علت تلف‌شدن نهنگ‌ها در سواحل خلیج فارس
۱۰۶۲۴۹۲
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
۲۶۸۱
مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست درباره علت مرگ نهنگ‌ها در سواحل خلیج فارس توضیح داد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: مدیرکل دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست درباره علت مرگ نهنگ‌ها در سواحل خلیج فارس توضیح داد.

داود میرشکار مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لاشه نهنگی که هفته اخیر در ساحل سیمرغ جزیره کیش یافت شده بود، اظهار کرد: این لاشه نهنگی که در ساحل سیمرغ کیش پیدا شده بود، نهنگ از نوع براید بود که طولش ۱۴ متر است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که زمان زیادی از مرگش گذشته است.

او درباره علت مرگ این نهنگ، مطرح کرد: به دلیل اینکه مدت زمان زیادی از مرگ این نهنگ گذشته بود، قسمتی از بدن متلاشی شده بود بنابرهمین علت مرگ آن مشخص نشد، باید قبل از اینکه او دفن می شد آن را مدیریت می کردند تا علت مرگ مشخص شود.

مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لاشه این نهنگ با اصول بهداشتی در ساحل دفن شده است و پس از مدتی با انجام تمهیداتی اسکلت آن به موزه کیش اهدا می شود.

میرشکار با اشاره به اینکه در طی سال های اخیر نهنگ های متعددی در ایران تلف شده اند، بیان کرد: علل های مختلفی از جمله آلودگی دریا، تورهای صیادی، برخورد با پروانه کشتی و غیره می تواند دلیل از بین رفتن و تلف شدن نهنگ ها شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:13
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1399/09/06
یک فرضیه هم هست که میگه بعضی ازنهنگهادست به خودکشی حتی به صورت دست جمعی میزنندوچندین فیلم هم تابحال تلویزیون نشان داده
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1399/09/06
از اونجایی که در ایران رسم با حیوان ستیزی و وحشیگری نسبت به حیوانات مظلوم خدا است این اتفاقات رقم میخورد،کاش تو این کشور یاد بگیریم که به حقوق حیوانات احترام بگذاریم و همانطور که همه جای دنیا مرسوم است ازشون مراقبت و محافظت کنیم،
پاسخ ها
فقط صنعت نفت ابادان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شاید هم از دست گرانی ها وظلمی که. به مردم میشه خودکشی کرده ما که عرضه کاری نداریم،
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1399/09/07
کشتیهای چینی ایرانی برای صیدبیروی ترال دریارانابودکردن این هم میشه نهنگ بیادداخل طورترال عاقبتش همین میشه دلفین هم همیشه میادبالاطرف جاسک
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج