مورد داریم یک زن از ۴ شوهر مهریه می‌گیرد!
۱۰۶۳۷۷۲
۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
۹۵۱۷
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اقدامات کمیسیون متبوع خود گفت که قرار است با تصویب قانون مهریه در این کمیسیون جوانان زیادی از زندان آزاد شوند.

ایسنا: نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به اقدامات کمیسیون متبوع خود گفت که قرار است با تصویب قانون مهریه در این کمیسیون جوانان زیادی از زندان آزاد شوند.

حسن نوروزی در پنجمین نشست مجازی یکشنبه‌های سیاسی جامعه اسلامی مدیران درخصوص بررسی نقاط ضعف و قوت مجلس یازدهم ابتدا ضمن تسلیت به مناسبت شهادت محسن فخری‌زاده و گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی گفت: این دو بزرگوار افرادی بودند که در خط مقدم مبارزه با استکبار قرار داشتند و با شهادت خود ملت ایران و همه محرومان عالم را عزادار نمودند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی شالوده فکر و اندیشه امام راحل و بزرگان اوایل انقلاب از جمله رهبر معظم انقلاب است. حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مطالب زیادی درخصوص مجلس انقلابی مطرح فرمودند که می‌توان به این سخن که مجلس عصاره فضائل ملت و در راس امور است، اشاره کرد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در راس مدیریت و نظارت کشور ما فقیهی جامع‌الشرایط و مرجعی عالم، آگاه و عادل حضور دارد و سه قوه جدای از هم نیز به وظایف خود عمل می‌کنند. از آنجایی که مجلس در راس امور است باید به این مهم توجه کرد که دولت آنچه را که مجلس تصویب می‌کند، اجرا خواهد کرد. همچنین مجلس به وزرای دولت رای اعتماد می‌دهد و این مجلس می‌تواند در حوزه فعالیت‌های نظارتی خود رئیس‌جمهور و وزرا را استیضاح و به آنها تذکر دهد و یا از آنها سوال کند.

نوروزی با تاکید بر اهمیت جایگاه ویژه مجلس در حوزه نظارت عنوان کرد: اگر مجلس وکیل‌الدوله باشد، دیگر مجلس نیست. نماینده باید با آگاهی و بیداری به قانون‌گذاری بپردازد و بر حسن اجرای آن نظارت کند. مجلس پایگاه مردمسالاری دینی است. تجلی‌گاه عزت ملی و مظهر تاثیرگذاری در قانون‌گذاری است. نمایندگان باید بدون توجه به هرگونه اختلاف و بدون هیچ‌گونه مصامه‌ای به وظیفه نظارتی خود بپردازند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر تضعیف مجلس هم حرام شرعی و ممنوع است چراکه مجلس مظهر وحدت ملی است. در این باب در انتخابات مجلس وظیفه مهم ملت هم این است که انتخاب اصلح داشته باشند و مسئولین کارآمد انتخاب کنند. یعنی مسئول باید کارآمد، مومن و انقلابی باشد. اگر مومن نباشد لیاقت و کارآیی ندارد و اگر شجاعت نداشته باشد مرعوب می‌شود. شناسایی اصلح هنر مردم است.

در ادامه این نشست مجازی مجتبی رحماندوست، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی از تجارب خود در مجلس نهم گفت و پیشنهاداتی را برای مجلس یازدهمی‌ها مطرح کرد. وی در این خصوص گفت: هنگامی که در مجلس نهم بودم گاهی اوقات رسانه‌های مطرح می‌کردند فلان موضوع مهم در دستور کار مجلس قرار گرفت ولی پس از مدتی مردم از همان رسانه‌ها می‌شنیدند که آن موضوع مهم رای نیاورد. دلیل این موضوع نیز این بود که افراد زیادی در مجلس در رای‌گیری‌ها شرکت نمی‌کردند. برای مثال من پیشنهاد دادم در رای‌گیری‌ها اگر ۱۰ درصد نمایندگان شرکت نکردند رای‌گیری لغو شود و نتیجه اعلام نشود.

مورد داریم یک زن از ۴ شوهر مهریه می‌گیرد

وی افزود: در طول مدت نمایندگی به هیچ طرح تسری رای ندادم چراکه ممکن بود اینگونه طرح‌ها موضوعی را نسبت به قشر خاصی مطرح کند و در صورت تصویب فرداروزی قشر دیگری این مطالبه را مطرح کند. به موضوع مناطق آزاد نیز رای ندادم چراکه قرار بود این مناطق محلی باشد برای صادرات بهتر و بهتر شدن صادرات نه اینکه حیاط خلوت دولت و یا محلی برای واردات بیشتر و یا زیر پا گذاشتن قانون باشد. اگرچه انکار نمی‌کنم که شاید برخی از این مناطق آزاد لازم باشند ولی به صورت کلی موضوع خوبی نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم اظهار کرد: موضوع بعدی درخصوص نمک‌گیر کردن نماینده توسط مسئولان است. ممکن است از سوی مسئولی به نماینده‌ای هدیه داده شود و یا مسئولی نماینده‌ای را به سفر خارجی ببرد و در آن سفر به او هدیه‌ای بدهد و یا اینکه نماینده به مسئولی پیشنهاد انتصاب فلان فردی را در یک جایگاهی بدهد. اینها به‌گونه‌ای نمک‌گیر کردن نماینده است که منظورم به نمایندگان مجلس نهم، دهم و یازدهم نیست و به صورت کلی آن را مطرح می‌کنم.

رحماندوست در ادامه اظهار کرد: در واقع نمایندگان باید برنامه داشته باشند. بگویند من برای این آرمان‌ها و رفع این مشکلات وارد مجلس شدم و در پایان دوره نمایندگی خود به این مشکل پایان خواهم داد. حال سوال من این است مجلس یازدهم برای رفع دلالی و واسطه‌گری و خام‌فروشی که مشکلات بسیاری را برای اقتصاد و تولید کشور به وجود آورده چه فکری کرده است. این مجلس برای رفع موضوعاتی همچون نمک‌گیر کردن نماینده یا موضوع شرکت نکردن نمایندگان در رای‌گیری‌ها چه فکری کرده است. این مجلس برای ورود بی‌رویه کالا به کشور که به مشکلاتی را برای تولید داخلی ایجاد کرده باید اقداماتی انجام دهد. این اقدامات باید اعم از واردات قاچاق رسمی و غیررسمی و واردات بی‌رویه غیرقاچاق باشد.

وی همچنین اشاره کرد: برای مثال اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری چگونه است؟ تبصره ماده ۷۶ این قانون می‌گوید حداکثر نسبت حقوق‌بگیران باید یک به هفت باشد. اما آیا این نسبت با ایجاد فوق‌العاده‌ها و حق ویژه‌هایی که در نظر گرفته می‌شود، رعایت می‌شود؟

در ادامه نشست حسن نوروزی، نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در پاسخ به مباحثی که از سوی رحماندوست مطرح شد، اظهار کرد: درخصوص موضوع شرکت نکردن نمایندگان در رای‌گیری‌ها، مجلس با مجلس تفاوت دارد. در مجلس دهم بعضی از نمایندگان وکیل‌الدوله بودند. گاهی برای رای دادن نگاهشان به دست نماینده دولت بود اما در مجلس یازدهم کمتر این مباحث را شاهد هستیم برای مثال درخصوص مصوبه امروز مجلس در حوزه لغو تحریم‌های ظالمانه شاهد شرکت نمودن ۲۳۰ نفر نماینده بودیم.

درخصوص طرح‌های تسری نیز طرح‌هایی در حوزه حقوق رزمندگان و ایثارگران مطرح می‌شود یا اینکه برخی فراکسیون‌ها همچون فراکسیون کارگران و فراکسیون زنان مسائلی را مطرح می‌کنند که در این میان طرح‌های تسری خوبی نیز دیده می‌شود. البته ممکن است در برخی موارد ظلم‌هایی انجام شود که برای جلوگیری از آن در روند قانونی راه بسته نیست.

وی ادامه داد: در حوزه مناطق آزاد نیز در برنامه ششم این موضوع را زیر نظر وزیر اقتصاد قرار دادیم تا بتوانیم نظارت بهتری بر آن داشته باشیم. در نظر گرفتن این مناطق آزاد در کشور با وجود اینگونه تحریم‌ها امری مناسب است. پیشنهاد دادیم که در اینگونه مبادلات با کشورهایی همچون چین و روسیه با پول‌های این کشورها و پول خودمان معامله کنیم و دلار را حذف کنیم.

در موضوع سفرها نیز برای مثال خود من در سفری که رفتم در حوزه حقوق بین‌الملل و موضوعات مرتبط با ترجمه و انعقاد قراردادها کمک کردم. نه هدیه‌ای داده شد و نه هدیه‌ای نیز گرفته شد البته نسبت به این موضوع هدیه طرحی در مجلس یازدهم در نظر است که با تصویب آن این دغدغه نیز رفع می‌شود.

در مجلس دهم نیز اقدامات خوبی انجام شد برای مثال در حوزه اصلاح قانون مواد مخدر جوانان زیادی را از اعدام نجات دادیم و در قانون پولشویی اقدام خوبی صورت گرفت و جلوی نابسامانی‌ها گرفته شد. اکنون نیز با تصویب قانون مهریه پنج یا شش هزار نفر از زندان‌ها رهایی می‌یابند. ما معتقدیم که زندان جای بزهکار یا خلافکار است نه بدهکار. قانون مهریه امری مهم است چراکه این موضوع اکنون در کشور ما یک بحران است. جوانان زیادی به این دلیل به زندان رفته‌اند. موردی را شاهد هستیم که یک زن از چهار شوهر مهریه می‌گیرد.

در ادامه رحماندوست عنوان کرد: من از نمایندگان درخواست دارم هر کدام برنامه‌هایی را برای خود ترسیم کنند تا پایان دوره نمایندگی مشکلی را از مشکلات کشور رفع کرده باشند. کمیسیون‌ها نیز اولویت‌های خود را در نظر بگیرند. برای مثال آقای نوروزی بگوید من این موضوع را پیگیری می‌کنم و نماینده دیگر موضوع دیگری را و آن موضوع تا پایان دوره نمایندگی دغدغه آن فرد باشد. برای مثال در حوزه نظام بانکداری و رفع موضوع ربا نماینده‌ای این وظیفه را برعهده بگیرد تا مشکل را رفع کند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم ۹۰ درصد درآمد دولت در جیب ۴۰ درصد مردم یعنی کارمندان می‌رود بر همین اساس وزارتخانه‌ها در تامین منابع مالی پروژه‌ها دچار مشکل می‌شوند و فکر می‌کنم برای مثال پرسنل نهاد ریاست جمهوری از اول انقلاب ۳۰ یا ۴۰ برابر شده باشد. اینها موضوعاتی است که باید رفع شود.

نوروزی در پایان اضافه کرد: قرار است در مجلس یازدهم اولویت کمیسیون‌ها در نظر گرفته شود. کمیسیون قضایی موضوع مهریه، لایحه تجارت و موضوع چک را در نظر دارد. برای مثال اگر موضوع دیوان اداری تصویب شود یک سوم پرونده‌های دیوان عدالت اداری حذف می‌شود. در مجلس پیش نیز آقای لاریجانی گفتند ۴۰ درصد کارهای این مجلس توسط کمیسیون قضایی انجام شد من نیز به عنوان نماینده مردم حتی جمعه‌ها به دغدغه‌های نمایندگی رسیدگی می‌کنم و سعی دارم وظیفه نمایندگی را به خوبی انجام دهم. در بحث قاچاق کالا تحقیق و تفحص انجام شد. در آن زمان شاهد ۲۵ میلیون دلار قاچاق سالانه بودیم. با انجام اقداماتی که در نظر گرفته شد شاهد کاهش این موضوع نیز بودیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 131
در انتظار بررسی:16
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1399/09/09
ایشون کاسب هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مردهای هوسباز حقشونه
ازغر اقا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
زنان که دارای حقوق برابر هستن
همه مشاغل و فرصت های شغلی رو تصرف کردن توی تمام ادارات و هر شغل دیگه ای
هیچ تفاوتی هم بین زن و مرد توی جامعه نیست به اون صورت
اصلا مهریه چیه؟
چرا مرد مهریه نداشته باشه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مورد داریم طرف 4 تا زن میگیره مورد داریم بیره مرد 80 ساله با بچه 11 ساله ازدواج میکنه.
بدون نام
Romania
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
عخی مردهای عاقل و منطقی خخخخخخخ
بدون نام
Romania
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
زیر بیست درصد شاغلها زن هستند در واقع زنهای شاغل از دهه هشتاد کمتر شدند و مردسالاران با دروغ پراکنی سعی می کنند زنها رو خونه نشین کنند.مهریه هم وقتی حذف میشه که قوانینی کاملا مدرن گذاشته بشه و زن صاحب زندگیش و بچه هاش و شغل و سرنوشتش بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مرد مهریه نداره چون همه قوانین به نفعشه چون در خانواده برای مرد سرمایه گذاری می کنند و زن رو شوهر میدن چون به زن میگن باید از شوهر تمکین کنی چون نمی گذارند زنها اوج بگیرند و صاحب زندگیشون باشند . زن چرا باید قراردادی رو امضا کنه که به مرد حق داده هر وقت میخواد زن رو طلاق بده جلوی اشتغالش رو بگیره جلوی خروجش از خونه رو بگیره بچه هاش رو ازش بگیره؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
هر قانونی بهض رر مردها باشه براش جنجال راه میندازند ولی اون همه قوانین زن ستیز(مثلا اینکه زن همیشه باید قیم داشته باشه و بچه هاش رو ازش می گیرند با اینکه مدام از ارزش مادری میگن) همانطور منجمد باقی مونده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
انگار مهریه رو حذف یا کم کنند دخترها خودشونو در سینی طلا تقدیم مردها می کنند!! برید برای زنها شغل ایجاد کنید چون زنان حاضر نیستند به هر مصیبتی با پسرهاتون زیر یک سقف زندگی کنند و رعیت و برده باشند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
وقتی پای سندی امضا میکنی در برابرش مسئولی مهریه هیچ فرقی با بقیه طلبها نداره باید پرداخت بشه کسی این مردان رو مجبور نکرده بود چنین مهریه ای رو قبول کنند البته شما عادت دارید زنان رو از شمول انسان خارج کنید و بدهی و قرضی که بهشون دارید رو هم بی اهمیت فرض کنید!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
این همه مرد کلاهبردار حالا زنهای معدودی هم در اون زمینه هایی که بیشتر می تونن کلاهبرداری کردند چه ربطی به اکثریت داره؟ همیشه باید قوانین طوری تغییر کنه که آب تو دل مردها تکون نخوره .اگه مهریه حذف بشه باید تمکین و اطاعت زن از مرد و سرپرستی مرد بر فرزند و حق طلاق و خیلی چیزهام حذف بشه.باید فرصت برابر شغلی برای زنها ایجاد بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
میلیونها زن بخاطر قوانین زن ستیز شما آسیب دیدند حالا برای چند هزار تا مرد که کسی هم مجبورشون نکرده چنان مبلغی رو قبول کنند باید همه دستگاهها بسیج بشن؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
زیر مطلب آرایش نکردن زنها مزه می ریزند که دلیل طلاق بالا همینه! اینجام که از مهریه بد میگن .دوست دارند زنها زیر دست و پاشون بیافتند و هر آزاری میخوان بکنن و هر وقت خواستند طلاق بدن....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
زنها احتیاج به قدرت دارند تا زیر دست و پای مردها تحقیر نشن... هیچ پدر و مادری دخترش رو بدون هیچ تضمینی نمیده دست پسرهای لوس و وقیح و بی اخلاق شما
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
یه بار حرف حقو زدن زندانیان مهریه هم شاهدی به این حرفه دختره هنوز خونه شوهر نرفته مهریه میخواد
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اره این دختراخیلی زرنگ شدن حق پسرهمیشه خورده شده
سیاوش
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
من معتقدم این مردها شلاق هم باید بخورن .مرد نباید اینقدر سست عنصر باشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
دستشم درد نکنه ،خدا پشت و پناهش
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1399/09/09
لعنت خدا به چنین زنان مادی طلبی که جرات ازدواج ازجوانان را گرفتن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مادی طلبی فقط مردهایی که زن رو بدن می بینند و اون خوشگترترتره رو میخوان.. بعدش هم به زیبایی باید به خوشگله سواری بدن...حظ می کنم:)
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
این زن نیست بانک مرکزی هست
حقگو
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
خداازین زنهای شیاد حقه بازجیب بر
نگذره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
خانم 23/05
لطفا یک بار خودتون مطلبی که نوشتید رو بخونین .خودتون متوجه شدید چی نوشتید ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
۰۸:۰۷
خیلی واضح گفتن ،شما خودتون یه بار دیگه بخونین :))
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1399/09/09
دلال های مهریه تو این روزها خیلی فعال هستن. آقا پسرا با یه عشو عاشق نشید اینا باند هستن نقشه میکشن که تو دام شون بیفتید.
پاسخ ها
بهرام رادان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
دقیقا سوژه رو از لحاظ مالی بررسی میکنن چند روز بعد طمع رو میزارن سر راهش. بعضی پسرا فکر میکنن خانوم های که کنار خیابان سوار میکنن.فرشته آن نه عزیز اشتباه نکن
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1399/09/09
پس قانون مهریه ایراد داره
پاسخ ها
بدون نام
Romania
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
قوانین زن ستیز ایراد داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
کل قوانین خانواده ایراد داره و زن رو رعیت و مرد رو ارباب حساب کرده.فقط به زن اختیار داده قبل از ورود به این بردگی قیمتی برای خودش تعیین کنه .هر وقت این قوانین عقب درست شد مهریه حذف میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مردها چهار تا زن میگیرند ۳۰۰ تا هم صیغه میکنن اینجا ایراد نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
قانون مردسالار ایراد داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
قانون حضانت فرزند
قانون طلاق
قانونی که اختیار زوجه رو ب زوج
همه اینا ایراد داره و ب نفع مرده حالا ی قانون ب نفع زن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
میلیونها زن بخاطر قوانین زن ستیز شما آسیب دیدند حالا برای چند هزار تا مرد که کسی هم مجبورشون نکرده چنان مبلغی رو قبول کنند باید همه دستگاهها بسیج بشن؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1399/09/09
برعکسش کمسیون بانوان خوابه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
به کمیسیون بانوان جه؟ البته می دونیم در مجلس همه چیز رو به نفع مردان درست می کنند ولی جایی که برای حقوق زنها ایجاد شده باید قوانین زن ستیز رو عوض کنه نه که برای مسائل یه مشت مرد هوسباز وارد عمل بشه .مهریه رو که به زور از اینها نگرفته
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
ا.ن زن که از 4 تا مهریه میگیرد یک کاسب هوسباز است هم به کیفش رسیده و هم مردان را بدبخت کردن
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1399/09/09
مهریه حق. زنه.حالا این هست .یه چیزی میشه میگن برو خونه بابات.اونهایی که از چهار مرد مهریه میگیرن معلومه اهل زندگی نیستن.کارشون اینه بقیه رابه پای اینا نسوزونید
پاسخ ها
فقط صنعت نفت ابادان
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
شمادرست میگید مهریه حق زنه ولی نه ۱۰۰۰سکه یا۵۰۰سکه حالا جوان بیچاره عاشق شده باید ۱۰۰۰سکه دانه ای ۱۲میلیون تومان بدهد پرداخت بعضی خانمها هم ببخشید تجارت میکنند نه ازدواج
امین
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
اين حقو كي به شما داده؟مهريه اسب پيشكش مرد و لطف و منتي است كه بر سر زن ميزاره.در ضمن اگه مردي نخواهد با شما زندگي كنه و خيلي راحت طلاقتون بده ايرادش كجاست؟زندگي مگه زوركي ميشه؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
به امین
مهریه برای افسار انداختن بر مردان چموشه تا بفمهند زن اسباب تفریحش نیست
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1399/09/09
خداازتون نگذره که باعث شدین خانمها رودزدباربیارین.خانمهاالان مادیگراواهن پرست شدن میخوان مردروبچاپن باپول مهریه برن ترکیه والمان زندگی کنن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
قبلا هم تو سری خور و مظلوم بودن احترام هم نداشتن مهریه حق زنه دزدی نیست چشمتونو باز کنید رقم نجومی نزارید مهریه چک سفید امضا هستش یه روز باید پاس شه دیگه
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1399/09/09
اگر اینجور مورد داری چرا برخورد نمیکنی دستون بستس
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1399/09/09
مهریه یه عامل بازدارنده ازدواج هست
وخیلی ازخانمها متاسفانه دنبال ازدواج نیستند دنبال پولدارشدنن شرم وحیا زنها خیلی کم شده
مهریه شده عامل بدبختی مردان وزنهایی که ذاتشان بدشده است ودنبال گرفتن مهریه و...هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خیلی از زنان هم هستن ک نه میتون مهریه بگیرن و نه نفقه و نه دیگر حقوق قانونیشون تو این دنیا همه جورش هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
عامل بازدازنده بی حقیِ زنهاست .فکر کردی مردم دخترشون رو به هر بی سر و پایی که از در بیاد تو میدن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
بله بعضی زن ها ازدواج می کنن تا مهریه بگیرن. قبل عروسی طلاق می گیرن حکم نصف مهریه رو می گیرن و با یه مرد دیگه نامزد می کنن.
حتی بعضی زن ها در این زمینه دلال دارن که کار رو زود تموم کن. تا کاسبی ضرر نکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
ذات مردها خیلی خوبه که مدام چشمشون دنبال زن مدل جدیده؟ دوره ای که هر بلایی سر زن می آوردید و پنج پنج تا می گرفتید و طلاق می دادید گذشت
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1399/09/09
واقعا خنده داره طرف به خاطر اینکه ازدواج کرده ولی به جرم اینکه جدا شده ولی توان مالی نداره باید بره زندان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
غلط کرده مهریه ای که نمی تونسته داده مگه چک میدی دست مردم می تونی از زیرش در بری؟ اینم همونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
می خواست طلاق نده
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1399/09/09
مجلس تشکیل شده با رای ده درصدی تا با دولت بجنگد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مشکل تشیکل شده با ۴۰ درصد رای تا ریشه مسکلات که دولته جنگ کنه
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1399/09/09
زن طلاق گرفته ای که ازدواج میکنه نباید از شوهر قبلش مهریه بگیره، واسه بعضیا دکان شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
دقیقا
به نظر منم این درست نیست که با وجود ازدواج مجدد مهریه ی ازدواج قبلی رو بگیرن این دلالی ست
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1399/09/09
الهی مسئولین همگی دچار همچین عروسها ی سر کیسه کن بشند تا بفهمند تابفهمند این مردم چه میکشند تا شاید یک فکری به حال
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خودتون مهریه رو قبول کردین به اینا چه ربط داره ........
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
این مردم نصفشون زن هستند و از قوانین زن ستیز مدام می کشند.البته مسئولینتون هم همگی مرد هستند...
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1399/09/09
والا تو قانون های انسانی شما
یه مرد کاملا قانونی از چهار زن و بینهایت صیغه
میتونه خدمات جنسی بگیره
پاسخ ها
امین
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تانيا خدمات جنسي دوطرفست.اصل ازدواجم براي ارضاي جنسيه بعد ساير نيازها.اما امروزه ديگه كمتر مردي زيربار 4 زن و يا همون صيغه ميره.اكثر اين دسته از مردان دنبال دوستي و يا ازدواج سفيدن نه ازدواج دايم يا موقتي كه توش تعهد هست
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1399/09/09
با ازدواج جوانان را در تله میندازن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
چه تحفه هایی هم هستید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
دخترا چه تحفه ای هستند اگه این آرایش و لوازم آرایش نبود که کسی نمیگرفتشون
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1399/09/09
جناب خیلی کاهش قاچاق کم شده اختلاس بالارفته از چه شالوده مجلس گفتی یک ماه روغن خوراکی ملت نیست تا بادنجان کباب کنی باید روی تواه کباب کنی
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1399/09/09
احسند باقانون جدید مهریه موافقم تا کاسبی زنان برداشته بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
زنا دیگه بلدنیستن شوهرداری وخانه داریکنن شوهر روازخودزده میکنن وکارشون به طلاق کشنیده میشه بعدشم دنبال مهریه هستن نخورن ازچنین پولی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
توروخدا این مهریه روبرداریدتا خانما کم گردنکلفتی کنن برا مردهای بدبخت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
پسرا مواظب باشیددخترا بدبختتون نکن با یک چشم اوابرو
United Arab Emirates
21:33 - 1399/09/09
داداش من الان شش ساله ب خاطرمهریه سکه زندان هستش باباجان یک کاری بکنن این سکه طلا رو کلن حذف کنن بردارن یعنی قیرقانونی کنن چند صدهزار نفر باید توی زندانها باشن ب حاطر این سکه طلا یه سری ادم ها هستن خانم ها دارن کاسبی می کنن با این روش
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1399/09/09
قانون تصویب مهریه برا جوانان امری ضروری
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1399/09/09
ازمن‌ به‌ شمانصیحت‌ اگرامکانش‌ هست‌ اصلا‌ زن‌ نگیرید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
با افزايش امكانات امروزه واقعا نيازي به ازدواج نيست.زن بگيريم چيكاركنه برامون؟همون كارو الان بقيه هم انجام ميدن.منتها ازدواج مسعوليتهاي كمرشكني فقط واسه پسرا داره
United Arab Emirates
21:36 - 1399/09/09
س.یه عده یه سری خانواده ها خانم ها هستن دارن با این روش سکه طلا مهریه دارن کاسبی می کنن من چندتاشون می شناسم الان وض مالیشون خیلی خوب شدن یکی هست از سه نفر مهری می گیره هر ماه ۳ تا سکه
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1399/09/09
مهریه حق زنه میخوایید حقشو پایمال کنید دیگه هیچکس ازدواج نمیکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خوب نکنه جهنم الان اگر زن به مرد خیانت کند باید مهریه اش را داد اخر این چه قانون مسخره ای است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
گل گفتی کاربر ۲۲:۰۹ -
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1399/09/09
چرا راهی برای حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1399/09/09
اون وقت میگن جامعه ی مرد سالار مُردم از خنده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
همین که همه قوانین زن ستیز رو رها کردند و چسبیدند به مهریه که مرد با رضایت کامل زیرش رو امضا کرده نشون میده چه کشور مردسالاری داریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
همین الان فردا دیروز یا روزنامه هرموقع رو ببینی نود درصد کارها مال زناست.
تو بازار بری نودو نه درصد زنا با خیال راحت پولای شوهرو خرج میکنن.
هفتاد و پنج درصد حجم نت رو زنا مصرف میکنن که وقتشون آزادتره.
اونوقت قوانین برا مرداست؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
کاربر بدون نام برو قرصاتو بخور
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1399/09/09
مهریه باید در حد توان داماد تعیین بشه نه رقم نشدنی
پاسخ ها
م
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
به اندازه توانشون مهر کنن.
خودشون خودشون و اثیر میکنن.
اسلحه بالا سرشون نذاشتن که
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1399/09/09
الگویش شده دولت
باخودش گفته وقتی دولت ازهمه طرف میتونه جیب مردم خالی کنه چرا من نتونم چهار نفر را سر کیسه کنم
مردی هم که به خانواده و زندگیش خیانت میکنه حقش بیشتر از ایناست
Germany
21:54 - 1399/09/09
باید بگن مهریه هر چی هست همون موقع عقد پرداخت بشه نه در آینده تا مهریه یه چیز معقولی باشه
United States
21:54 - 1399/09/09
کسیکه پای مهریه رو امضا میکنه درحالیکه توان پرداختش رو نداره بقیه قول و قرارهای ازدواجش هم دروغه
پاسخ ها
داود
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
چرا اسمش رو میذارید قول و قرار..بگو گول زدن یه پسر ساده دل
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1399/09/09
زنی که ازچهارمردمهریه میگیرد!شارلاتان هست!
پاسخ ها
تانیا♪♪♪♪♣♠✓
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خب مردیم که با چهار زن ازدواج میکنه ..... هست
ههه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
هرچند این جور زنها خدا رو قبول ندارن ولی خدایی هم هست
زنای اینجوری باید گیر یه مرد بدتر از خودشون بیفتن تا متوجه کرده خودشون بشن
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1399/09/09
عشق خانهااعلان فقط به دنبال مردکه پولداری هستند، یک مدتی کوتاه مشترک زندگی می‌کنند، وبعدبه بعضی ازچیزهای بی ارزش بهانه می‌گیرند، وفردای آن روزسرازدادگاه درمی آورندومهریه رابه اجرامی گذارنده خداخیلی ازخدابی خبرندمواظب باشیدجوانان،، جوانان تراخدا گولهای این چنین زنان رانخورید،، زودفریب اینهارانخوریدبه والله عمرتان رانابودمیکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مردها هم دنبال داف می گردند و تمام ارزش یه زن رو در خوشگلیش می بینند.چیزی برای عاشق شدن و فداکاری باقی نگذاشتید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خوب دانشمند بهانه دست طلبکارت نده که خراب بشه سرت
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1399/09/09
خب از نفر آخر بگیره. بخدا چنین زنی دیگه زن نیست مار خوش خط و خاله
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1399/09/09
قانون سکه باید برداشته بشه پسرا از ترس مهریه زن نمیگیرن حق هم دارن سکه ۱۲میلیون دهتاش میشه۱۲۰میلیون.دوراز جون افراد خوب خیلی از دختراو زنها فکر کاسبی هستن.ایراه کاسبی رو ببندید.یه بخاری نشون بدید.بیشتر دخترها هم به مهریه کم راضین خانوادهاشون نمیزارن.دیر اقدام کنید عدم ازدواج جوانان فاجعه میشه برا آینده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
زن رو نمی تونی بگیری! یعنی نمی تونی تصمیم بگیری و بری یه زن برداری.زنها ضمانت میخوان و امنیت روانی و مالی .نمی تونن با هر مرد ...ی زیر یه سقف برن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
برید دختری رو بگیرید کخ کم مهریه میخواد هر کسی بر اساس وسعی که داره بره زن بگیره شما اگه نداشته باشی میری لباس یه میلیونی بخری ؟خب نه!،حالا وقتی می بینی خرج ی زن زیاده نرو بگیر
زن برا شما زیاده برا اون بنده خدا هم شوهر پیدا میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
شما با این ده سکه با ارزش پول ایران یه فرغون می تونی بخری مردا چرا موقع ازدواج نظر خانواده را قبول ندارن و افسارشونو میدن دست دختر بعد چون تو خونه پدرشون کسی حریف قلدرم بلدرمشون نمیشد فکر میکنن الهه محبت را گرفتن از صبح با شیر ولرم پاهاشو ماساژ میده نه عمو از این خبرا نیس شما فقط ننه ات بی منت تحملت میکرد اون خانوم هم شما را پرنس سوار یابو دیده با قولا و قمپزایی که دادی باید روبرو بشی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
الان دخترها البته منظورم خانمهای مهریه بگیره نه همشون اول خیانت میکنند و پسره اگه حرفی بزنه کار به مهریه و طلاق میکشه
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1399/09/09
بگیره. قانونی هست ک خودتون وضع کردید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خوب زن هم تهدی در برابر زندگی زناشوی داشته باشه
زنی که خود طلاق بخواهد مهریه ندارد والان انسان
گاهی فکر میکنه اسایش زنان زیاد شده
اگر سوال شود که چ جنسی دوست داری باشی
همه مردها میگن کاش زن بودیم
زن بودن راحته بشین تو خونه
بخور و بخواب وهمه وسایل زندگی برای اسایش زنان
است بله شب زایمان درد .....اما امپول فشار راحتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
طبق گفته نوروزی تضعیف مجلس حرام است نورزی جان تضعیف دولت تخریب توهین اعدام فحش حرف ناسزا حسادت و کینه و حسابهای شخصی اینها چه حرام نیست فقط هرچه بنفع خودتان است حرام است ولی هر چه شما نماینده گان می گویید وهر کار می کنید حلال است خدا عادل و آگاه است به موقع اش تک تک ما باید یک روز در برابر خدا پاسخگو باشیم
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1399/09/09
دخترا ازدواج نکنید هیچ خبری نیست
فقط تبدیل میشین به خدمتکار خونه
بعدم مرد ذاتا طوری خلق شده که برای میل جنسیش
همه کار میکنه،،یعنی اختیارش دست خودش نیست
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1399/09/09
موررد دیدم حتی روستا مادری ۳ دختر داشته هر سه رو سه بار برای طلب مهریه طلاق داده آدم میمونه از کار ...
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1399/09/09
از یک طرف هم انقدر برای طلاق سخت گیری میشه که داماد از ما مهریه گرفت تا طلاق داد یعنی با پارتی بازی وتوصیه بازی ها دستمان بسته بود ومجبور شدیم
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1399/09/09
همینه که من نمیتونم زن بگیرم

مسولین رسیدگی کنید لطفا ‌‌‌...
United States
22:38 - 1399/09/09
مهریه نصف اموال در دوره زناشوی دروست است عین اسلام است
France
22:50 - 1399/09/09
قانونی که باعث میشود یک مرد تا آخر عمر قسط بدهد
چه انگیزه ایی برای آن مرد باقی می ماند
چطور امید را در آن مرد میکشید
این بردگی را از سر مردان باز کنید
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1399/09/09
خاک بر سر همچین زن آشقالی که به خاطر مهریه با احساس یه جوان بازی میکنه اون زن حتما شیر پاک نخورده
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1399/09/09
خوب اعدامش کنید این دیو ... رو
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1399/09/09
مهریرم شما باب کردین دکون واکردین واسه خودتون
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1399/09/09
عاشقشم از همین جا میگم دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1399/09/09
عجب کاسبیی راه انداخته .بنازمش...
Iran, Islamic Republic of
23:54 - 1399/09/09
از خوبی قانون های شماست دیگه
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1399/09/10
حاجی مهریه حقشه خوب میگیره شما که ندادی
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1399/09/10
همیشه و همه جا آدم های خوب و بد وجود داره.من یه زنم مهریه ام فقط 14سکه هست .والان چند سال از ازدواجم میگذره.یه بار تا حالا در مورد مهریه با شوهرم حرف نزدم.شوهرم هم مرد خوبیه ازش راضیم..زن خوب زیاد هست .همینطور که مرد خوب زیاده....کاش یه قانونی میذاشتن که اگه یه روزی یه زوجی میخواستن به هر دلیلی از هم جدا بشن هیچ کدوم متضرضر نشن.. مثل کشور های غربی....
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1399/09/10
حتی اگ هیه دخت اولش هم با قصد زندگی کردن بیاد وقتی میشینه قیمت سکه رو میشنوه ناخودآگاه وسوسه میشه..
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1399/09/10
معمولا مهریه ها توسط مادر عروس تعیین میشه
و داماد بیچاره قلبا" راضی نیست و از روی ناچاری
امضا میکنه.
ا
Iran, Islamic Republic of
05:30 - 1399/09/10
مورد داریم زنی که مهریه میخاد با پیکان که بیمه داره ازروش باید ردشد
Iran, Islamic Republic of
07:39 - 1399/09/10
من خودم مرد هستم و خیلی دارن در حق زن ظلم میکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
خودت مهریه زنت را دادی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
احسنت مصطفی جان
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1399/09/10
این زن نیست این خود فروشی می کنه ...
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1399/09/10
دستش درد نکنه ! بالاخره یکی پیدا شد که روی مردهائی که 4 تا زن میگیرند رو کم کنه !
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1399/09/10
آقای نوروزی زن ستیزی با زن را دیدیم فقط بازتاب منفی از زن صحبت میکنی مرد هست زنش رو ترک ک ده تو ۵ سالی که زنش باید پاک می موند خود این اقا نیاز جنسی خودش رو برطرف میکرده حالا چه با صیغه چه با ازدواج سفید دیگه وارد این معقوله نم من هیچوقت ندیدم شما از نگاه مثبت به زن صحبت کنید
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1399/09/10
آقای نوروزی کرامت زن را نادیده نگیر چند نفرند همچنین زنانی من زن به وجود خ دم چون شک نکنم امار بده می خواهم بدانم چند نفر هستند این قدر بزرگنمایی کردید دختر هست مذهبی متدین نماز خوان وقتی نتوانست مهریه خودش را از یک نامردی که شما حامی هستی بگیره اندکی دینش دچار تزلزل شد چادرش رو بوسید و گداشت کنار تو با دختر من امروز این کار رو کردی ندیدی امثال دختر من را تو را هم نخ اهم بخشید
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1399/09/10
بساط کلاهبرداری و کلاشی مهریه باید جمع بشه و قانون 50 50 درصد اموال بدست امده از تاریخ ازدواج به بعد جایگزین شود
خود من شاهد هزاران جوان راهی زندان و یا فرار از ایران بوده ام از دست دختران کلاهبردار مهریه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
برن که بر نگردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج