روحانی: برای مبارزه با کرونا بسیج وارد عمل شود
۱۰۵۳۰۷۷
۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
۱۱۲۴
رییس جمهور اعلام کرد: محدودیت‌های جدید در ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان اعمال می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: رییس جمهور اعلام کرد: محدودیت‌های جدید در ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان اعمال می‌شود.

 حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ما در بحث کرونا مسائل مفصلی را در جلسه امروز بررسی کردیم، اظهار کرد: ما برای اینکه بتوانیم در برابر این ویروس موفق شویم باید به وظایف خود عمل کنیم. بهداشت و درمان و دولت و مردم هرکدام وظایف خود را دارند که باید انجام دهند. از تامین وسایل و خرید آن تا سایر اقدامات و نیز وظایف کادر پزشکی کشور.

وی افزود: اگر مردم در این زمینه با تمام توان به صحنه نیایند و وظایف خود را انجام ندهند قطعاً ما در برابر این ویروس موفق نمی‌شویم.

روحانی تاکید کرد: برای بهداشت و درمان و اداره کشور و تامین منابع مالی باید اقدامات لازم را انجام دهیم و یکی از مواردی که جزو نواقص کار ما بود این بود که در اینجا مصوباتی تصویب می‌شد اما در بخش اجرا مورد عمل قرار نمی‌گرفت که به همین دلیل با دستور رهبری قرارگاهی برای اجرای این مصوبات و برخورد با متخلفان شکل گرفت.

رییس جمهور ادامه داد: گروه‌های آسیب‌پذیر و سالمندان و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند را هم در جلسه امروز مورد بررسی قرار دادیم و دیدیم کشورهایی که نسبت به این دسته از افراد کار نظارت و مراقبت خوبی را انجام دادند، فوتی‌های خود را کنترل کردند. ما هم در زمینه این دسته از افراد و مراقبت از آنان کارنامه خوبی داشته‌ایم.

روحانی تصریح کرد: بنابراین اعمال حاکمیت باید در کنار انضباط اجتماعی و مردمی مورد توجه قرار گیرد. در واقع نمی‌توان فقط به انضباط اجتماعی تکیه کرد. اگر قرار است کسی مراسم عقد و عروسی بگیرد به او پروتکل ارائه دهیم تا بداند چگونه عمل کند.

رییس‌جمهور افزود: در جلسات گذشته هم تاکید کردیم که کسی که قرنطینه می‌شود، محله هم باید به او کمک کند و نیازمندی‌های وی را تامین کند. فرض کنید یک پیرمرد و پیرزن را قرنطینه کنیم، محله باید نیازهای آنان را تامین کند و در اینجا بسیج می‌تواند وارد عمل شود.

روحانی ادامه داد: همچنین کسانی که شاغل هستند و به مدت ۱۵ روز قرنطینه می‌شوند نیز باید حمایت بیمه را در نظر بگیریم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:55
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1399/08/10
کرونا پیش مقدمه عذاب الهی است
اون عذاب اصلی تو راهه به من زنگ زد گفت تو ترافیک موندم دارم میام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
آخه مردم چیکار کنند روحانی شما باید سر کیسه شل کنی تا به ملت برسه اونوقت بگو مردم همکاری نمی‌کنند یک ماه قرنطینه کنید تا بتوانید کنترل کنید
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1399/08/10
همکاری نکردن یارانه را قطع کنید.
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1399/08/10
مردم چکار کنند آقای کلید بدست مردم را از پای درآوردی دیگه خسته شدیم از این زندگی که نمیتوانیم به بازار بریم یه کیلو گوجه بخریم.....
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1399/08/10
مردم در این صورت همکاری می کنند پولها وسکها ودلارها را بر کردانید به وطن مال بیت الما ل
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1399/08/10
چرا همش از مردم توقع داری؟o_Oمردم تا خرخره تو بدبختی هستن, اینجوری میگی که ازت خواسته ای نداشته باشیم؟از شروع دولت تدببر و امید بیکار شدم تا همین امروز, احمدی کجایی یادت بخیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج