۲۱ مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند
۱۰۶۱۶۴۵
۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
۱۲۴۵
معاون حقوقی سازمان بورس گفت: طبق احکام صادره از مرجع انتظامی در ادامه اقدامات نظارتی سازمان بورس، ۲۱ نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت ۶ ماهه و جریمه نقدی و ۴ شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

خبرگزاری تسنیم: معاون حقوقی سازمان بورس گفت: طبق احکام صادره از مرجع انتظامی در ادامه اقدامات نظارتی سازمان بورس، ۲۱ نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت ۶ ماهه و جریمه نقدی و ۴ شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

جعفر جمالی معاون حقوقی سازمان بورس گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده تخلفات اشخاص حقوقی که از مقررات بازارگردانی و بازارسازی تخلف نموده و این تکلیف را انجام نداده‌اند، روز دوشنبه سوم آذرماه به پرونده‌های جدید بازارگردانی رسیدگی شد.

وی افزود، در نتیجه چهار شخص حقوقی دیگر متخلف شناخته شدند که ضمانت اجرای قانونی علیه مدیران آن اعمال خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، بدین ترتیب و طبق احکام صادره از مرجع انتظامی سازمان بورس، 21 نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت 6 ماهه و جریمه نقدی و 4 شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

معاون حقوقی سازمان بورس همچنین با اشاره به شکایتهای رسیده در مورد افزایش سرمایه شرکت پتروشیمی "گ" گفت: با توجه به استدلالها و استنادات طرفین موضوع از طرف معاونت حقوقی بررسی شده و پرونده به مرجع صالح قانونی ارجاع و گزارش خواهد شد.

در مجموع تخلف 189مدیر و 37 ناشر احراز شد

در همین راستا سیاوش وکیلی مدیرکل روابط عمومی سازمان بورس به خبرنگار تسنیم گفت: تعداد مدیرانی که به دلیل عدم اجرای مقررات بازارگردانی تاکنون متخلف شناخته شده اند به 189 نفر رسید.همچنین 37ناشر (شخص حقوقی نیز تاکنون) اخطار کتبی دریافت کرده اند.

وی گفت: از سوی دیگر ‌ قطع پاره ای از خدمات بازار سرمایه به شرکتها و ناشران متخلف در صورت اصرار به رویه فعلی در دست بررسی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:23
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1399/09/04
کشورکه رها وول شده باشدهمین است این بورسشه ومرغ ۳۵هزارتومنی ووبقیه چیزای دیگه.
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1399/09/04
خیلی ممنون از زحمات شما اما برای من سهامدار 6۰ درصد ضرر ‌کرده چه سودی داره آیا صدمه ای که بما وارد شده جبران خواهد شد یا با ی جریمه اندک که چون از عوامل این دولت اند شسته خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1399/09/04
حالا‌چه‌اتفاق‌مهمی‌می‌افتد‌ضررهای‌مردم‌را‌
جبران‌می‌کنن‌بابا‌کار‌ازبالاترا‌خرابه‌
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج