یک فعال اصولگرا: هرگز مذاکره نمی‌کنیم
۱۰۶۲۷۶۳
۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
۹۷۵
احمد کریمی اصفهانی ​عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: «ما هرگز مذاکره نمی‌کنیم. همان طور که به اسلام پایبندیم، به این سند نیز پایبندیم اما هرگز مذاکره نمی‌کنیم زیرا مذاکره را پیش از این‌ها انجام داده‌ایم. این خوابی است که هرگز تعبیر نخواهد شد. اصلاح‌طلبان نمی‌توانند هیچ استفاده‌ای از این وضعیت کنند.»

جماران: احمد کریمی اصفهانی ​عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: «ما هرگز مذاکره نمی‌کنیم. همان طور که به اسلام پایبندیم، به این سند نیز پایبندیم اما هرگز مذاکره نمی‌کنیم زیرا مذاکره را پیش از این‌ها انجام داده‌ایم. این خوابی است که هرگز تعبیر نخواهد شد. اصلاح‌طلبان نمی‌توانند هیچ استفاده‌ای از این وضعیت کنند.»

مشروح گفتگو با کریمی اصفهانی را در ادامه بخوانید؛

*آقای کریمی اصفهانی! انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا و روی کار آمدن بایدن، تا چه اندازه بر انتخابات ۱۴۰۰ ایران و سیاست داخلی ایران تاثیرگذار است؟

دو نوع تفکر در ایران داریم؛ یک نوع آن، تمامی پدیده‌ها و مشکلات کشور را وابسته به برجام و استکبار که در راس‌ آن آمریکا و اروپا قرار دارد، می‌داند. یک تفکر نیز تفکر ولایی است و ریشه تمامی مشکلات را در داخل کشور می‌داند. اگر این چنین باشد، مشکلات ایران، هیچ ارتباطی به انتخابات آمریکا ندارد. برای مثال، در مسئله تحریم که بر ما تحمیل شد، اگر مدیریت داخلی، یک مدیریت قوی، مستحکم و وابسته به مردم باشد، معضلات حل خواهند شد. بنابراین، این تفکر باید اصلاح شود. نه این که انتخابات آمریکا روی ایران تاثیر بگذارد. اگر با دیدگاه نخست به این مسئله نگاه کنیم، آمدن ترامپ یا بایدن بر سر کار، روی مسائل و مشکلات ایران تاثیر خواهد گذاشت.

برخی می‌گویند اگر ذره‌ای غیرت در داخل وجود داشته باشد، دیگر نیازی به جو بایدن نخواهد بود. تفکر نگاه به داخل موجب شده است که ما از نظر تسلیحاتی و نظامی به جایگاهی برسیم که طمع دنیا را از میان ببرد اما نگاهی که منشا مشکلات را در بیرون کشور می‌داند، تنها با نتیجه انتخابات آمریکا است که به نتیجه می‌رسد.

*برخی معتقدند روی کار آمدن بایدن به نفع اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ می شود،نگاه شما به این موضوع چیست؟

در هر صورت، بایدن مشابه ترامپ است. دو حزب حاکم در آمریکا وجود دارد. دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان که هیچ یک با دیگری تفاوتی ندارد. دلیل عدم تفاوت این حزب نیز در آن است که در هیچ یک از این دو حزب، فرد تصمیم‌گیرنده نیست بلکه سازمان‌های دیگری پشت آن هستند. برخی مانند جمهوری‌خواهان با جنگ و برخی دیگر با نیرنگ وارد می‌شوند. هر دوی آن‌ها یک تفکر را دنبال می کنند و مسئله مورد توجه آن‌ها مسئله رژیم صهیونیستی است. همه این‌ها در حالی است که بایدن می‌گوید، درست است که من مسیحی‌ام اما در عین حال، صهیونیست نیز هستم. از نظر من دیگر صریح تر از این ممکن نیست. نمی‌شود که بایدن بگوید صهیونیست است اما ما همچنان به دنبال این باشیم که کارها به دست بایدن حل شود. دشمن، دشمن است و آمریکا نیز برای همیشه دشمن است.

اما در مورد استفاده اصلاح‌طلبان از روی کار آمدن بایدن برای انتخابات ۱۴۰۰ باید بگویم که بله، آن‌ها در چند سال دولت روحانی تنها در پی آن بودند که برجام را حل کنند. امروز ممکن است که بایدن آن را بپذیرد اما مسئله برجام، یک سند بین‌المللی است و این گونه نیست که آمریکا بتواند این سند را تغییر دهد. نباید این طور اندیشید که بایدن از ترامپ قابل مذاکره‌تر است. مذاکره هرگز! ما هرگز مذاکره نمی‌کنیم. همان طور که به اسلام پایبندیم، به این سند نیز پایبندیم اما هرگز مذاکره نمی‌کنیم زیرا مذاکره را پیش از این‌ها انجام داده‌ایم. . این خوابی است که هرگز تعبیر نخواهد شد. اصلاح‌طلبان نمی‌توانند هیچ استفاده‌ای از این وضعیت کنند. هیچ شانسی برای اصلاح‌طلبان، با این کارنامه ای که از خود به جای گذاشته‌اند، برای انتخابات ۱۴۰۰ وجود نخواهد داشت و نباید فکر کنند که می‌توانند از این نمد برای خودشان کلاه بسازند.

*برخی نیز ادعا دارند که اصولگرایان از آمدن بایدن ناراحتند و ریاست جمهوری ترامپ بیشتر به نفع آنها بود و ...

من خودم جزو اصولگرایان هستم و چنین تحلیلی را کاملا رد و تکذیب می‌کنم زیرا این تحلیل، یک تحلیل القا شده است. از نظر ما، آمدن ترامپ یا بایدن، هیچ تفاوتی برای کشور نخواهد داشت. سیاست آمریکا به این گونه است که یک نفر با پنبه سر می‌برد و دیگری می‌خواهد با اسلحه بر دنیا حکومت کند. یقینا دشمن درجه یک هر دوی آن‌ها، ایران است زیرا تمام منافع آن‌ها را از بین برده است. برای اصولگرایان، روی کار آمدن بایدن یا ترامپ تفاوتی نخواهد داشت اما در برخی مواقع، بی‌شعوری برخی رئیس‌جمهورها باعث به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد.

برای مثال مسئله چند پاره شدن شوروی، می‌تواند برای آمریکا نیز اتفاق بیفتد و اتفاق پنج سال آینده، یک ساله برایشان بیفتد. مثلا ترامپ در کمال بی‌تدبیری آمریکا را اداره کرده است. مثلا در همین مسئله کرونا، نگاه کنید چگونه مانند یک آدم عامی و احمق عمل کرده است! البته از یک گاوچران و قمارباز بیش از این توقع نمی‌رود. به نظر می‌رسد که بهتر است اصلاح طلبان در پیشگاه خدا از این تفکری که غرب می‌تواند ناجی ایران باشد، توبه کنند.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:189
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1399/09/07
کاش که به جای این حرفها یکم فکر مردم فقیر که زیر دست وپای این افکار شما له شدن را کنین به شما که بد نمی گزره با حقوقهای نجومیتون منم جای تو بودم همچین حرفی را میزدم
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1399/09/07
یعنی اگه مذاکره نکنید که وضع کشور بهتر بشه فاتحه همتون خوانده است
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1399/09/07
ایشون سخنگوی ملت ایران است.
که از جانب ۸۰ملیون جمعیت ایران سخن می گوید. اعتماد به سقف
United Kingdom
20:34 - 1399/09/07
اقای نماینده کمی هم به فکروضعیت ملت باشید میتوان با سیاست مذاکره رابنفع‌ خودمان‌ تمام گنیم
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1399/09/07
بله،شما که مشکلی ندارید،جیب پر از پول و ...،بیچاره ما مردم که گیر امثال شماها افتادیم
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1399/09/07
هرگز شما را به محل مذاکره را نمیدهند.
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1399/09/07
ایران اهل مذاکره است اما منافع دو کشور حفظ شود،هیچوقت اعلام نکنید مذاکره نمیکنیم،تا تعامل با دنیا نداشته باشیم روز به روز ایران فقیرتر میشود البته منافع شما درخطر است،،،،،
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1399/09/07
منم اگر ماهانه درامد میلیاردی داشتم و ه روز به املاک و مستغلاتم افزوده میشد نه تنها حاضر به مذاکره نمیشدم بلکه با تمام قوا بهشون حمله برق آسا میکردم . دل خوش سیری چند
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1399/09/07
اگر یک هفته مثل مردم فقیر و بی پول زندگی میکردی برای مذاکره سینه خیز میرفتی . نه نگران گرونی و تورم هستید و نه نگران جهیزیه دختراتون و هزینه ازدواج پسراتون و اجاره خونه و خرید مایحتاج
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1399/09/07
عدم مذاکره و ادامه تحریمهای خودساخته فقط و فقط به نفع کاسبان تحریم است که روزانه میلیاردها تومن به ثروت نجومی شان اضافه میشه
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1399/09/07
نمایندگان مجلس و وزرا وکیل تام الاختیار ثروتمندان هستن و بخاطر منافع قشر ثروتمند کشور شبانه روز و بدون وقفه تلاش میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج