قصور پزشکی در مرگ «مارادونا» رد شد
۱۰۶۳۱۱۰
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
۷۰۶
با افشای فایل صوتی تماس تلفنی با بیمارستان، ادعای قصور پزشکی و تاخیر آمبولانس در مرگ دیه‌گو مارادونا رد شد.

خبرگزاری مهر: با افشای فایل صوتی تماس تلفنی با بیمارستان، ادعای قصور پزشکی و تاخیر آمبولانس در مرگ دیه‌گو مارادونا رد شد.

بعد از درگذشت دیه گو آرماندو مارادونا اسطوره آرژانتینی فوتبال حواشی مختلفی پیرامون نحوه مرگ وی و قصور پزشکان شکل گرفت.

«ماتیاس مورلا» وکیل مارادونا با انتشار پیامی درباره رسیدگی‌های پزشکی به مارادونا حسابی جنجال ساز شد. مورلا گفته بود: «این غیر قابل توضیح است که به مدت ۱۲ ساعت هیچ نظارت و کنترل پزشکی روی مارادونا وجود نداشته است. رسیدن آمبولانس هم بیش از ۳۰ دقیقه طول کشید. این یک جرم احمقانه است. این واقعیت را نباید نادیده گرفت و من خواهشمندم که نتایج آن تا پایان بررسی شود.»

در پی این ادعا، دادستان آرژانتین وارد عمل شد و به بررسی تماس تلفنی با بیمارستان برای رسیدگی به وضعیت مارادونا پرداخت.

روز گذشته فایل صوتی این تماس تلفنی که حدود ۴۰ ثانیه است، منتشر شد تا شائبات قصور پزشکی برطرف شود.

این تماس از طرف «لئوپولدو لوک» پزشک شخصی مارادونا با بیمارستان صورت گرفت. البته لوک خودش در منزل مارادونا نبود اما در تماس با بیمارستان، درخواست رسیدگی پزشکی به مردی ۶۰ ساله می‌کند.

لوک در پاسخ به اپراتور تلفن بیمارستان اعلام می‌کند که یک مورد مشکلات تنفسی و قلبی است و آدرس محل زندگی مارادونا را می‌دهد. البته لوک نامی از مارادونا نمی‌برد و در پاسخ به این سئوالی درباره نام تماس گیرنده، اسم خودش را می‌آورد نه مارادونا.

به گزارش سایت «توتوناپولی» تماس پزشک ساعت ۱۲:۱۶ صورت گرفته و به گفته دادستان، آمبولانس ساعت ۱۲:۲۸ به محل رسیده است؛ بنابراین ادعای مورلا وکیل مارادونا که اعلام کرده بود آمبولانس بیش از نیم ساعت تاخیر داشته است، رد شد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج