کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ پای فرازمینی‌ها در میان است؟
۱۰۶۲۴۸۸
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
۱۷۰۹۲
اخیرا یک ستون فلزی مرموز و ناشناخته به صورت تصادفی در بیابان‌های آمریکا کشف شده که هیچ اطلاعاتی در مورد ماهیت آن موجود نیست و احتمال ارتباط آن با فرازمینی‌ها هم وجود دارد.

برترین‌ها: اخیرا یک ستون فلزی مرموز و ناشناخته به صورت تصادفی در بیابان‌های آمریکا کشف شده که هیچ اطلاعاتی در مورد ماهیت آن موجود نیست و احتمال ارتباط آن با فرازمینی‌ها هم وجود دارد.

کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ پای فرازمینی‌ها در میان است؟

بر اساس اطلاعات موجود، این دانشمندان مشغول سرشماری گوسفندان بیابانی در این ایالت بودند که به صورت تصادفی، متوجه شیئی مرموز و ناشناخته در نزدیکی یک دیواره سنگی شدند. در بررسی این خبر عجیب با ما همراه باشید.

در فیلم معروف ۲۰۰۱: ادیسه فضایی (۲۰۰۱: A Space Odyssey) اثر استنلی کوبریک که در سال ۱۹۶۸ منتشر شد، اولین صحنه فیلم نخستی سانانی را نشان می‌دهد که در کمال شگفتی، یک ستون فلزی را در محل زندگی خود کشف می‌کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، جالب است بدانید که کشف ستون ایالت یوتای آمریکا هم ماجرایی شبیه به این صحنه از ادیسه فضایی دارد و همان‌طور که در ویدیو ادامه مطلب خواهیم دید، دانشمندان این ایالت به شکلی مشابه یک شی مرموز و ناشناخته را در دل بیابان کشف کرده‌اند.

مقامات محیط زیستی یوتا می‌گویند که چهارشنبه گذشته، از داخل هلیکوپتر مشغول سرشماری گوسفندان قسمت جنوبی بیابان‌های این ایالت بودند که متوجه این شیء مرموز شدند. ارتفاع این ستون که هیچ تزئینات یا متعلقات خاصی ندارد، حدودا ۳ متر بوده و هنوز هیچ توضیحی در مورد ماهیت واقعی آن ارائه نشده است.

کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ آیا پای فرازمینی‌ها در میان است؟

یکی از زیست شناسان سوار بر هلیکوپتر به هنگام پرواز از روی این ستون فلزی مرموز متوجه آن شد و همراه سایر سرنشینان، به سمت محل قرارگیری شی رفت تا آن را از نزدیک ببیند. همان‌طور که در ویدیو بالا دیدیم، ستون مورد نظر از جنس فلز بوده، به اندازه قد دو فرد بالغ ارتفاع دارد و به نظر می‌رسد که به صورت یک تکه ساخته شده است.

برت هاچینگ (Bret Hutchings)، خلبان هلیکوپتر که در ویدیو بالا صدای او را می‌شنویم، می‌گوید که پیدا کردن این شیء فلزی ناشناخته که مستقیما داخل زمین فرو رفته، ماجراجویی جالبی بود، اما نه در زمان کشف و نه حالا، کسی نمی‌داند که دقیقا چه چیزی در بیابان‌های یوتا کشف شده است.

هاچینگ می‌گوید که کشف این شیء ناشناخته دقیقا شبیه فیلم‌های علمی تخیلی بود و او و همکارانش به شوخی می‌گفتند که اگر یکی از آن‌ها با نزدیک شدن به ستون ناپدید شود، مابقی باید سریعا از آنجا فرار کنند. به نظر می‌رسد که این ستون فلزی مرموز به دقت درون زمین قرار گرفته و طوری جا داده شده که در طول زمان نیافتاده است.

مقامات ایالتی موقعیت دقیق این جسم مرموز را اعلام نکرده‌اند و گفته شده که محل مورد نظر برای کوهنوردان خطرناک است. این مقامات می‌گویند که انتشار خبر کشف چنین شیئی مطمئنا کوهنوردان آماتور زیادی را به این فکر می‌اندازد که به آن محل بروند تا راز این ستون ناشناخته را کشف کنند؛ اما همان‌طور که اشاره شد، رفتن به محل مورد نظر بدون وسایل ایمنی و به صورت گروهی، کار چندان عاقلانه‌ای نیست.


ارتباط با موجودات فضایی

هاچینگ می‌گوید که در طول تمامی پرواز‌هایی که با هلیکوپتر داشته، تاکنون چنین چیز عجیبی را ندیده و به احتمال قوی، یک هنرمند سخت‌کوش یا یکی از طرفداران پر و پا قرص فیلم‌های کوبریک ستون مورد نظر را وسط بیابان علم کرده است.

هیچ کدام از سرنشینان هلیکوپتر یا دانشمندان دیگری که این مسئله را بررسی کرده‌اند، نمی‌دانند که این ستون فلزی مرموز دقیقا چه ماهیتی دارد و به نظر می‌رسد که فعلا خبری از کشف ماهیت واقعی آن یا دلیل قرار گرفتنش در بیابان‌های یوتا نیست.

کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ پای فرازمینی‌ها در میان است؟

البته اخیرا تصویر ماهواره‌ای زیر از محلی در این بیابان‌ها دست به دست می‌شود که مربوط به سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ است؛ ادعا شده که شیء مورد نظر از همان زمان سر جایش قرار گرفته بوده و دانشمندان تنها به تازگی متوجه وجود ستون شده‌اند.


چه کسی آن را ساخته است؟

هنوز نمی‌دانیم. هیچ هنرمندی تاکنون اعلام عمومی نکرده است و وقتی که مقام‌های رسمی یوتا اتفاقی آن را پیدا کردند اثری روی آن ندیدند.

کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ پای فرازمینی‌ها در میان است؟

جیسون رایت، استاد اخترفیزیک در دانشگاه دولتی پنسیلوانیا، می‌گوید، بهرحال با اطمینان خاطر می‌توانیم بگوییم که این اثر کار یک هنرمند است نه یک آدم فضایی، انسان‌ها به وضوح توانایی ساختن هر اثر هنری مستطیل‌شکلی را دارند.

او توضیح می‌دهد: «این قطعه‌سنگ یکپارچه به وضوح چیزی است که انسان‌ها از عهده درست کردنش برمی‌آیند (و درستش می‌کنند!)، و در جایی است که انسان‌ها در آن رفت‌وآمد دارند؛ بنابراین هیچ دلیلی نمی‌بینم که فکر کنم این چیزی غیر از این است.»

هانتر می‌گوید: «این قطعه‌سنگ شبیه قطعه‌سنگ ۲۰۰۱: اودیسه فضایی است، اما از طرفی یادآور کار‌های هنری مینیمالیستی مانند آثار دونالد جود و رابرت موریس که در دهه ۱۹۶۰ رواج یافته بود نیز هست.»

هانتر می‌گوید: «اگر ۲۰۰۱: اودیسه فضایی، هرگز به خودآگاه عمومی ورود پیدا نکرده بود، هرگز این پرسش که آیا این شکل هندسی ساده توسط شکلی از حیات فرازمینی در این مکان مستقر شده، مطرح نمی‌شد.

هانتر می‌گوید، با همه این اوصاف، این حقیقت که این تخته سنگ در حیات وحش مستقر شده است، عجیب است.


چرا این شکل هندسی در صحرای یوتا مستقر شده است؟

نظریه هانتر این است که بخش‌هایی از ۲۰۰۱: اودیسه فضایی، در مانیومنت وَلی، در طول مرز بین آریزونا و یوتا، فیلمبرداری شده است؛ بنابراین خیلی محتمل است که هنرمند بخواهد به فیلم ادای احترام کند و یک قطعه سنگ واقعی را در مکانی مشابه قرار دهد.

کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ پای فرازمینی‌ها در میان است؟

رایت می‌گوید، در این فیلم قطعه‌سنگ خارج از مکان بود؛ در زمینی ماقبل‌تاریخ و مدفون روی ماه و درست مانند قطعه‌سنگ‌های تخیلی، این یکی هم یک شکل برش‌خورده، خشن و صنعتی را در برابر صخره‌های طبیعی و سرخ‌رنگ قرار می‌دهد.


چه معنایی دارد؟

مانند تمام هنر‌های معمایی و بزرگ، این اثر نیز بروی تفاسیر مختلف گشوده است. چون هیچ هنرمندی توضیحی درباره اثر نداده است، پس مردم رؤیاهایش خودشان (بخوانید: بیگانگان و فرازمینی‌ها) را به آن نسبت می‌دهند.

معنای اصلی این اثر هرچه که باشد، بیشترین معنایی که به این قطعه‌سنگ چهارگوش نسبت داده شده ادای احترام به قطعه سنگِ فیلم کوبریک بوده است. هانتر می‌گوید، در سینما، این قطعه‌سنگ‌ها که مستطیل‌های سیاه‌رنگ بزرگ بودند به عنوان نوعی ابزار ارتباطی استفاده می‌شدند. این سنگ‌ها آگاهی هر کسی که آن‌ها را لمس می‌کرد افزایش می‌دادند و تکامل را به پیش می‌بردند.

کشف ستونی عجیب در آمریکا؛ پای فرازمینی‌ها در میان است؟

تا‌آنجاییکه ما می‌دانیم، لمس این قطعه‌سنگ واقعی توسط نیرو‌های اداره امنیت عمومی که با ایستادن روی شانه‌های یکدیگر به خوبی آن را بررسی کردند، اثر مشابه نداشته است. اما، درست مانند فیلم، این یک شیء ساده گمراه‌کننده است که منتقدان معنای متفاوتی را به آن نسبت می‌دهند.

اداره امنیت عمومی یوتا به درخواست مصاحبه سی‌ان‌ان واکنش نشان نداد، اما بر اساس خبری که روز دوشنبه منتشر شد استقرار هر شیء هنری در زمین‌های عمومی که توسط دولت فدرال اداره می‌شود ممنوع است و این یعنی اثر هنری به زودی جابه‌جا خواهد شد.

برطبق اخبار منتشر شده «اداره مدیریت زمین است تصمیم‌گیری می‌کند آیا نیاز به تحقیقات بیشتر وجود دارد یا خیر.»
هانتر می‌گوید که این قطعه‌سنگ باید در میان صخره‌ها باقی بماند. «این ادای احترام بزرگی [به اثر کوبریک]است و رازآلود است.»

اگر این شیء در این مکان باقی بماند، هم گوسفندان کوهی و هم بازدیدکنندگان گیج می‌شوند و کم‌کم به مکان زیارتی برای دوستداران فیلم تبدیل می‌شود. هانتر هنوز امیدوار است که بیگانگان اعلام کنند صاحبان اصلی این قطعه‌سنگ هستند.

همان‌طور که انتظار می‌رود، در روز‌های آینده نظریه‌های فراوانی از ارتباط این ستون فلزی مرموز با موجودات فضایی ارائه خواهد شد و شیفتگان دنیای فرازمینی‌ها به زودی مشغول بررسی دقیق شیء مورد نظر می‌شوند. البته عده‌ای هم می‌گویند که برای جلوگیری از بروز بدشانسی‌های بیشتر و به بار آمدن بحران‌های خطرناک‌تر در سال ۲۰۲۰، بهتر است که کسی با این ستون کاری نداشته باشد و آن را به حال خود رها کنیم.

این سنگ همچنان نمادی اسرار‌آمیز در سالی است که اغلب احساس می‌کنند وقایعش بسیار عجیب‌وغریب‌تر از داستان‌های تخیلی است.

انتشار یافته: 67
در انتظار بررسی:10
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1399/09/06
این موارد وبیشتر هم در ایران است....اینها خالی بندی های آمریکایی است جهت مطرح کردن خودشان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
تو ایران آدرس یکیشو میگی میخوام برم از نزدیک ببینم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
پشت اون ستون روی صخره ها شبیه سر یه لاک‌پشت بزرگه
ferishon
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
حتما مثل سفر به ماه
اونهم داخل منطقه ممنوعه ۵۱
اینها میخوان جن به عنوان فضایی معرفی کنن
هرجا از فضایی حرف زدن و فیلم ساختن
میخوان جن هارو بولد و مطرح کنن
همیشه هم اون موجود فضایی داخل فیلمهای هالیوودی فضایی به رنگ ابیه یک از نمونه ها
مثل آواتار
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
این ربطی به آمریکای مدرن و سفیدهای استعمارگر نداره مال دوره تمدن بومیهای آمریکاست
۷
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
تا حالا از خودتون پرسیدین که چرا این اتفاقا و دیدن آثار موجودات فضایی فقط تو آمریکا رخ میده؟
سترا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
ای بابا اونا دنیا رو سر کار می ذارن شماها اینجا دارین بحث میکنید بخاطر نمایشهای مسخره اونها؟؟؟ بیخیال بابا ول کنید این حرفا رو اصلا ارزش نداره
بدون نام
-
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
باز این احدچرت گفت اقا شما خوبین تمام ملت دنیا بدن
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1399/09/06
مردم خرافي و بي سواد آمريكا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
نکشیمون مردم لایق و باسواد ایران ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
تو ک سواد داری الان کجایی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
بابا با سواد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
برو تحقيق كن كه مردم آمريكا خرافي ترين مردم دنيا هستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
دقیقا این یه جور افسانه مدرنه و منبع این افسانه های مدرن هم آمریکاست چون تاریخ نداره و باید چیزهای تازه بسازند یا در تاریخ بومیان آمریکا دنبال چیزهای عجیب بگردند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
دیگ به دیگ میگه روت سیاه
همین کم مونده بود که ایرانی به بقیه بگه بیسواد و خرافی
بدون نام
-
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
احد باز نظر دادی
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1399/09/06
ستون رو اعدام کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
عالی بود
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1399/09/06
نصب این ستون کاره اطلاعات سپاهِ اونجا نصب کرده تا اطلاعات مرموز آمریکا و آمریکایی ها رو بدست بیاره .ما از آنچه که فکر میکنید به شما نزدیک تریم خخخخخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
وای گوله نمک وای باهوش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
خدا کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
ای جان ،
بدون نام
United Kingdom
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
گوله نمک بودن بهتر از ساندیس خور بودنِ
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1399/09/06
سرکاری جدیده
پاسخ ها
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
من تویه مطلب موندم! اگه 50 سال پیش رفتن کره ماه! اونم باامکانات کم50 سال پیش! میخواسته تاالان شهری رادرماه ساخته باشن وبه راحتی به ماه برن،!!! اماچرااینطورنیست?!!!
بدون نام
United States
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
میشه بگی جایی که اکسیژن نداره واسه چی باید شهر بسازن؟
مری
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
کاربر 12:35 عزیز


الان بشر زیر عمیقترین آبهای اقیانوسها هم رفته، ولی دلیلی داره که بره اونجا شهر بسازه؟ دلیلی داره بشر بره تو آب و هوای بد قطب شهر بسازه؟! وقتی یک کاری هزینه هاش خیلی خیلی بالاتر از سودش باشه، انجام دوباره اش عقلانی نیست
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1399/09/06
اینو بدونید سر کاریه
چون اونا علم شون بالاتر از ماست و ما هم براحتی اینو باور میکنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
ستون مثلثیه و مطمئنا کار یه مجسمه سازه طبیعته. تا جایی که میدونم بعضی هنرمندای مدرن در طبعیت میگردن و کارهای جدید و جذابی انجام میدن
ماوشما
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
حناب صادق خان .که گفتیدچرا؟؟؟؟ برای اینکه خودشان راماه ترازکره ماه می دانند. وشایدهم فرازمینی هابیرونشان کردند.
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1399/09/06
این چند وقته همش خبر از فرا زمینی ها میدن مشخصه که دارن برنامه خاصی رو پیاده می کنند
Iran, Islamic Republic of
11:22 - 1399/09/06
آخه انقدر صیقلی در طول زمان جای شگفتی داره، چطور هیچ خوردگی یا فرسایش محیطی روش دیده نمیشه، این دلایل میتونه ثابت کنه که واقعا مورد خاصی هست
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1399/09/06
تو فیلم مشخصه سه گوشه و هر ضلع از انتها و در وسط به سمت داخل انحنا هم داره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
خب که چی؟
ی.ب
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1399/09/06
به نظرم جلوه ویژه ست. چرا تصویر سرباز و فیلمبردار رو سطحش منعکس نشد. شی تو هین فیلمبرداری یه لرزه های اضافه ای داره که تو جلوه های ویژه نرم افزاری زیاد دیده میشه.
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1399/09/06
مسخره است
فرازمینی کجا بود !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
چرا مقاله رو نخوندید؟ گفته دانشمندان آمریکایی هم گفتن این ساختۀ دست یک انسان هنرمنده دیگه
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1399/09/06
من نمیدونم چرا هرچی اتفاق عجیب و پر سر صداعه امریکاعه
بدبختی واسه بقیه جاها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
مشیت الهی است
United States
11:41 - 1399/09/06
هر چی هم که باشه مخفی میمونه و میشه جزو اسرار امنیت ملی آمریکا
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1399/09/06
ستون مجوز داشته اونجا علم بشه یا نه! اگه نداشته باید حتما با ستون برخورد بشه
پاسخ ها
تمنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
یکی ازهمین موردهام درنزدیکی کوه صفه اصفهان پیشه يه قارکوچک هست
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1399/09/06
ساخته دست بشره و یکی گذاشته اونجا. کجاش عجیبه
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1399/09/06
من به قدرت امریکا شک ندارم ولی به نظر من این موضوع برای فضایی هاست شاید اونا میخوان بدونن روی زمین ما چه خبره شایدم کار امریکا است برای جلب توجه کردن اما احتمال اینکه مال فضایی ها باشه خیلی خیلی زیاده .
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
اکس باکستو بازی کن کوچولو
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1399/09/06
دورغه به این دلیل هرکجا شیئی ناشناخته پیداشودبخصوص درآمریکابدان که بدون ایمنی ولباسها ضدمغناتسی محاله دست بزنند
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1399/09/06
این تکه ای از کرانوتاواست که حدود ۵۹ سال پیش توسط یناحورنسه ایجاد شد.
تصیر اصلی این شی ناشناس در لینک زیر
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/09/06
عجب ستون تر و تمیز و صفریه
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
پولیش جلاسنج بهش زدن
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1399/09/06
حالا از همیه اینا که بگزریم به نظر شما گوسفند اونجا چکار می کند چی می خورد سنگ کلوخ معلومه که سر کاری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
بعضی از ملت ایران چرا اینقدر کم سوادن؟!؟! من نمیخوام اشتباه کامنتهای دیگران رو بگیرم اما زمان هایی که میام کامنت های ایرانی هارو میخونم حدود بیست الی سی درصد از مخاطب های ایرانی کلمات فارسی رو اشتباه تایپ می کنند؟ یک مثال میزنم ، این اشتباه تایپی مثلا بر اساس نا آگاهی و کم سوادی تاپیست نیست چون ممکنه بر اساس لغزش دست بروی کیبورد باشه. مثال : به جای سلام ممکنه شخصی به اشتباه تایپ کنه شلام ، اما اگه شخصی به جای سلام بگوید صلام یا ثلام قطعا
مشخص می شود که هنوز نمی داند که با کدوم حرف باید سلام رو تایپ کنه، با صاد؟ با ث؟ یا با سین؟ پس بگذریم درسته نه بگزریم
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1399/09/06
خوبه ديگه مسولين تمام كشورها هم مي توتنز مانند ايران عدم كفايتشون رو به دولتهاي فراكهكشاني ربط بدهند!!
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1399/09/06
اثر هنری دیگه چیه؟ کدوم آدم بیکاری به خودش زحمت میده چنین چیزی رو بسازه بعد ببره تو مکانی نصب کنه که فقط با هلیکوپتر میشه بهش دسترسی پیدا کرد.
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1399/09/06
این ستون رو باید بفرستن واسه استاد تا یه تحلیل فراماسونری بزنه واسمون.
Germany
23:18 - 1399/09/06
چرا کسی بررسیش نکرده ببینه جنسش چیه ، رسانا هست یا نه ، به آهنربا جذب میشه یا نه ، لق میزنه یا سفته
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1399/09/07
زیرش پراز گنج است خخخخخ
بقول ایرانی های که به امریکاییها میگن بیسوداد
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1399/09/07
جالب اینجاست که اصلا بهش دست نمیزنند
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1399/09/07
این بنظر یه ستون مستطیلی آهنی هستش
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1399/09/08
جن و انس رو به خدمت گرفتن انگار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج