ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
لاله زار مال_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۵۵۵۵۰
۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
۱۹۳۷۳
ریحانه پارسا اولین بازیگری نبوده که مهاجرت کرده، اما چه تفاوتی با دیگران دارد؟ اول این که اگر فردی مثل گلشیفته فراهانی این اقدام را انجام داد، لااقل به لحاظ حرفه‌ای به جایگاهی در سینمای ایران رسیده بود و می‌دانست در خارج از کشور شانس کار دارد. اما مگر پارسا در چه فیلم مهم بازی کرده یا کدام جایزه را گرفته که حالا در خارج از ایران برایش صف بکشند.
روزنامه صبح نو: از چند روز پیش دوباره بحث مهاجرت یکی از بازیگران سینما و تلویزیون داغ شد. ریحانه پارسا، بازیگر جوانی که با سریال «پدر» شناخته شد، به خارج از کشور رفته و ظاهرا قصد برگشتن به ایران را ندارد. این اولین‌بار نیست که یک بازیگر مهاجرت می‌کند، اما موضوع پارسا مولفه‌هایی دارد که قطعا از آن موردی جالب و قابل بررسی می‌سازد.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
دوسال پیش بود که سریال «پدر» توسط حامد عنقا و بهرنگ توفیقی برای پخش از شبکه دو ساخته شد. شخصیت‌های اصلی سریال را دوبازیگر جوان و ناشناخته برعهده داشتند؛ یکی سینا مهراد بود که به‌دلیل رابطه پدر و فرزندی با سعید سهیلی، کارگردان سینما راه ساده‌ای را برای بازیگری طی کرده بود و دیگری دختری ۱۸ ساله به نام ریحانه پارسا. «پدر» مولفه‌های همیشگی عنقا را داشت، چیز‌هایی را که همین امروز در «آقازاده» هم شاهدش هستیم.
 
از همان ابتدا به‌دلیل سکانس پریدن «حامد» از پنجره کلاس به بیرون، «پدر» سروصدا کرد و موردتوجه قرار گرفت، اما حاشیه اصلی ریحانه پارسا بلافاصله با پخش قسمت پایانی «پدر» آغاز شد. او ساعتی پس از پایان سریال، عکس‌هایی با آرایش غلیظ و میکاپ از خودش گذاشت که تا آن روز در موارد مشابه هیچ بازیگر نورسیده‌ای این کار را نکرده بود.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
پارسا درهمین زمینه نوشت: «من، ریحانه پارسا دختری که از الان تا همیشه اگر کسی میشناستش به واسطه سریال پدر هست، از همین پست میگم اگر این روز‌ها عکسی دیده شده که فرق زیادی با تصویر این ماه‌های اخیر داره بی‌هیچ جبهه‌گیری خاصی و موضع داشتن بوده و هست، صرفاً توجیهی است که ریحانه هیچ شباهت (ظاهری) به لیلای دیده شده نداره.» این حاشیه سروصدای زیادی به‌پا کرد.
 
انتقاد از عنقا و سیستم چهره‌سازی سیما
 
روایات مختلفی از نحوه انتخاب ریحانه پارسا توسط حامد عنقا مطرح شده است. برخی می‌گویند او پیش‌خدمت یک کافه بوده است و اصولا گزینه اول بازی در نقش «لیلا» نبوده، اما در دقیقه‌۹۰ این اتفاق رقم خورده است. همه می‌دانند که برای حضور در مقابل دوربین یک آیتم و اجرای آن، باید موردگزینش و استعلام حراست سیما قرار گرفت، اما ظاهرا برای استفاده از یک جوان آن‌هم در مهم‌ترین نقش یک سریال تنها فیلتر موجود تهیه‌کننده سریال است.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
مثلا اینکه او تحصیلات مرتبط داشته باشد، ثبات روانی داشته باشد، سابقه زندگی شخصی مناسبی داشته باشد و... به هیچ عنوان برای سازندگان سریال مهم نیست. چه بخواهیم و چه نخواهیم به‌هرحال هنوز تلویزیون در ایران مهم‌ترین و فراگیرترین رسانه است. به همین خاطر است که ممکن است در عرض چندشب یک فرد را به شهرت زیادی برساند. پس طبیعی است که وقتی قرار است یک فرد که تا قبل از آن هیچ جایگاه حرفه‌ای و اجتماعی خاصی ندارد، به واسطه تریبون رسمی رسانه‌ای کشور به شهرت برسد باید از فیلتر‌های مختلف عبور و تامدت‌ها مورد نظارت باشد.  «حق شهرت» مساله‌ای‌است که در خارج از ایران درباره چهره‌های نوظهور مورد استفاده است.
 
بازیگر یا شاخ اینستاگرامی؟
 
اما این تنها حاشیه بازیگر نورسیده نبود. او نشان داد به جلب‌توجه تصویری علاقه زیادی دارد و بار‌ها این را ثابت کرد. او در حاشیه اکران و نشست خبری «خوب، بد، جلف ۲» تا توانست در مقابل دوربین عکاسان اطوار عجیب و ناشایست درآورد به‌طوری که صدای خیلی‌ها درآمد. انتشار عکس با حوله حمام و... خیلی کار‌های دیگر پارسا روزبه‌روز از او بازیگری می‌ساخت که حاشیه‌اش از متن بیشتر است.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
البته این کار‌های پارسا برای اهالی رسانه عجیب نبود. در همان ایام پخش «پدر» در مراسم اختتامیه جشن حافظ وقتی او با دودست در جیب روی سن آمد و خیلی‌ها به نشانه اعتراض سوت زدند، معلوم بود که ستاره جدیدی در بازیگری پدیدار نشده، بلکه نهایتا یک «شاخ اینستاگرامی» جدید پیدا شده است! همه این‌ها مدام سیستم فشل چهره‌سازی در ایران-خصوصا تلویزیون- را به‌خاطر می‌آورد. اما قبل از اینکه وارد حواشی بعدی او شویم باید یک سؤال اساسی را مطرح کنیم. اگر درکنار این بازیگر جوان یک مشاور یا مدیر کاربلد و پخته وجود داشت، آیا بازهم پارسا به همین مسیر می‌افتاد؟
 
ازدواج مجازی
 
هفته‌های اول شیوع کرونا در کشور بود که یک خبر عجیب در رسانه‌های سینمایی و فضای مجازی پیچید. ریحانه پارسا، بازیگر بیست ساله با مهدی کوشکی که نزدیک به بیست سال از او بزرگتر بود ازدواج کرد! این خبر در فضای مجازی و در قالب یک عکس سلفی منتشر شد. همان موقع نحوه انتشار این خبر گمانه‌های مختلفی ایجاد کرد. برخی معتقد بودند انتشار عجولانه این خبر آن هم در این قالب به‌دلیل جلوگیری از درز رابطه بوده است.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
به هرحال هرچه بود پس از مدتی بارهم خبر عجیب دیگری منتشر شد. خبر جدایی پارسا و کوشکی! البته عجیب بودنش صرفا برای آن‌هایی بود که رفتار پارسا را در این مدت بررسی نکرده بودند. چند هفته پیش بود که خبر ساخت سریال «خوب، بد، جلف» رسانه‌ای شد، اما طبق اعلام سازندگان سریال، خبری از ریحانه پارسا در این سریال نبود. چندی بعد سام درخشانی در یک گفت‌وگوی رادیویی اعلام کرد پارسا از کشور خارج شده است.
 
به عشق ترکیه
 
پس از خبر سام درخشانی، ریحانه پارسا در یک لایو اینستاگرامی با انتقاد از سام درخشانی گفت دلش نمی‌خواسته کسی از مسافرتش به خارج خبردار شود. این انتقاد در جایی مطرح می‌شود که یعنی آن فرد قصد ماندن در خارج را ندارد. اما چند روز بعد دخترجوان لایو دیگری گذاشت و درآن کشف حجاب کرد. البته خودش گفت، چون موهایش زیر دوسانتی متر است به لحاظ قوانین ایران مشکلی ندارد! معلوم نیست که این بازیگر این حرف‌ها را در چه حالت و شرایطی گفته است. درهمین ایام خبر‌هایی غیررسمی از دیدار و ارتباط او با یکی از شاخ‌های اینستاگرامی ساکن ترکیه که دستی بر شرط‌بندی دارد منتشر شد.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
پس از اینکه ریحانه پارسا در اینستاگرام خود به‌طور ضمنی اعلام کرد در ترکیه است، گفته شد که او با مافیای شرط‌بندی ارتباط پیدا کرده است. البته این ادعا به هیچ عنوان قابل تأیید نیست، ریحانه پارسا در صفحه اینستاگرامش پستی منتشر کرد که نشان می‌داد برای بازی دریک فیلم به ترکیه رفته است. دیگر رفتار پارسا به مرحله‌ای بی‌بازگشت نزدیک می‌شد. او حالا به یک بازیگری تبدیل شده بود که کشف حجاب کرده و بعید است دیگر در صحنه رسمی هنری کشور جایی داشته باشد.
 
تیرخلاص
 
اما انگار پیشروی ریحانه پارسا در اشتباه تمامی نداشت. او در فاصله کوتاهی که به خارج از کشور رفته بود حاشیه‌های متعددی ایجاد کرده بود، اما اقدام بعدی‌اش چیزی بود که او را به یک مورد خاص و استثنا از هر فرد دیگری تبدیل می‌کرد.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
پارسا که چندروز پیش از اعلام خبر خروج‌اش از کشور ابراز نارضایتی کرده بود، حالا پس از کشف حجاب به سراغ گفت‌وگوی تصویری مجازی با مسیح علینژاد رفت. هرچند که این بازیگر در گفت‌وگویش مدام سعی داشت که خودش را از مسائل سیاسی و اجتماعی-که علینژاد عاشق‌اش است- جدا نشان دهد، اما کدام آدم عاقلی است که با علینژاد صحبت کند، ولی خودش را جدای از مخاطب‌اش معرفی کند؟
 
پایان کار
 
در ابتدای گزارش گفتیم که ریحانه پارسا اولین بازیگری نبوده که مهاجرت کرده، اما چه تفاوتی با دیگران دارد؟ اول این که اگر فردی مثل گلشیفته فراهانی این اقدام را انجام داد، لااقل به لحاظ حرفه‌ای به جایگاهی در سینمای ایران رسیده بود و می‌دانست در خارج از کشور شانس کار دارد. اما مگر پارسا در چه فیلم مهم بازی کرده یا کدام جایزه را گرفته که حالا در خارج از ایران برایش صف بکشند؟ بررسی رفتار ریحانه پارسا از ابتدا تا به امروز نشان می‌دهد که او بیش از آنکه یک پدیده سینمایی، اجتماعی و حتی سیاسی باشد، یک رخداد فردی است که باید در قالب روانشناختی بررسی شود. او در سن بسیار پائینی به شهرت رسید که حتما یکی از دلایل مسیر انحرافی اوست.
 
ریحانه پارسا؛ ستاره نبود و نیست و نخواهد شد
 
اما نمی‌توان شرایط زندگی شخصی و خانوادگی او را در نظر نگرفت. قطعامشکلات خانوادگی او در رابطه با پدر و مادرش در این مطلب تاثیرگذار است. رفتار عجولانه، توجه‌طلبی، تناقض، ساختارشکنی و مولفه‌های بسیار دیگری در ریحانه پارسا مشهود است.همه این‌ها باعث شد او که می‌توانست بایک رفتار معقول در چندسال آینده تبدیل به یک بازیگر مشهور شود، امروز در ترکیه و دلخوش به ویوی لایوهایش باشد. ویویی که به مرور کم خواهد شد و او دیگر راه بازگشتی ندارد.
 
ریحانه پارسا نمونه مناسبی برای بررسی روانشناسان است؛ کسی که آینده خودش را به پای تزلزل‌های رفتاری و عشق  دیده شدن تباه کرد. او راهی را رفته که بجز یک مورد استثنا برای هیچ بازیگر دیگری خیری نداشته است. عاقبت انتخاب بازیگر از کافه و اینستاگرام می‌شود ریحانه پارسا. شاید اگر او برای بازی در «پدر» انتخاب نشده بود امروز مثل یک آدم عادی مشغول زندگی بود و شکست بزرگی که در ماه‌های آینده متحمل خواهد شد را تجربه نمی‌کرد.  
انتشار یافته: 117
در انتظار بررسی:32
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1399/08/17
خودش ادعا کرده که هدف آینده زندگیش نویسندگی و کارگردانیه. برای قضاوت زوده شاید اینم مثل تینا آخوند تبار بازیگر بدی باشه ولی تو زمینه دیگه ای استعداد داشته باشه
پاسخ ها
ممد
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
مردم خیلی ادعا ها میکنن!
ferishon
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ستاره نبود
ولی ....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
الکی ازش بد میگفتند با حرکت اخر و مصاحبه با مسیح حال کردم باهاش
بدون نام
United States
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تو یه زمینه خیلی استعداد داره لامصب
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
ایران جای زندگی نبوده نیست نخواهد بود دیگه همه فهمیدند نویسنده هم میدونه مقاومت بیخود میکنه فرافکنی میکنه با امثال ریحانه
سالوادور دالی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تینا آخوندتبار انقدر گدای توجه نبود هیچ وقت
یک ایرانی ( کاربر قدیمی )
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
این بنده خدا روانپربشه . چکارش دارین ؟ از اینا زیاد بودن و رفتن .
بدون نام
Germany
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
دست از سر این بنده خدا بردارید . بچه هست و عشق دیده شدن داره . شما مردم هم این یکی رو مثل تتلو دیوانه میکنید . اینقدر توجه و تحلیل برای ادا و اطوارهای یه دختر بچه واقعاً زشت هست .
پویا قویدست
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
درود بر شما. مهم نیست شخصِ موردِ بحث چه کسی هست.قضاوت و پیش داوریِ همیشگیِ ما مردم در هر شرایط و اتفاقی، خیلی قابلِ بحث تر از خیلی حاشیه های زودگذر و بی ارزش هست. رسانه ها در هر اِشِل و رویکردی نشون دادن که از خِیرِ این ماجراهای خاله زنکی طور رَد نمیشن.
این مُشت باشد نمونه ی خَروارها ...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
مگه برای گلشیفته فراهانی صف کشیدند؟ کلی فیلم و نقش بنجل دست چندم بازی کرد یه دونه این اواخر بعد یازده سال مهاجرت فیلم هالیوودی گیرش اومد ولی باز مخاطب غیرایرانی چندانی نداره از کامنتها و فالوئرهاش مشخصه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
چه کشور باحالی داریم.به جای اینکه با اینو اون بگید بی استعداد و بگید شاخ مجازی بشینید ببینید تو این چهل سال شما رسانه ها و اصل کاریه این حکومت پادشاهی آخوندا چه کاری برای مردم و جوونا کرده که الان درمقابلش میاد این نقدارو میکنه.شما چیکار کردید برای این مردم چیکار کردید برای این جوونا که بخاطر زندگی کردن و راحت بودن حاضرن دست به هرکاری بزنن تا از این کشور فرار کنن و برن دنبال زندگی خودشون پس مشکل اصلی شماهایید
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1399/08/17
اینم از دهه شصتی ها و دهه هفتادیها
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حتما تو خوبی که فسیل شدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
hhhiiiiiiiisssssssssssssss
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
چطوری دهه ۴۰ لی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
شايد دهه هشتادي ه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
شستی ها که خیلی وقته فسیل شدند کار نداریم که هی بازارگرمی می کنند و خودشونو میندازن وسط
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1399/08/17
جَو زده های تازه به دوران رسیده ی بی جنبه... خدایا هرچیزی میخوای به هرکی بدی اول جنبش رو بهش بده.
برترینها ثبت لطفااا
پاسخ ها
Fotros313
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
الحق که دختری
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کل دختر های ایرانی جو زده روان پریش عقده ای هستن از جمله ریحانه پارسا برترینها ثبت لطفاااا مسخره
تاج کبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تابلو هست حسادت کورت کرده خخخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کاربر بهاره فکر کردی کی هستی که اینجوری حرف میزنی؟اون رفت دنبال سرنوشت خودش به منو تو ربط نداره فضول نباش
ننه فرانکی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حسادت دخترانه به همجنسی که همجوره ازتوسرتره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
بهاره جان كوتاه بيا پيداست طرفداراى پر و پا قرصى داره كه عشق كورشون كرده:)))))
NEGAR
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
چیه حمله کردین؟ چون دختره؟ چون زنه؟ چون راجب همجنسش حرف زده و انتقاد کرده؟ اگه یه مرد یا بدون نام بود چی میگفتین؟ میگفتین اره حرف راست و از اینجور چیزا
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1399/08/17
اخه خداوکیلی این بنده خدا اصلا تو سینما کیه؟
ولش کنین بابا
پاسخ ها
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حالا هر چی هست، خداییش خوشگله
من که دخترم ، از قیافش خوششم میاد
رشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
دخترا چرا حسادت میکنی، خب معلومه ما پسرها از این تیپ دخترها خوشمون میاد
بدون نام
-
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
من پسرم و به نظرم این خانم هییییییچ زیبایی ای نداره که هیچی، استعداد هم نداره. سر تا پا حاشیه س!
...
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1399/08/17
این بنده خدا خودش گفته که من همینی هستم که الان میبینین حقیقت من همینه ......شماهایین تا یکی رو تو تلویزیون نشون میده اونقدر روش زوم میکنین و خبر ازش مینویسین و سلبریتی و هزار دنگ و بساط دیگه بجای متهم کردن و مقاله نوشتن برا افراد بهتر نیست بذاریم آدمها تو فضای مناسب که لیاقتشونه به اونچه که واقعیتشونه برسن بعد روشون مانور بدین ....یه روز یه بچه ای بیست ساله دوتا آهنگ میخونه میشه مهراد جم وااااای کنسرت و طرفدار و چه میدونم مقاله و هزار کوفت دیگه یخ روزم یه دختر بچهبا یه سریال میشه تیتر یک روزنامه ها...بابا اجازه بدین برادریشونو ثابت کنن بعد ارث بهشون بدین که اینجور آشفته نشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
دقیقا منم موافقم
پویا قویدست
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آفرین به طرز فکرِ شما
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1399/08/17
یه آدم چقدر میتونه از نطر عقلی بچه باشه؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
این طور افراد از درون تهی و خالی اند.
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1399/08/17
خانم پارسا دیشب اینستاگرام دیدم گریه میکنی ... تو اخه عددی نیستی خودت فکر میکنی کسی هستی وگرنه ملت اصلا بهت فکر هم نمیکنن
پاسخ ها
فقط اندکی آسایش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تو داری فکر میکنی که داری دربارش نظر میدی،پس خودتو جز ملت نمیدونی متواضع
من
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
من به عنوان یک انسان بهشون اهمیت میدم وارزوی موفقیت میکنم چطور مارو به جون هم انداختن که رخم ومروت نداریم
ننه فرانکی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
من بعنوان عضوی ازاین ملت بهش فکرمیکنم ودوس دارم به هرچی میخوادبرسه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
داداچ داری اینستاشو دنبال میکنی بعد میگی بهت فک نمیکنن :/
United Kingdom
10:49 - 1399/08/17
چه جایگاهی هستی که مردم قضاوت کنی
United Kingdom
10:50 - 1399/08/17
اولا زندگی مردم و انتخاباشون به ما ربطی نداره دوما قبل از سرزنش و نظر دادن راجع به مردم به خودت نگاه بنداز
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
آدمی که کل زندگیش رو میاره تو چشم بقیه دیگه حریم خصوصی واسش نمیمونه. پس ربط داره.
United Kingdom
10:51 - 1399/08/17
متاسفانه سن پایین مخصوصا ۲۰ تا ۲۵ دختر/پسر بد بودن لذت بخش و افتخار آمیز و این ذات انسان
United Kingdom
10:52 - 1399/08/17
میشد حدس زد پای همچین خبری همه مردم میشن کارشناس؛ دوست عزیز اول به خودت نگاه بنداز
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1399/08/17
حالا من کاری با این خانم ندارم
ولی یه جوری از گلشیفته میگین انگار ن انگار وقتی رفت همه بهش کوبیدن و تاسف خوردن و گفتن دیده نمیشه و شکست میخوره
سالهای اول کار خاصی نکرد ولی الان که داره دم به دیقه فیلم سینمایی و سریال با رتبه بالا بازی میکنه سنگشو به سینه میزنین
مطمئنا این خانم نه سواد نه استعداد و نه جنبه هنری گلشیفته رو نداره اما خدا رو چ دیدین شاید موفق شد
فقط خواستم بگم شما براتون مهم نیس که کی رفته و چرا رفته بهش میگین اخ
بعدش که موفق شد.....
Iran, Islamic Republic of
11:01 - 1399/08/17
چه سریع پرونده زندگی یکی رو میبندین به کسی چه زندگی خصوصی مردم
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1399/08/17
چه صورت نفرت انگیزی هم داره بخدا قسم هر کی با این بخواد زندگی کنه افسردگی میگیره کوشککی چند ماهم نتونست تحملش کنه چون یه حالتای روان پریشی داره مثل تمام دخترای ایرانی که روان پریشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
بعضی ازدخترا ممکنه مشکل داشته باشن.روان پریشی شامل همه نیس که به همه دخترا تهمت میزنید!!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
تو خوبی
ننه فرانکی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
روان پریش تویی که به صورتی به این زیبایی خدادادی میگی نفرت انگیز
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
شاید این نتونست کوشکی رو تحمل کنه.
۲۳۲۴
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
لطفا ترو خشک رو باهم نسوزونیدجوری ازدختراحرف میزنید که انگار اونا اصلاانسان نیستن ولی درصورتی که مسئولیت های سنگینتری روبه دوش میکشن....
اوس تقی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اصلا مگه شماها پزشک هستیدآنهم روانشناس؟ بگذاریدمردم زندگیشونوبکنند.اینهمه قضاوتهای غیرکارشناسانه انصاف نیست داریددرخصوص یک هموطن صحبت میکنیدبیگانه نیست که صراحتا حرف میزنید. تعصب وارق ملی هم چیز خوبیه وا.... همیشه اینطوره البته کتمان نمیکنم بعضیها کشته شهرت هستند وبی جنبه وبی ظرفیت و فرصت طلب .این هنرمند شاید میخواست راه گلشیفته را طی بکنه امازهی خیال باطل.
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1399/08/17
چون موهاش رو زد داد بیرون با مسیح حرف زد شد بد عالم حالا
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1399/08/17
مگه جوونا و هنرمندا برده تون هستند رفته اونور هر کاری بخواد میکنه
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1399/08/17
خودتون مردم ایران رو اینطوری بار آوردید گولتون بزنند چون خودتون هم گول میزنید
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1399/08/17
عادت کردند سو مدیریت کاسبی از تحریم گرونی رو بندازن گردن یکی با حواس پرتی به ریحانه ترامپ ربطی نداره فساد ناکارامدی
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1399/08/17
همه جوونا نسل جدید و قدیم حتا میانسال یه غم بغض فرو خورده دارند چرا درکشون نمیکنید
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1399/08/17
همه جوونا نسل جدید و قدیم حتا میانسال یه غم بغض فرو خورده دارند چرا درکشون نمیکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کی درکمون کنه؟ همونایی که باعث بوجود اومدن این غم و این بغض فروخورده درون ما هستن ؟ حالا ازشون میخوای درکمون کنن
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1399/08/17
اصلن. چیزمهمی نیست. یه دختر نجوونو تصور لطفا که انقدر خونواده درگیری داره که باید واس شندرغاز تو کافه جلو هر کسو ناکسی سرویس بده
حالا همون دخترو به پولو بالار از اون شهر و یا حتی محبوبیت برسونید اما خونواده هنوز همونجوره پس یک دو سه
یه آینده پژوهی یر مبنای این داده هامون و این فاکتوره کمبوده عاطفه شدید و شهوت سیری ناپذیره دیده شدن
پاسخ ها
ننه فرانکی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
منکه متوجه منظورت نشدم
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1399/08/17
اگه هیچی نیست پس چرا بیخیالش نمیشین
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1399/08/17
به نظر من خیلی دختر خوب و بااخلاق است ومن که دوستش دارم چون بعضی از مسوولان پشت پرده این کارها را انجام میدهند
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1399/08/17
همه مثل ریحانه هستیم حس خفگی دربند بودن داریم اون سنگینی روی دوش رو بخاطر سالها محدودیت انواع ممنوعیت و رفتار سلیقگی احساسی بیخودی دیگران ما به دوش میکشیم
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1399/08/17
چرا با آبروی مردم بازی می کنید. اومد یکی مثل ایشون توبه کرد و گناهش رو با خدا صاف کرد. حالا چه جوری ذهنیت منفی این همه آدم رو درست می کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
خخخخ بامزه بود
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1399/08/17
نگید گلشیفته موفق بوده تو جنتا فیلم درجه ۳ بابازیهای غیر اخلاقی
و مثبت ۱۸ افتخار داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
درجه سه؟
محض اطلاع استخراج بالاترین رتبه رو در بین اکران شده های امسال بدست آورده تا به حال
مینی سریال جدیدشم که کلید خورده مطمئنا با این اکیپی ک دارن میسازنش عالی خواهد بود
شما ک انتظار نداشتی از همون زمان خروج با جانی دپ و کریس همسورث همبازی بشه
بالاخره باید استارتشو با نقشای کوتاه و حاشیه ای میزد
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1399/08/17
حالا اگه بیومد مثل بقیه بازیگرای نون به نرخ روز خور یه عمر مردم رو سر کار میگذاشت آدم خوبی بود یا بازیگر درجه یکی میبود
France
11:37 - 1399/08/17
ستاره نیست
پاسخ ها
من
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
حالا ستاره هست یا نیست نه که براستاره ها خیلی ارزش قائلن حالا فقط مونده ریحانه
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1399/08/17
خداوند عزیز،خانم پارسا و همه ما بندگانش را عاقبت بخیر فرماید
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1399/08/17
چه استدلالی آوردی؛ اگر برای فیلم پدر انتخاب نشده بود الان فردی معمولی بود
پس بر اساس نظر کارشناسی شما؛ به هیچکس موقعیت ابراز توانایی داده نشود تا مبادا به گمراهی کشیده شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
احسنت بر این سخن بجا .و اف بر اون سخن نابجا
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1399/08/17
چقدر دلم برای این دختر بچه میسوزه
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1399/08/17
انهایی که سرشان به تنشان میارزد میرن مثل ریحانه افشار وبقیه اینها ستاره حقیقی بودند
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1399/08/17
۱۰۵۸ حتما صورت زشتی داری که دخترا نگاهت نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1399/08/17
ایرانی از حسادت هیچی نمیشه خانم پارسا چون زیبایی صورت داره ی عده دارن میمیرن
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1399/08/17
دهه شصتیها وهفتادی ها برن به گور سیاه
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1399/08/17
خانم پارسا درود کل ملت ایران بر شما باد
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1399/08/17
یه تنه گند زد به خوب بد جلف2
Iran, Islamic Republic of
12:14 - 1399/08/17
اینو شما میگی ستاره نبود؟. هرکس که با شما نباشد یک وصله به آن می چسپانید.از نظر شما کل ملت هیچی نیست.
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1399/08/17
خانم پارسا عقده ای زیاد داریم چون صورت زیبایی داری همه حسرتت میخورن
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
واقعا فکر میکنی حسرت قیافه اینو میخورن چرا فکر میکنید همچی بظاهر اسا چن تا دانشمند و پزشک و مهندس موفق تو کشور ببیند شاید تصف قیافه این بچه رو نداشته باشن ولی بتعث افتخار خودشون و کشورشون هستن.کاش این طفلک نصف قیافه اش عقل داشت تا اینطوز الکی خودشو نابود نمیکرد
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/08/17
حالم از این دختر به هم میخوره
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1399/08/17
برترینها جان هرکه دوست داری سانسور نکن خانم پارسا از صمیم قلب دوستت داریم
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/08/17
لطفا هیچکس را قضاوت نکنیم...
به فکر اصلاح و تربیت نفس خود و خانواده خودمان باشیم...
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1399/08/17
خطاب من به ملت ایران دست از حسادت بردارید از بخل از دورنگی از غیبت تا خدا به شما نضر کند
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1399/08/17
ای بابا. انتخابات آمریکا رو بچسب
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1399/08/17
بابا این بچه است ازش انتظار آدمهای بزرگسال را دارید ممکنه اشتباه هم کرده باشه اما شما ها کاری کردید که این بچه بخواد هم برگرده دیگه از ترسش برنمیگرده
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1399/08/17
دختره خیلی بی خود بود...
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1399/08/17
سلام
من به شدت از این دختر بدم میاد احساس میکنم خیلی دوست داره فیس بیاد اصلا هم بازیگر خوبی نیست و خیلی آدم سبکی هست تازه خیلی به نظر من زشته و میخواد ادعا کنه خوشگله و این خیلی رو مخه
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1399/08/17
چرا اینقدر بزرگ میکنید وقت مردم را با مزخرفاتی که بهیچ دردی نمیخورد میگیرید
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1399/08/17
جوجه رو آخر پاییز می شمارن
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1399/08/17
ریحانه پارسا هیچ چیز نیست بجز یک ادم معمولی بس کنید این همه شامبورتی بازی را
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1399/08/17
ریحانه پارساخیلی باهوش است به محض دیده شدن خودرابه خارج ازایران رساندوازاین جهنم فرارکردشایداگرقبل ازدیده شدن به خارج میرفت درخارج یک زندگی معمولی داشت امااوباهوش سرشارش تلاش کرددیده شودودرمراسمهاتمام دوربینهاروی اوزوم کردن که این همان چیزی بودکه ریحانه دنبالش بودسپس برای اینکه بیشتردرکانون توجه قرارگیردتن به ازدواج باکوشکی دادوزمانی که فکرمیکردتوجه هانسبت به اوکم شده اینبارتیرخلاص رازدوازکوشکی جداشدهمه اینهاباعث شدکه امروزریحانه درخارج دیگرزندگی معمولی نداشته باشدوبدون شک درآینده صاحب زندگی لاکچری خواهدشد
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1399/08/17
ای کاش این همه انرژی که جوانها برای آنالیز و تقلید از بازی و زندگی بازیگرانی که خود از روی سناریو یک نفر دیگر بازی میکنند میگذارند ، این انرژی رو برای تقلید از مفاخر کشورمون و حتی دنیا که خود برای دنیایی سناریو نوشتد می گذاشتند.
پاسخ ها
اوس تقی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۸
درکش سخت نیست درکشورما هنرمندشدن ومشهورشدن آسونه فقط کافیه خوش تیپ وخوشگل باشی . همینها برای ترقی هنری کافیه . بقیشوبذاریدعهده کارگردان وتهیه کننده کارتون نباشه . درایران دردنیای هنروسینما تخصص و سوادهنری ملاک نیست ملاک زیبایی و خوش تیپی وپارتی داشتنه بقیه کاراکارچاق کن درستش میکنه . اماخدابدادنسل حاضرمابرسه که چه مارمولکهایی براشون الگومیشه .
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1399/08/17
روزتون نگیره بیخوم خرابش نکنید دلش خواسته تهمت بهش نزن مردم شعورشون خیلی بالارفته همه چیز خوب میدونن
Iran, Islamic Republic of
18:58 - 1399/08/17
مادر من اینو میزد تو سرم اون موقع که سریال چادریشو دیده بود از وقتی واقعیتو فهمیده کلا سکوووووت اختیار کرده!:))))))))))))مرسی ریحانه
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1399/08/17
چیزی که مشخصه این خانم بزرگتر و خونواده درستی بالا سرش نبوده. رفتارش توجیحی نداره ولی باید شرایطم در نظر گرفت. بدبختانه نود درصد خونواده ها تو ایران ناکارامدن. حالا یکی ظرفیتش بالاس میشه ادم حسابی یکیم مثل این دختره تو دوازده سالگی مونده
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1399/08/17
ول کنید بابا مگه این کیه،
خدانکنه تو این مملکت نقش یکی بیاد
France
19:39 - 1399/08/17
لابد بهنوش بختیاری بازیگره
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1399/08/17
بابا کارای این بچه مچه ها رو اینقد جدی نگیرید الکی اینقد بزرگشون نکنین ناموسا
اینا هیچ نبودنو نیستن
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1399/08/18
بابا این بازیگر بوده
هنرمند نبوده
درضمن سرگرمی بیش نیس
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1399/08/18
کسایی که میگن ایشون مهم نیستن پس باید اونقدرهم براشون مهم نباشه که زیر هر خبری ازایشون ویاهرکس دیگه ای پست بزارن که مهم نیست این نهایت توجه شمارومیرسونه...
Iran, Islamic Republic of
03:49 - 1399/08/18
بعد ایواناکا فقط ریحانه پارسا
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1399/08/18
برترینها نضر مرا پخش نکردی با اینکه قسمت دادم
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1399/08/18
چرا ایرانیها اینقدر عادت دارن تو کار هم دخالت میکنن مگه یه نفر ادا جلو دوربین درا ورد چه مشکلی داره مگه یکی با حوله عکس گرفت چه مشکلی داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر