مقدمه‌ عادی‌سازیِ روابط ریاض و تل‌آویو
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_1
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۵۴۰۸۸
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
۱۵۷۶
مرکز مطالعات امنیتی صهیونیستی وابسته به دانشگاه تل آویو از اقدامات جاری برای عادی سازی روابط میان ریاض و تل آویو خبر داده است و مرگ ملک سلمان را هموار کننده امضای توافق سازش برشمرده است.

خبرگزاری مهر: به نقل از روزنامه القدس العربی، مرکز مطالعات امنیتی صهیونیستی وابسته به دانشگاه تل آویو از اقدامات جاری برای عادی سازی روابط میان ریاض با تل آویو خبر داده و آورده است: مرگ ملک سلمان جاده صاف کن امضای توافق میان اسرائیل و عربستان است و هدف ریاض از عادی سازی روابط بهبود وجهه و جایگاه بین المللی به ویژه نزد کنگره آمریکاست به ویژه که در سالهای اخیر به سبب رفتارهای محمد بن سلمان، خدشه زیادی به وجهه سعودی وارد شده است.

در گزارش این مرکز صهیونیستی آمده است: اسرائیل مایل به توافق عادی سازی با سعودی‌ها با توجه به اهمیت و جایگاه دینی و سیاسی و اقتصادی آن است؛ اما ریاض با قید و بندهای داخلی و خارجی مختلفی روبرو است و این جدای از حساسیت‌های خاص است و احتمالاً بهای عادی سازی روابط با عربستان به مراتب بیش از دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس است و بنابراین مشخص نیست که چه زمان و تحت چه شروطی عربستان آماده امضای توافق عادی سازی روابط مشابه آنچه میان تل آویو با بحرین و سودان و امارات رخ داد، می‌شود.

مقدمه‌ عادی‌سازیِ روابط  ریاض و تل‌آویو

طبق گزارش این مرکز مطالعات امنیتی صهیونیستی، حمایت ریاض از توافقات امضا شده میان تل آویو با بحرین، امارات و سودان نشان دهنده تغییر در مواضع مواضع قبلی عربستان است و این تغییر را می‌توان در اجازه دادن به هواپیماهای اسرائیلی برای عبور از حریم هوایی عربستان به امارات و بحرین مشاهده کرد و همچنین پوشش رسانه‌ای مثبتی که سعودی‌ها در قبال اسرائیل دارند و نیز مواضع مقامات عالی رتبه کنونی و سابق عربستان متوجه شد.

این مرکز در ادامه به موضع گیری اخیر، فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی مبنی بر اینکه «عادی سازی روابط میان طرفین اجتناب ناپذیر است»، پرداخته است.

مرکز مطالعات صهیونیستی در ادامه گزارش خود فاش می‌کند که میان این رژیم و سعودی‌ها از طریق کانال‌های امنیتی و اطلاعاتی به شکل محرمانه و نیز کانال تجاری روابط برقرار است.

روابط گرم ریاض و تل آویو

این مرکز می‌نویسد که با وجود محرمانه بودن این کانالهای ارتباطی اما روابط علنی میان ریاض و تل آویو به مرور وقت علنی هم شده است و هم اکنون نشست‌ها شخصیت‌های برجسته طرفین به ویژه کسانی که قبلاً مناصب رسمی در عربستان داشته اند، هم شامل می‌شود.

در گزارش این مرکز آمده است که احتمالاً مذاکرات امارات، بحرین و سودان با علم و حمایت مقامات سعودی انجام گرفته باشد به ویژه که این توافقات به نفع منافع سعودی است.

این مرکز صهیونیست آورده است: احتمال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی با مرگ ملک سلمان و پادشاه شدن محمد بن سلمان افزایش می‌یابد؛ اما سئوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است واکنش جامعه سعودی مخالف با سازش با اسرائیل چگونه خواهد بود؟ درست است که طی سالهای اخیر تغییرات اجتماعی و اقتصادی زیادی در عربستان انجام شده است اما این بدان مفهوم نیست که توافق سازش با اسرائیل با این حمایت روبرو خواهد شد.

مرکز صهیونیست گزارش داد: تغییرات راهبردی اخیر در عربستان از جمله آنچه در مجلس مشورتی سعودی و شورای علمای این کشور رخ داده است، مقدمه‌ای برای عادی سازی روابط است و احتمالاً این تغییرات کمک کننده باشند.

القدس العربی در ادامه به نقل از این مرکز اسرائیلی آورده است: بن سلمان انتظار دارد که از نهاد دینی علیه معارضان برای هموار کردن مسیر برای اقدامات سیاسی جنجالی از جمله عادی سازی روابط با اسرائیل بهره برداری کند از جمله موضع شیخ السدیسی که از تسامح با یهودیان و یهودیت سخن گفته بود به ویژه که این اظهار نظر با هدف آزمودن واکنش مردمی و نیز مهیا کردن افکار عمومی بود. بیشتر مخالفت‌ها با سعودی‌ها در تبعید و مخالفان نظام سعودی است و نه از جانب ساکنان داخل عربستان که البته دلیل آن هم ترس از پیگرد از سوی نظام است.

سعودی‌ها منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند

این مرکز صهیونیست گزارش داد: سعودی‌ها منتظر نتایج انتخابات آمریکا هستند تا ببیند که جو بایدن در صورت پیروزی چه ارائه می‌دهد. شاید اینگونه به نظر برسد که توافق عادی سازی روابط با اسرائیل گامی بسیار دور است؛ اما این بدان مفهوم نیست که مقدمه سازی برای این توافق در جریان نیست. احتمالاً سعودی‌ها دارای خواسته‌های بیشتری در مقایسه با امارات هستند. اگر اماراتی‌ها به دنبال جنگنده‌های اف -۳۵ هستند، احتمالاً سعودی‌ها خواسته‌هایی بالاتر و در زمینه هسته‌ای خواهند داشت.

مرکز مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی در پایان آورده است: سعودی‌ها گام‌هایی همراه با احتیاط و تدریجی به سوی عادی سازی روابط با اسرائیل بر می‌دارند و سخت است که زمان و شروط ریاض برای توافق را فهمید. توافقات تسلیحاتی آمریکا با عربستان و تغییرات داخلی در این پادشاهی در زمینه افکار عمومی و اینکه چه کسی وارث تاج و تخت پادشاهی سعودی می‌شود، همگی موثر هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1399/08/13
... اعلام عزای عمومی..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر