیلی معنادار است؛ به‌ویژه اینکه به‌شدت ترامپ را به حالت تدافعی وادار کرده و از ‏طرف دیگر ترامپ، تمام انرژی خود را روی شخص خودش متمرکز کرده بود.

یعنی خودش عملا تنها بازیگر عرصه انتخابات ‏بود ولی دموکرات‌ها یک ساختار تشکیلاتی خیلی قوی انتخاباتی را شکل دادند و خانم هریس که معاون جو بایدن است، کاملا شفاف ‏با آمار و ارقام با مردم صحبت می‌کند و به جای اینکه وعده‌ها و ادعا‌های کلی ترامپ را تکرار کند با مطرح کردن برنامه‌های ‏اعتباری شفافی نظیر اینکه «کسانی که وضعیت معیشتی کمتری دارند از معافیت مالیاتی برخوردارند» خصوصا در میان افرادی ‏از مردم که حتی در انتخابات حضور هم پیدا نمی‌کردند، توانسته جایگاه و پایگاه رایی برای خودشان ایجاد کند. آرایی هم که تاکنون ‏به صندوق‌ها ریخته شده و میانگین کلی افرادی که رای داده‌اند، بیشتر به جو بایدن و دموکرات‌ها بوده است. به نظر می‌رسد اگر ‏اتفاق نادری شکل نگیرد، طبیعتا جو بایدن انتخاب می‌شود.

اما اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد؟ مشخصا در ایران، انتخابات آمریکا ‏معمولا مدنظر و توجه است و برخلاف خیلی از تحلیل‌هایی که گفته می‌شود جو بایدن و ترامپ هیچ تفاوتی ندارد، معتقدم اتفاقا ‏تفاوت وجود دارد و من به عنوان یک ایرانی امیدوارم که جو بایدن رای بیاورد. چون با اینکه در گذشته می‌توانستیم بگوییم تفاوت ‏معناداری بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان نیست ولی همانطور که در تحلیل قبلی اشاره کردم؛ اولا، ترامپ با اوباما خیلی فرق ‏داشت.

درثانی، یک اتفاقی بین ایران و آمریکا و دیگر کشورها، که البته دو طرف اصلی ایران و آمریکا بودند، به اسم برجام شکل ‏گرفت که اثر محسوس و ملموسی در اقتصاد و دیگر حوزه‌ها داشت ولی تحلیل دیگری که باید بدان اشاره کنم این است که از این ‏نظر جو بایدن با ترامپ فرق دارد که ترامپ حتی از سیاست معمول ضدایرانی آمریکا خیلی فاصله گرفت.

یعنی یک انحراف ‏افراطی شدید در سیاست مقابله با ایران ایجاد کرد که در تاریخ تحولات بین ایران و آمریکا فقط یکبار به‌صورت مقطعی در زمان ‏رونالد ریگان و یکبار در ماجرای حمله به طبس در زمان کارتر شکل گرفت و یکبار هم در هفته‌های آخر جنگ با ورود مستقیم ‏آمریکا به جنگ صورت پذیرفت و هر سه آن موارد مقطعی بود ولی ترامپ چهارسال با سیاست فشار حداکثری حتی از سیاست ‏مهار ایران خیلی دور شد و به سیاست تقابل و تنش‌آفرینی با ایران رسید؛ لذا از این نظر جو بایدن با ترامپ برای ایران تفاوت دارد ‏که حتی اگر به میانگین مرسوم سیاست‌های آمریکا در قبال ایران بازگردد، سیاست آینده دولت آمریکا با ایران تفاوت پیدا می‌کند ‏نسبت به سیاستی که ترامپ داشت و این موضوع برای ما مهم است.

از زمان کارتر در شرایطی که احتمال باخت روسای جمهور ‏آمریکا وجود داشت، برخی مشاوران انتخاباتی خط‌هایی به روسای جمهور آمریکا می‌داد که اقداماتی صورت دهند که اثر جهشی ‏در انتخابات داشته باشد و به‌گونه‌ای عرق ملی آمریکایی‌ها را تحریک کنند. معتقدم ایران در حوزه میدانی با حمله به عین‌الاسد ‏سیاست خونخواهی سردار سلیمانی را مطرح کرد و آنچه الان مطرح می‌شود مبنی بر اینکه ایران قصد ترور در خاک آمریکا را ‏داشته باشد، به هیچ وجه واقعیت ندارد و بیشتر نشان‌دهنده نوعی کابوس شکست نزد اطرافیان ترامپ است. سیاست‌های ترامپ ‏به‌حدی در آمریکا واکنش‌های منفی برانگیخته که هیچ اتفاق دیگری نمی‌تواند اینگونه جایگاهش را تقویت کند، مگر اینکه اشتباهی ‏از طرف دموکرات‌ها و سازمان تبلیغاتی دموکرات‌ها شکل بگیرد. ‏

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:15
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1399/08/10
حالا انها از نظر وجدانی بدون قسم خوردن به وعدهاشون عمل میکنند اینجا قسم هم میخورند عمل اصلا نمیکنند بعدش هم حق اعتراض ممنوع
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1399/08/10
هیچکدام برای ایران فرقی ندارد
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1399/08/10
برای اینکه سگ برادر شغال است؟متاسفانه
آقایان اصلاح طلبان هنوز این مسئله را درک
نکردند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
ترامپ برای اکثرایرانیهابهترتست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیان طب - فوتر