اصولگرایان و ترامپ با دست پس، با پا پیش!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۵۴۹۱۳
۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
۱۷۴۴
گفته می‌شود اصلاح‌طلبان به‌دلایل مختلف خواستار آمدن بایدن بودند و اصولگرایان به ترامپ گرایش داشتند، حداقل اصلاح‌طلبان خواسته‌شان را کتمان نمی‌کردند؛ کاری که اصولگرایان می‌کردند.

روزنامه شرق نوشت: گفته می‌شود اصلاح‌طلبان به‌دلایل مختلف خواستار آمدن بایدن بودند و اصولگرایان به ترامپ گرایش داشتند، حداقل اصلاح‌طلبان خواسته‌شان را کتمان نمی‌کردند؛ کاری که اصولگرایان می‌کردند.

آنها مدعی بودند که چون انتخابات آمریکا ربطی به ایران ندارد و سیاست‌های آنان با رفتن و آمدن یک جمهوری‌خواه یا دموکرات علیه ایران تغییری نمی‌کند، پس مهم نیست چه کسی رأی بیاورد. اما در عمل این‌طور نبود. اینکه رسانه‌های اصولگرا هم به‌دقت نتایج انتخابات آمریکا را رصد می‌کردند.

این نشان می‌داد برخلاف آنچه ادعا می‌کنند، حتی برای خود آنها و چهره‌های اصولگرایی هم نتیجه این انتخابات مهم است. برای مثال امیرعبداللهیان، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل گفته بود که ما به‌عنوان دیپلمات و کسانی که تحولات سیاسی و بین‌المللی را پیگیری می‌کنیم، باید ببینیم این انتخابات چه تأثیری بر منافع ملی ما و در سطح منطقه و بین‌الملل خواهد داشت. درحال‌حاضر سیاست‌های اروپایی به سمت جانبداری از دموکرات‌ها حرکت می‌کنند؛ اما تا دقیقه ۹۰ نمی‌توان پیش‌بینی نهایی را ارائه داد. او در نهایت گفته بود که برخی از دیپلمات‌ها به ما پیشنهاد می‌دهند سطحی از مذاکرات بین ایران و آمریکا صورت گیرد اما حماقت ترامپ درخصوص صدور دستور ترور حاج قاسم سلیمانی تمامی اعتمادها را نسبت به او از بین برده است. این گفته امیرعبداللهیان یعنی در صورت عدم ترور امکانی برای اعتماد و درصدی برای احتمال مذاکره مجدد وجود داشته است!

مرتضی طلایی هم گفته بود که عده‌ای طوری فضاسازی کردند که اگر بایدن روی کار بیاید، مشکلات کشور حل خواهد شد و به برجام بازمی‌گردد. درحالی‌که اگر ترامپ بیاید، بهتر است. ترامپ با ایران دشمنی دارد و او رو بازی می‌کند.
اما آنچه مثلا به‌صورت کلیشه‌ای از اصولگرایان شنیده می‌شود، این است که مثلا محسن کوهکن، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفته بود: «فرقی بین ترامپ و بایدن نیست، اهداف یکی است اما تاکتیک‌ها متفاوت است. او معتقد است برای جریان اصیل اصولگرا و اصلاح‌طلب فرقی نمی‌کند چه کسی سکاندار کاخ سفید شود. تنها فرقی که بین ترامپ و بایدن وجود دارد، همان تغییر تاکتیک است. یکی براساس سیاست هویج و چماق حرکت می‌کند و دیگری با روشی دیگر جلو می‌رود.

این تفکر که رئیس‌جمهورشدن ترامپ یا بایدن، تغییر قابل‌توجهی در سیاست خارجی ایران ایجاد می‌کند، اشتباه و ساده‌لوحی است. در کارنامه دموکرات‌ها نیز لکه سیاه تحریم‌هایی را که در چند سال اخیر علیه ایران اعمال‌شده، می‌توان مشاهده کرد؛ بنابراین چه ترامپ روی کار بیاید و چه بایدن، براساس سیاست‌های شورای عالی راهبردی عمل می‌کنند و استراتژی آنان تغییر نمی‌کند. اما اینکه تاکتیک آنان در برابر ایران تغییر کند، طبیعی است». اما درنهایت همچنان این امیدواری در اصولگرایان وجود دارد که روش آمریکا شاید روزی تغییر کند تا جایی که کوهکن گفته است: «اگر روش آمریکایی‌ها تغییر کرد، باید از آن استفاده کرده و تهدیدات علیه کشور را به فرصت تبدیل کرد. اما نهایتا لکه سیاهی که نشان از زیاده‌خواهی و تجاوز به حقوق ملت‌هاست، همیشه در ماهیت آمریکا خودش را نشان می‌دهد».
برخی تحلیلگران معتقدند که اصولگرایان برخلاف آنچه ادعا می‌کنند به ترامپ تمایل داشتند و علتش هم این است که قدرت‌یابی دوباره ترامپ، سطح منازعه میان ایران و آمریکا را خواهد افزود و از نقش‌آفرینی نیروهای حامی گفت‌وگو و مذاکره در مراکز تصمیم‌گیری، خواهد کاست و چراغ نگاه به داخل و امید به شرق را به دستان اصولگرایان خواهد سپرد.

ابوالفضل تقوایی در انصاف‌نیوز نوشته بود که با پیروزی ترامپ در انتخابات، روند هزیمت سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان‌ که با انتخابات آخرین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی آغاز شده بود، شدت خواهد گرفت. رویگردانی از حضور در پای صندوق‌های رأی یا مشارکت حداقلی، مطلوب اصولگرایانی است که از شعار مشارکت حداکثری، دست شسته‌اند. ترامپ، فرصت بزرگ اصولگرایان است. وضعیتی که از یک‌سو پیگیری مطالبات سیاسی را در چارچوب گفتمان اصلاح‌طلبی، با مشارکت در قدرت، نفی می‌کند و از سوی دیگر، دایره نفوذ نیروهای افراطی را گسترش می‌دهد.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:19
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1399/08/15
شما همتون زیر بازی می کنید! خیلی نامردید!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
اقای شرق معلوم هست دیشب چی شام خوردی؟ هاج و واج تحلیل کردی
@
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
قضیه اینه که برای شما اصلاح طلبا فرقی نمیکنه کی بیاد شما فقط میخاین همه چیز کشور رو بدین بره :) شماها فقط میخاین بهانه!!!!!! دست آمریکایی ها ندین بعله ما میتونیم:):):):)
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1399/08/15
واقعا شما اصلاح طلبها عقلتان را ازدست دادید،خواهید دید که دموکراتها هیچ فرقی باجمهوری خواهان ندارند،هرچند شما سنگ پا قزوین را از رو بردید.
Iran, Islamic Republic of
08:18 - 1399/08/15
سگ زرد برادر شغال است.
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1399/08/15
اصولگرایان تندرو با ترامپ از یک جنس هستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر