قیمت سبد اوپک به بالاترین رقم ۱۱ماهه رسید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
استخدام_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۶۳۸۲۰
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۳
۱۴۲۷
قیمت سبد نفتی اوپک به 46.66 دلار رسید که بالاترین قیمت از 11 ماه گذشته برای این سبد نفتی به شمار می‌رود.

خبرگزاری فارس: وب سایت سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام در آخرین به روز رسانی خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی اوپک روز پنج شنبه (6 آذر) با ۲۵ سنت کاهش ۴۶.۶۶ دلار فروخته شده است.

این نوع نفت روز چهارشنبه (۵ آذر) ۴۶.۹۱ دلار در هر بشکه فروخته شده بود. به این ترتیب، قیمت سبد نفتی اوپک به بالاترین رقم از تقریبا ۱۱ ماه گذشته رسید.

قیمت سبد اوپک به بالاترین رقم ۱۱ماهه رسید

قیمت سبد نفتی اوپک در ششم ژانویه به ۷۰.۸۷ دلار در هر بشکه رسیده بود که بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ به شمار می رود.

* بازارهای سبزپوش در اثر خبرهای مثبت از واکسن کرونا

در اولین روز کاری بازارهای جهانی در هفته گذشته، با امید به واکسن کرونا، حمله یمن به آرامکو، احتمال تمدید توافق کاهش تولید، قیمت نفت به ۴۵.۹۰ دلار در هر بشکه رسید.

شرکت داروسازی انگلیسی آسترازنسا همان روز اعلام کرد، واکسنی که با کمک دانشگاه آکسفورد ساخته ۹۰ درصد موثر واقع شده است. این سومین واکسن موثر بر کرونا بود.

قیمت نفت روز دوشنبه ۳ درصد افزایش ارزش را ثبت کرد.

خبر امیدوارکننده از سومین واکسن کرونا همچنان بازار را در روز سه شنبه سبزپوش نگه داشته بود، زیرا امید می رفت که با کنترل کرونا تقاضا برای نفت سریع تر بهبود یافت و همیت امر سبب شد تا قیمت نفت به بالاترین رقم از ماه مارس برسد. 

در روز چهارشنبه، قیمت نفت برای چهارمین جلسه متوالی افزایش یافت و به ۴۸.۵۲ دلار در هر بشکه رسید و بازار با امید به واکسن‌های کرونا و بهبود تقاضا برای نفت به گزارش افزایش بیش از حد ذخایر نفت آمریکا بی‌اعتنایی کرد و به رشد قیمتی خود ادامه داد.

قیمت نفت طی ۴ جلسه ۹ درصد افزایش قیمت را ثبت کرد.

جفری هالری، تحلیلگر ارشد بازارهای نفتی گفت: «با توجه به یک انتقال قدرت ریاست جمهوری منظم، تقویت کنندگان مربوط به واکسن و انتظار برای تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس در هفته آینده، بازارهای نفتی کاملا افزایش 3.8 میلیون بشکه ای ذخایر نفت آمریکا را نادیده گرفتند.»

اما درساعات ابتدایی جمعه، در بازار آرام تعطیلات روز شکرگزاری در آمریکا و در میانه نگرانی ها در مورد مازاد عرضه در بازار و تردیدها در مورد اینکه آیا واکسن به همه گیری کرونا پایان می دهد یا نه، قیمت نفت کاهش یافت، اما همچنان در نزدیکی ۴۸ دلار باقی ماند.

با این حال، بازارهای جهانی در این روز با رشد قیمتی بسته شد و هر بشکه نفت برنت با ۳۸ سنت افزایش ۴۸.۱۸ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا ۴۵.۵۳ دلار معامله شد.

نفت برنت طی هفته گذشته ۷.۲ درصد افزایش ارزش را ثبت کرد در حالی که نفت خام آمریکا افزایش ۸ درصدی را تجربه کرد. این افزایش ها ناشی از امید به کنترل کرونا با اعلام نتایج مثبت واکسن ها بود. همچنین، نفت چهارمین هفته افزایشی را تجربه کرد.

* اوپک پلاسی ها و سرنوشت «توافق کاهش تولید»

کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی موسوم به اوپک پلاس متعهد شدند تا در ماه می (۲۰۲۰) ۹.۷ میلیون بشکه در روز از تولید خود بکاهند تا به فزونی عرضه بسیاری که در بازار پس از شیوع کرونا و اعمال قرنطینه وجود داشت، پایان دهند.

بهبود تقاضا برای نفت آغاز شده و این امر سبب شد تا این گروه تصمیم بگیرد که تولید خود را در ماه آگوست (۲۰۲۰) به ۷.۷ میلیون بشکه در روز برساند که سهم اوپک ۴.۸۶۸ میلیون بشکه در روز است.

قرار است از ماه ژانویه (۲۰۲۱) ۲ میلیون بشکه دیگر افزایش عرضه صورت بگیرد.

با افزایش عرضه اوپک و شمار مبتلایان به ویروس کرونا که به تقاضا برای نفت آسیب زده است، قیمت نفت در اکتبر ۱۱ درصد افت کرد و به ۳۷ دلار در هر بشکه رسید، این امر سبب شده است تا تحلیلگران بگویند که اوپک پلاسی‌ها توافق کاهش تولید را تمدید می‌کنند.

به نوشته رویترز، عربستان و روسیه احتمالا در زمان مذاکرات اوپک پلاس در پایان نوامبر، با تمدید کاهش تولید و به تعویق انداختن برنامه افزایش تولید موافق خواهند کرد.

* احتمال تمدید ۳ ماهه توافق کاهش تولید نفت

امروز نشست غیررسمی اوپک پلاسی برگزار می شود که الکساندر نوآک، معاون نخست وزیر روسیه و عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان نیز در آن حضور دارند. 

فردا و پس فردا هم نشست های رسمی برگزار می شود که به گفته منابع آگاه، اوپکی ها و هم پیمانانشان تمایل دارند تا افزایش تولید در سال آینده را به تاخیر بیندازند. به گفته این منابع تمدید سه ماهه میزان تولید کنونی از گزینه های محتمل تر است.

* کمترین قیمت سبد نفتی اوپک

این حال، کمترین قیمت نفت اوپک تاکنون در روز چهارشنبه (سوم اردیبهشت ماه) برابر با ۱۲.۲۲ دلار در هر بشکه رقم خود.

پیش از این، کمترین قیمت سبد نفتی اوپک در سال جاری میلادی در روز پنج شنبه (۱۳ فروردین) با ۱۰ دلار و ۴۴ سنت افت به ۱۶.۸۷ دلار در هر بشکه رسیده بود.

این قیمت، کمترین رقم از زمان معرفی سبد نفتی اوپک در سال ۲۰۰۵ به شمار می رفت. سبد نفتی اوپک در ۱۶ ژوئن ۲۰۰۵ با نفت‌های نفت سنگین ایران، صحرای الجزایر، گیراسول آنگولا، دجنو کنگو، زفیرو گینه و رابی لایت گابن معرفی شد.

نفت‌های عراق کویت، لیبی، نیجریه، عربستان، امارات، نیجریه و ونزوئلا نیز به آن اضافه شدند.
سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به ۲۷ نوامبر یعنی جمعه ۷ آذر، ۴۵.۹۶ دلار در هر بشکه فروخته شد.

قیمت سبد اوپک به بالاترین رقم ۱۱ماهه رسید

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت سنگین ایران، نفت سبک عربستان، نفت سبک بصره عراق، نفت صحرای الجزایر، نفت اورینت اکوادور، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات، مارین قطر، مِرِی ونزوئلا، گیراسول آنگولا، رابی لایت گابن، نفت دجنو کنگو و نفت زفیرو گینه است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آف دکور _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر