واکنش به اعتراض به تونل انتقال آب کرج به تهران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۵۳۷۲۵
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
۲۱۹۴
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به گشایش تونل انتقال آب از رودخانه کرج به تهران گفت : این تونل فقط ۲ متر مکعب در ثانیه آب انتقال می دهد و در این زمینه تبعات منفی زیست محیطی متوجه این رودخانه خروشان نیست .

ایرنا: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به گشایش تونل انتقال آب از رودخانه کرج به تهران گفت : این تونل فقط ۲ متر مکعب در ثانیه آب انتقال می دهد و در این زمینه تبعات منفی زیست محیطی متوجه این رودخانه خروشان نیست .

داود نجفیان شامگاه یکشنبه  به تشریح روند اجرایی پروژه انتقال آب از طریق تونل به تهران و مسائل مطرح شده در فضای مجازی استان البرز پرداخت و بیان داشت: احداث پروژه ۳۰ کیلومتری تونل انتقال آب رودخانه کرج با توجه به برنامه تدوین شده وزارت نیرو و به تبع آن شرکت آب منطقه ای تهران از سال ۸۱ شروع و در سال ۹۱ به اتمام رسید.

وی ادامه داد: عملیات ساخت تصفیه خانه شماره ۶ آب تهران از سال ۸۴ شروع شد و در سال جاری به اتمام رسیده است.

نجفیان ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده توسط شرکت آب منطقه ای تهران با توجه به اینکه در زمان حاضر بخش عمده ای از تخصیص مصوب ابلاغی تهران به میزان حدود ۲۶۰ میلیون متر مکعب آب از طریق رودخانه و ایستگاه بیلقان کرج به تصفیه خانه های شماره یک و ۲ تهران منتقل می شود، مقرر شدحدود ۲ متر مکعب در ثانیه از تخصیص باقیمانده آب شرب تهران از سد کرج از طریق تونل تازه افتتاح شده به تصفیه خانه شماره ۶ انتقال یابد.

واکنش به اعتراضات به تونل انتقال آب کرج به تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز ادامه داد: براین اساس با توجه به سقف تخصیصی آب تهران از سد کرج ، برداشت بیش از ۲ متر مکعب در ثانیه برای انتقال از تونل کرج به تهران امکان پذیر نیست و تامین آب تصفیه خانه های قدیمی شماره یک و ۲ تهران از طریق ایستگاه قدیمی بیلقان در محدوده شهر کرج همچون گذشته برقرار است.

نجفیان ادامه داد: با توجه به اینکه حدود ۲۶۰ میلیون متر مکعب آب نیاز تصفیه خانه های شماره یک و ۲ تهران می باشد با لحاظ کردن نیازهای زیست محیطی و حق آبه های پایین دست سد و با در نظر گرفتن تداوم تامین آب شرب تصفیه خانه های مذکور از مسیر همیشگی ، سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در محدوده سد کرج تا ایستگاه قدیمی بیلقان جاری باشد.

وی ادامه داد: براین اساس هیچ گونه تبعات زیست محیطی بر رودخانه کرج متصور نمی باشد ضمن آنکه بر اساس تصمیم های اتخاذ شده ، مقرر گردید که پایش و کنترل برخط (آنلاین) میزان برداشت آب از طریق تونل به طور مستمر توسط شرکت آب منطقه ای استان البرز انجام گیرد.

حق آبه البرز ۲ برابر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز به خبر خوشی در خصوص افزایش کمی و کیفی آب استان اشاره کرد و گفت : باتوجه به پایین بودن سهم البرز از منابع آب سطحی و مشکل کمبود آب در استان به دستور وزیر نیرو میزان برداشت آب این استان از سدهای کرج و طالقان از ۵۵ میلیون مترمکعب در سال به ۱۱۰ میلیون مترمکعب در سال رسیده است.

نجفی ادامه داد: افزایش ۲ برابری سهمیه آب البرز از سدهای مذکور اقدام ارزشمندی برای بهبود کمی و کیفی آب این استان به شمار می رود که با پیگیری مسوولان استانی و نگاه ویژه وزارت نیرو محقق شده است .

مطالعات حق آبه زیست محیطی رودخانه کرج انجام شده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز نیز در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : با توجه به اینکه بر اساس ماده ۲۵ قانون هوای پاک مسوولیت انجام مطالعات برای تعیین حق آبه زیست محیطی رودخانه ها بر عهده سازمان محیط زیست و تخصیص آن بر عهده وزارت نیرو می باشد لذا مطالعات تعیین حق آبه زیست محیطی رودخانه کرج توسط محیط زیست البرز با همکاری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران انجام شد.

فردین حکیمی افزود: نتایج این مطالعات برای تخصیص لازم به آب منطقه ای استان البرز و سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شد و به طورقطع با پیگیری لازم از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور تلاش خواهد شد میزان تخصیص حق آبه زیست محیطی، در کارگروه مشترک با وزارت نیرو به حدی باشد که به حیات طبیعی رودخانه آسیب نرسد.

وی با اشاره به افتتاح تصفیه خانه ششم در تهران و انتقال آب از طریق تونل که سبب نگرانی های شهروندان البرزی و دوستداران محیط زیست شد، اظهار داشت: بر اساس بررسی ها و اظهارات مدیر عامل آب منطقه ای استان البرز، پس از افتتاح تصفیه خانه ششم تهران مقرر شد فقط ۲ متر مکعب در ثانیه، آب از طریق تونل انتقال آب به تصفیه خانه ششم تهران منتقل و مابقی آن از طریق جریان طبیعی رودخانه و از محل قبلی یعنی آبگیر بیلقان منتقل گردد که خبر امیدوار کننده ای بود و با تحقق آن و نظارت ویژه بر عملکرد زیست محیطی واحدهای خدماتی - پذیرایی ، مشکل تخصیص حقابه زیست محیطی مرتفع خواهد شد.

پروژه انتقال آب رودخانه کرج به تهران از طریق تونل پنجشنبه هفته گذشته افتتاح شد که ابراز نگرانی دوستداران محیط زیست و مسوولان البرز در پی داشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:3
Iran (Islamic Republic of)
07:34 - 1399/08/12
اولا ماخودمون تو کرج اب نداریم
دوما مثل سد گتوند هیچ مشکلی پیش نمیاد؟
Iran (Islamic Republic of)
07:42 - 1399/08/12
زیاد خودت رو ناراحت نکن بعضی ها خصلتا با هر حرکتی مخالفن و در برابر اون عکس العمل نشون میدن مثل بعضی بچه های کنارخط راه آهن که قدیما کنار خط بازی میکردند و سرگرم بودن به محض اینکه قطار راه میافتاد بازی را ول میکردن وبا سنگ به قطار حمله میکردند
Iran (Islamic Republic of)
08:11 - 1399/08/12
کرج خودش با مشکل اب اون هم بخصوص اب چاه و زیر زمینی و کیفیت پایین روبروست انوقت اب سد کرج و طالقان باید به تهران بره. چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است. مسئولین بی کفایت البرز.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
روانشناسی مرهم_ فوتر
روشا فارمسی_فوتر
شفا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
فنی آتل_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو