عادل بودن یا مزدک بودن؟ ماندن در وطن یا مهاجرت؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۵۴۵۰۵
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
۷۶۸۵
در فضای مجازی بسیاری از کاربران با توجه به رفتاری که با عادل فردوسی‌پور می‌شود از او می‌خواهند از ایران مهاجرت کند، ولی رسانه‌های نزدیک به طیف اصولگرا مدام به عادل فردوسی‌پور هشدار می‌دهند که از سرنوشت مزدک میرزایی عبرت بگیرد.

روزنامه شرق: کمتر کسی در ایران پیدا می‌شود که داستان عادل فردوسی‌پور و صداوسیما، به‌طور ویژه، شبکه سه را نداند؛ مجری محبوبی که نزدیک به ۲۰ سال، دوشنبه‌ها برنامه پرمخاطبی به اسم «۹۰» را اجرا می‌کرد، به‌ناگاه با تغییر «جریان» در صداوسیما، در گوشه رینگ قرار گرفت و سرانجام هم اسفند ۱۳۹۷ برنامه‌ای را که برایش با جان و دل زحمت کشیده بود، از چنگش درآوردند.

عادل بودن یا مزدک بودن؟ ماندن در وطن یا مهاجرت؟

عادل که خود را در مواجهه با «جریان» نه «فرد» مشخصی می‌دید، ابتدا امیدوار بود ورق به سودش برگردد، ولی رفته‌رفته بیشتر با واقعیت روبه‌رو شد و پی برد دست‌کم در کوتاه‌مدت قرار نیست جایی برای او در شبکه سه باز شود. فردوسی‌پور از آن زمان تابه‌حال درباره اتفاقات عجیب‌و‌غریبی که منجر به کنار‌گذاشته‌شدنش شد، سکوت کرده و همین حالا هم می‌گوید ترجیح می‌دهد به این سکوت تلخ ادامه دهد.

بااین‌حال از زمانی که مسئولان وقت شبکه سه با او وارد جدل شده‌اند، شایعه‌ای آزاردهنده وجود داشته و دارد؛ شایعه‌ای که از پیشنهاد شبکه‌های ایرانی آن طرف آب به عادل فردوسی‌پور خبر می‌دهد. ابتدا تابستان سال گذشته بود که چنین خبری سروصدای زیادی به پا کرد؛ آن زمان عنوان شده بود که یکی از شبکه‌های مستقر در لندن حاضر است برای دراختیارداشتن عادل فردوسی‌پور، دستمزد نجومی بدهد. اگرچه ابتدا خیلی جدی رسانه‌ها عنوان می‌کردند که چنین موضوعی شایعه است، ولی از قرار عادل فردوسی‌پور بسته پیشنهادی را بازنکرده، پس فرستاده بود.

از آن تابستان تا همین حالا شایعاتی که خبر از مهاجرت عادل فردوسی‌پور می‌دهند، تمامی ندارد. او در ایران مورد بی‌مهری قرار گرفته بود و رقبای خارج‌نشین صداوسیما هم می‌خواستند هر طور شده شاه‌ماهی تلویزیون را بعد از ۲۰ سال اجرای موفق از چنگش دربیاورند؛ اما عادل مثل همیشه در پاسخ به این شایعات سکوت کرد.

این سکوت در حالی جریان داشت که مهاجرت مزدک میرزایی به یکی از همین شبکه‌ها زنگ خطر را با صدای بیشتری به صدا درآورد؛ خیلی‌ها هشدار دادند که بعد از مزدک، کاری نکنید تا عادل هم مجبور به ترک وطن شود؛ اما فردوسی‌پور امیدوار بود؛ او با خوش‌بینی روشنی به این فکر می‌کرد که جریانی که علیه او به راه افتاده، به خود می‌آید یا دست‌کم تغییر می‌کند و فضا برای بازگشت مجددش به شبکه سه فراهم می‌شود.

عادل بودن یا مزدک بودن؟ ماندن در وطن یا مهاجرت؟

جدایی او و برنامه‌اش از شبکه سه که طولانی‌تر شد، عادل پی برد بیش از اندازه خوش‌بین بوده است. او در همین مسیر تلاش کرد فضای جدیدی را امتحان کند و سراغ شبکه‌های خانگی در اینترنت برود. قرار بود برنامه‌ای جدید با همان فرمول ۹۰ را این‌بار بر بستر اینترنت بسازد و دوشنبه‌ها به دست مخاطبانش برساند، ولی فکرش را هم نمی‌کرد «جریان» مخالف آن‌قدر ریشه دوانیده باشد که مجوز ساخت چنین برنامه‌ای را هم به او ندهند. کسی که در تمام این مدت سکوت کرده و جنگیده بود، همین چند وقت پیش از شرایط و وضعی که برایش به وجود آورده بودند، برای اولین‌بار ابراز ناامیدی کرد.

عادل قبل از اینکه به صورت رسمی اعلام کنند برنامه جدیدش مجوزی نمی‌گیرد، به این موضوع پی برده بود؛ شاید به همین دلیل بود که او بحث مهاجرت از ایران را در یک ویدئوی کوتاه که به مناسبت دریافت جایزه دستاورد فارغ‌التحصیلان در مراسم آنلاین انجمن دانشگاه شریف پخش شده بود، پیش کشید و گفت امیدوار است افرادی که میهن‌شان را دوست دارند بتوانند اجازه فعالیت در کاری که توانایی‌اش را دارند، به دست بیاورد.

عادل بودن یا مزدک بودن؟ ماندن در وطن یا مهاجرت؟

او البته از این هم گفت که دیگر حرفی برای شاگردانش که راه چاره را در مهاجرت می‌دیدند، ندارد. «من همیشه سر کلاس‌هایم به بچه‌ها می‌گفتم آقا، خانم، مملکت را ترک نکنید... بمانید، تلاش کنید و بجنگید تا مملکت‌مان را بسازیم... بهمن ۹۷ که ترم جدید شروع شد، من این موضوع را مطرح کردم و کلی جر و بحث با بچه‌ها داشتم که بمانید و حداقل اگر از ایران می‌روید، برگردید و آنجا ماندگار نشوید.... اسفند ۹۷ من را به آن شکل عجیب و غریب و بدون هیچ توضیحی از شبکه کنار گذاشتند، بدون هیچ دلیل موجهی من را کنار گذاشتند. عید شد و اولین کلاس چهاردهم، پانزدهم فروردین بود، بچه‌ها گفتند استاد شما که می‌گفتید بمانید و مملکت را بسازید، شمایی که ماندی بیست‌و‌چند سال کار کردی؛ ۲۰ سال برنامه داشتی چه شد؟ پس الان حرفتان چیست؟ و راستش را بخواهید آن لحظه‌ها چیزی نداشتم بگویم.

امیدوارم بستری فراهم شود تا همه کسانی که میهن‌شان را دوست دارند، بتوانند در حوزه‌ای که دوست دارند کار و فعالیت کنند».همان صحبت‌های عادل کافی بود تا دوباره همان شایعات یک سال اخیر سر باز کند؛ از پیشنهاد‌های خارجی عادل سخن گفته شود و اینکه مسئولان قدر چنین فردی را نمی‌دانند و او هم مهاجرت می‌کند.


عادل پیشنهادی از تلویزیون‌های دیگر داشته است؟

این موضوع همچنان مبهم است؛ خیلی‌ها می‌گویند طرح چنین داستان‌هایی شایعه است و خبری از پیشنهاد تلویزیون‌های آن طرف آب به عادل فردوسی‌پور نیست. بااین‌حال آن‌هایی که با عادل بیشتر سروکار دارند تأیید می‌کنند که فردوسی‌پور دست‌کم سه پیشنهاد چرب از شبکه‌های ایرانی آن طرف آب داشته است.

عادل بودن یا مزدک بودن؟ ماندن در وطن یا مهاجرت؟

نیازی به جست‌وجوی زیاد نیست تا مشخص شود کدام شبکه‌ها سراغ عادل آمده‌اند یا دست‌کم باواسطه و غیرمستقیم پیشنهادشان را مطرح کرده‌اند. داشتن عادل فردوسی‌پور با آن عقبه در برنامه‌سازی و جذب مخاطب، رؤیای بسیاری از تلویزیون‌هاست. مورد مهم اینکه پاسخ عادل به این پیشنهاد‌ها منفی بوده است. البته خیلی‌ها می‌گویند پاسخ منفی عادل برگرفته از خوش‌بینی‌اش برای بازگشت دوباره به شبکه سه است، ولی آن‌هایی که دوباره از نزدیک با عادل سروکار دارند می‌گویند او علاقه‌ای به رفتن از ایران نداشته و ندارد.

چالش میهن‌پرستی

در فضای مجازی بسیاری از کاربران با توجه به رفتاری که با عادل فردوسی‌پور می‌شود از او می‌خواهند از ایران مهاجرت کند و به برنامه‌سازی و حرفه مورد علاقه‌اش در آن طرف آب بپردازد، ولی رسانه‌های نزدیک به طیف اصولگرا مدام به عادل فردوسی‌پور هشدار می‌دهند که از سرنوشت مزدک میرزایی و دیگر مهاجرت‌کرده‌ها عبرت بگیرد و ترک وطن نکند. این موضوع در حالی بیان می‌شود که از دیدگاه آن‌ها فضای ایجادشده برای عادل، «عادلانه» است و این مجری قدیمی نباید گلایه‌ای داشته باشد؛ اما فردوسی‌پور فارغ از دعوا و اختلاف‌نظر‌های موجود، ترجیح می‌دهد هرگز داستان مهاجرت را پیش نکشد.

عادل بودن یا مزدک بودن؟ ماندن در وطن یا مهاجرت؟

او در‌این‌بین «میهن‌پرستی» را مطرح می‌کند و می‌گوید تلاش می‌کند در کشورش کار کند. عادل همین دو شب پیش در لایو اینستاگرام خود با سروش صحت دوباره در پاسخ به مهاجرت احتمالی‌اش از ایران گفت: «من شخصا برای افرادی که ترجیح دادند از ایران بروند احترام قائلم، اما خودم عِرق وحشتناکی به وطنم دارم و تمام تلاشم این بوده که در کشورم کار کنم».
اینکه عادل سهوا از فعل گذشته درباره تلاش‌کردن استفاده کرده یا عمدا، مورد چندان بحث‌برانگیزی نمی‌تواند باشد، ولی می‌شود بخش دیگری از صحبت‌هایش را با همین حس میهن‌پرستانه‌اش تحلیل کرد. او در پاسخ به اینکه چه کار‌هایی دوست دارد انجام دهد، می‌گوید: «گزارشگری، اجرا و تهیه‌کنندگی». حالا نیاز به کوشش زیاد برای پی‌بردن به منظورش نیست؛ او از دو‌تای اول در ایران محروم است و سومی هم به برنامه فوتبال ۱۲۰ در شبکه ورزش گره خورده که تازه برای پخش مجدد آن هم ظاهرا با مشکل مواجه شده است.

انتشار یافته: 47
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1399/08/14
مدیران صدا و‌سیما باید عوض شوند مگر عادل چه خلاف شرعی انجام داده که بخششی در کار نیست؟!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
مزدک پیرمرد در ایران چه جایگاهی داشت؟ هر کس بره باید برای همیشه بره
گلسنگ
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
بزرگترین گناهش محبوب مردم بودنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
من که اصلا از فوتبال بدم اومد دیگه نگاه نکردم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
مزدک بودن زندگی در یک کشور بهتر
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
ایران چیزی نداره عادل انقدر میگه عرق ملی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
گلسنگ گل گفتی... اینجا محبوبیت یعنی حذف.. هر که می‌خواهی باش. رئیس جمهور، کارمند و یا کارگر... الان آمار بگیرن نگاه کنند چند درصد مردم عادل رو میخوان.. قساوت قلب و حسادت تا این حد... کور شود چشمی که طاقت دیدن پیشرفت این مرد و شریف رو نداشت...
ابراهیم
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
تو این مملکت اگه یه کم بزرگ بشی مورد عنایت قرار میگیری .....
شهاب
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
تو هر گوشه این کشور کلی فردوسی پور ریخته تو هر سازمان و نهاد و ... یه عده نور چشمی راس راست میچرخن و خوب پول میگیرن یه جو هم تعهد و تخصص هم ندارند.. عده هم زیر دستی کل بار کاری اون سازمانو به دوش میکشن و نصف نور چشمیا هم حقوق نمیگیرن.
حسین کرد شبستری
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
فراموش نکنیم این عادل دوست داشتنی بیشترین تاثیرگذاری را در کشور داشته و نگاه مردم را به فوتبال اصلاح کرده.
اما نکته ی مهم اینه که اگر از کشور خارج بشه عملا امکان تهیه و تولید برنامه ای مشابه 90 رو نداره!
مصاحبه ها
حواشی فوتبال
تماشاگران
و ....
داخل کشور بدون مجوز قابل انجام نیستند

عادل جان صبر کن
صبح دولتت خواهد دمید!
Iran (Islamic Republic of)
10:08 - 1399/08/14
هرکه جای عادل بود یه ساعت هم توایران نمیموند مدیران صدا و سیما کاری میکنن که هرچه نیروی خوب داریم مهاجرت کنند خودشون بمانند وجفنگ گفتنشون ۹۰ درصد مردم شبکه های تلویزیون ایران نگاه نمیکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
من مزدك بودن رو ترجيح ميدم آدم يكبار زندگي خواهد كرد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
صلاح مملکت خویش خسروان دانند. مردم ما کِی یاد می گیرن تو زندگی هم دخالت نکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
10:16 - 1399/08/14
ایا شرط موندن برای شما ،دیده شدن به هر قیمتی از صدا و سیمای میلی ؟؟؟ مگه چند تا از دانشجوهای شما فرصت اینجور دیده شدن رو داشتن که تشویق کردی بمونن؟؟؟
پاسخ ها
رضا خان
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
زشت ترین و کثیف ترین کار اینه که ادم ها را با همدیگز مقایسه کنیم . ...
Iran (Islamic Republic of)
10:19 - 1399/08/14
سلام.عادل باید برگرده،واقعا متاسفام برای صدا و سیما بااین کاری که انجام دادن.عادل جاش تو قلبهاس.
Iran (Islamic Republic of)
10:20 - 1399/08/14
برای موندن تو مملکت خودت باید شرط بزاری ؟؟؟ باید برنامه tv داشته باشی ؟؟اینه اون چیزی که تو همه ی سالهی تدریست به دانشجوها گفتی ؟؟؟اگه کسی مثه شما این همه رسانه و توییت همراه نداشت چی ؟؟ باید بره دیگه.....
Iran (Islamic Republic of)
10:25 - 1399/08/14
سلام متاسفم با عادل بشمارید چندتا دیگر سرمایه های صدا سیما با آن همه آتیه وعقبیه کاری از این سازمان دروغ گو باید در خانه بنشینم یا ترک وطن و مهاجرت کنند ....
Iran (Islamic Republic of)
10:32 - 1399/08/14
واقعا جای عادل ومزدک درگزارشگری بشدت احساس می شود معلوم نیست برخی این انکرالاصوات رابرای گزارشگری ازکجا پیداکرده اندمن بسیاری از مواقع صدای تلویزیون رامی بندم
خدالعنت کندبانیان این تصمیم را
Iran (Islamic Republic of)
10:48 - 1399/08/14
واله مرغ صداسیما ی پا داره عادل هم بهتره بره سراغ زندگیش به شکلی دیگه
Iran (Islamic Republic of)
11:13 - 1399/08/14
عادل فردوسی درامدی که در ایران از برنامه نود داشت هر جا که برود این در امد نداره بهترین فکر میکن که در ایران بمان بهلخر یک روز هم مجوز برنامهش بگیر که دوباره برگرده هر کی از ایران رفتی اون محبوبهیت که توه ایران داره انجا نداره عادل فقط بخاطر این هس که مهاجرت نمیکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
رفیق تواول ازهمه انشاء واملاء نوشتن رویادبگیربعداظهارنظرکن
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1399/08/14
وقتی یه جغله بچه و عقده ای مگذارند مدیر شبکه 3 و از وقتی که این اقا اومده شبکه3 کیفیت شبکه افت کرده
Iran (Islamic Republic of)
11:20 - 1399/08/14
این عادل اینطوری نگاش نکنید اب زیر کار هست
Iran (Islamic Republic of)
12:13 - 1399/08/14
چرا این فروغی رو عوض نمیکنن
Iran (Islamic Republic of)
12:32 - 1399/08/14
چقدر بدم میاد از میثاقی،عادل کجایی؟
Iran (Islamic Republic of)
13:17 - 1399/08/14
به نظر من اگر ایران به نفع عادل نبود ی لحظه اینجا نمی موند.
Iran (Islamic Republic of)
13:56 - 1399/08/14
ما که نفهمیدیم چرا ایشونو بیخود و بی جهت ممنوعالکار کردین؟لااقل به خودش توضیح بدین هر چند بعید میدونم دلیل قانع کننده ای داشته باشین.شما فقط افراد نخبه و وطن پرست و با دسیسه چینی بدنام و بعد اونها رو از کشور فراری میدین چون میدونید تنها همین ها هستن که میتونن ایرتنو از این وضع نجات بدن.اف بر شما باد
Iran (Islamic Republic of)
14:17 - 1399/08/14
اگر روسیه بیشتر پیشروی کرده بود الان این سوی ارس هم خاک ایران نبود و اگر جنگ نشده بود الان ارمنستان جزو ایران بود و.....
مفهوم وطن آن قدرها هم ژنتیکی نیست یک قرار داد است. انسان هرجا مفید باشد و خودش لذت ببرد همانجا وطن است
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
احسنت
setareh
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
من با اجازه جمله آخری رو کپی میکنم . حرفم از رو مسخره نیستا . جدی ..
Iran (Islamic Republic of)
15:06 - 1399/08/14
حق به حق دار میرسه دیرو زود داره ولی سوخت و سوز نداره فقط کمی صبر لازمه
Iran (Islamic Republic of)
15:49 - 1399/08/14
فرقی نداره. هم عادل و هم مزدک به هر حال، دیگه تو تلویزیون دروغگو و ناآزاد و بی‌کیفیت ایران نیستن.
عادل به خاطر راست‌گویی و حقیقت‌جویی از کارش برکنار شد و مزدک به خاطر کیفیت و اعتبار و فعالیت در یه رسانه آزاد و معتبر، از این تلویزیون مسخره و حکومتی رفتن. هردوشون عزیز دل ایران و ایرانی هستن، مخصوصاً عادل گل
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
16:48 - 1399/08/14
واقعا جایِ عادل و مزدک خالیه ... فقط چند تا گزارشگر مزخرف داریم ....
Iran (Islamic Republic of)
17:22 - 1399/08/14
مدیران صدا و سیما مشکل دارند و نمی توانند علاقه مردم به عادل را ببینند
Iran (Islamic Republic of)
17:33 - 1399/08/14
یعنی خیلی تابلوئه، از اینکه فردوسی پور نرفته دارین می سوزید. با خودتون گفتین که با این مقالات تحریکش میکنیم یه کاری بکنه.
پاسخ ها
عادل بمان داداش
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
گیریم آدم مهاجرت کنه. آخرش چی؟ خدا صد سال تضینی بهت عمر میده. اونجا هم تصادف-کرونا-سرطان-اتفاقات -مردن و مریضی و درد هست . آدم چیز نقد رو ول نمی کنه بره خارج. آلمان خوبه برای یک آلمانی-تازه عادل که چند شغله هست و درامد داره از آموزش زبان و نویسندگی تو ایران . فوتبال هم بازی می کنه یادگاری امضا می کنه. عادل که جوان 25 ساله نیست تو هپروت باشه . الان یک پیج اینستاگرام بزنه درامد تبالیغش از تلویزیون میلی هم بیشتره
Iran (Islamic Republic of)
17:56 - 1399/08/14
باید قبول کنیم یک سری آدم روانی ومریض دارای قدرت درهمه صنوف هستن که خیلی خطرناکن واگر اتحاد نداشته باشیم راحت مردم محبوب رو له میکنند که متاسفانه عادل دوست داشتنی وخبره هم ازاین امرمستثنا نبود
Iran (Islamic Republic of)
19:49 - 1399/08/14
هر دو اختیار دارند و حق انتخاب، با اهداف و نگرشهای متفاوت. نکته‌ی اصلی اینجاست که مشکل ریشه ای هست و در جایی دیگر
Iran (Islamic Republic of)
22:57 - 1399/08/14
عادل ادم خودشونه مثل مهران مدیری، پشت پرده این داستان چیزی فراتر از این
Iran (Islamic Republic of)
23:17 - 1399/08/14
کل مملکت همینطور شده ،اگه درست کار کنی وقتی به مذاق مدیران بالاسریت خوش نیاد طوری رفته میکنند که شیطون هم کم میاره ، خدایا کی این شب سیه سفید میشه ، به دادمان برس.
Iran (Islamic Republic of)
08:09 - 1399/08/15
عادل خیلی حیفه لطفا ازش استفاده کنید بعدها پشیمان میشوید چرا کمی از همین الان به این موضوع فکر نمیکنید؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
درست مثل شجریان و هاشمی میخوان خانه نشین بشه تا بمیره. ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو