«کیم جونگ اون» و یک تناقض عجیبِ پیونگ‌یانگی
۱۰۶۳۴۰۹
۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰
۱۳۸۹
سیگار کشیدن در اماکن عمومی کره شمالی ممنوع است ولی وقتی اون مرتبا در انظار عمومی سیگار می کشد!

خراسان: کره شمالی انبوهی از تناقض ها را در ژرفای پنهان خود جای داده است . تازه ترین تناقض بیرون کشیده از این جامعه بسته مبارزه با سیگار کشیدن در کره شمالی و رهبری است که هر چند دقیقه سیگار می کشد.

به تازگی قانونی در این کشور تصویب شد که ممنوعیت کشیدن سیگار در اماکن عمومی را مشخص کرده و برای فراهم کردن محیط "با فرهنگ‌تر و بهداشتی‌تر" برای مردم مقرراتی را به اجرا می‌گذارد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی نیز از به راه افتادن یک کمپین پُر شور و حرارت خبر داد که هدفش آشنا کردن کسانی که سیگار می‌کشیدند با مضرات آن بود. رسانه‌های دولتی هم تدابیری برای محدود کردن واردات سیگارهای خارجی، اتخاذ کردند. در سال ۲۰۲۰ وب سایتی به منظور دادن اطلاعات در باره خطرات کشیدن سیگار به راه افتاد.

تناقض پیونگ‌یانگی

وب سایت تبلیغاتی آریرنگ-میری، نوشت که "در کمپین‌های ضد سیگار، علم و اطلاعات نقش مهمی دارد" ولی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دایم سیگار می‌کشد و در جریان بازدیدهایش خواه از یک اردوگاه کودکان باشد یا نظارت بر یک آزمایش موشکی، همیشه سیگار به دست دیده می‌شود.

در فوریه ۲۰۱۹، هنگامی که برای دومین دیدارش با دونالد ترامپ، با ترن عازم ویتنام بود، فیلمی نمایش داده شد که او را در حال کشیدن سیگار در حین استراحت، نشان می‌داد. بنا بر گزارش سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۹، حدود 46.1 درصد مردهای بالای ۱۵ سال در کره شمالی سیگاری بوده‌اند.

طبق آمار زنان کره شمالی سیگار نمی‌کشند که ممکن است احتمالا به این دلیل باشد که در جامعه این کشور به زنانی که سیگار می‌کشند به چشم حقارت نگاه می‌شود. جیمز بنفیل، مدیر CoreanaConnect یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در آمریکا برای زنان کره شمالی، به بی‌بی‌سی گفت "سیگار کشیدن در انظار عمومی برای زنان به ویژه زنان جوان‌تر، هم از لحاظ فرهنگی و هم اجتماعی یک تابو محسوب می‌شود، ولی بعضی از زنانی که ازدواج کرده‌اند یا سالخورده هستند، در خانه سیگار می‌کشند."

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج