اقدام عجیب فدراسیون در خصوص ویلموتس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۵۷۳۷۱
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴
۱۹۷۴
فدراسیون فوتبال در پرونده شکایت ویلموتس مبنی بر پرداخت نشدن دستمزد مرتکب اشتباهات سریالی شده و حتی مدارک مربوط به پرداخت دستمزد این سرمربی را به زبان فارسی به فیفا ارسال کرده است.

خبرگزاری ایسنا: فدراسیون فوتبال در پرونده شکایت ویلموتس مبنی بر پرداخت نشدن دستمزد مرتکب اشتباهات سریالی شده و حتی مدارک مربوط به پرداخت دستمزد این سرمربی را به زبان فارسی به فیفا ارسال کرده است.

بعد از گذشت دو ماه از محکومیت ۶ میلیون یورویی فدراسیون فوتبال از سوی فیفا در پرونده شکایت مارک ویلموتس، فدراسیون جهانی فوتبال بالاخره طی روزهای گذشته، مبانی این حکم (گراندز) را برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد تا این فدراسیون در جریان دلایل محکومیت خود قرار گیرد.

پس از این، فدراسیون فوتبال ۲۱ روز (سه هفته) مهلت دارد تا درخواست تجدیدنظر خود را در CAS به ثبت برساند و پس از ثبت درخواست تجدیدنظر، می‌تواند از فرصت بیشتری استفاده کرده و ظرف ۱۰ روز متن کامل لایحه خود را به همراه ضمایم و مستندات به این دادگاه ارائه کند تا شاید در طی فرآیند رسیدگی مجدد به پرونده در دادگاه داوری ورزش، این محکومیت به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

با این حال جزییات موجود در مبانی این حکم که به تازگی از سوی فیفا ارسال شده، حاکی از اشتباهات متوالی و پی‌درپی فدراسیون فوتبال دارد که منجر به دستور قاضی برای پرداخت غرامت ۶.۲ میلیون دلاری به ویلموتس شده است.

در این حکم ۱۹ صفحه‌ای، علت اصلی تشکیل پرونده از سوی مارک ویلموتس بیان شده و این سرمربی بلژیکی با ارائه مستندات مختلفی، قاضی را مجاب به این محکومیت سنگین علیه ایران کرده است.

*بی‌توجهی ایران به هشدارهای متوالی ویلموتس

طبق مبانی حکم، مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی بعد از بازی با عراق، در لایحه شکایت خود اعلام کرده که در ابتدا اقساط دستمزد او از سوی ایران به تعویق افتاده است و او ادعا کردهه ایران در موعقد مقرر به تعهدات خود عمل نکرده است.

سرمربی بلژیکی در ادامه با رائه مستنداتی، ادعا می‌کند که فدراسیون فوتبال به اخطار او برای فسخ قرارداد در صورت پرداخت نشدن دستمزد، بی‌توجهی کرده و هیچ پاسخی نداده است.

با این حال، وی حضور در بازی با عراق علی‌رغم فسخ قرارداد را نشانه دیگری از حسن نیت خود دانسته اما عنوان کرده که بعد از بازی، باید توافق جدیدی برای ادامه همکاری صورت بگیرد.

با این وجود، فدراسیون فوتبال به درخواست این سرمربی برای توافق جدید پاسخ نداده است. در ادامه این کش مکش، ویلموتس برای دریافت مطالباتش از فدراسیون فوتبال به بندی از قرارداد برای دریافت غرامت در صورت فسخ قرارداد به اندازه دستمزد سه ماه یا یک مبلغ مشخص اشاره کرده که باز هم در این زمینه توافقی صورت نگرفته است.

در نهایت ویلموتس با تهیه مستنداتی از عدم پاسخگویی و تعهد ایران به مفاد قرارداد، درخواست خود را به فیفا برده و از این طریق، حکم محکومیت ۶ میلیون دلاری برای ایران گرفته است.

*ایران مدارک فارسی برای فیفا فرستاد!

عجیب‌ترین قسمت این ماجرا مربوط به مستندات ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال ایران است. طبق اعلام قاضی، فدراسیون فوتبال مدارک مربوط به پرداخت دستمزد ویلموتس را به زبان فارسی ضمیمه لایحه خود کرده و زحمت ترجمه مدارک به زبان انگلیسی را نکشیده است!

در نتیجه داور پرونده، با در نظر گرفتن ادعای ویلموتس و مدارک ناقص ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال حکم به محکومیت سنگین این نهاد داده است.

با محرومیت ایران، فدراسیون فوتبال در ماه‌های گذشته به تکاپو افتاده و با تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان حقوقی در نهاد ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و جوانان، بازرسی کل کشور، مشاوران حقوقی بین الملل و همچنین سایر نهادهای مختلف، درصدد جبران اشتباهات خود برآمده است که باید دید می‌توان جلوی این غرامت سنگین را بگیرند یا خیر.

این محکومیت ۶ میلیون یورویی در حالی است که فدراسیون فوتبال در گذشته مبلغ دو میلیون یورو هم به حساب ویلموتس واریز کرده تا مبلغ احتمالی غرامت به ویلموتس به هشت میلیون یورو افزایش پیدا کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر