داستان خلبان ایرانی فیلم می‌شود
۱۰۶۴۴۷۲
۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
۱۴۷۵
حمید بهمنی و داوود امیریان فیلمنامه «نبرد تامکت» را با حمایت بنیاد سینمایی فارابی می‌نویسند.
خبرگزاری صبا: حمید بهمنی و داوود امیریان فیلمنامه «نبرد تامکت» را با حمایت بنیاد سینمایی فارابی می‌نویسند.
 
داستان خلبان ایرانی فیلم می‌شود
 
به نقل از روابط ‌عمومی بنیاد سینمایی فارابی، حمید بهمنی و داوود امیریان با حمایت بنیاد سینمایی فارابی در حال نگارش فیلمنامه فیلم بلند سینمایی «نبرد تامکت» با موضوع دفاع مقدس هستند.
 
قرارداد نگارش این فیلمنامه بین فیلمنامه‌نویسان و بنیاد سینمایی فارابی منعقد شده و در حال حاضر در مرحله بازنویسی فیلمنامه قرار دارد.
 
حمید بهمنی فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران با اشاره به روایت این فیلمنامه از یکی از وقایع دوران دفاع مقدس ادامه داد: این فیلمنامه به نبرد هوایی تامکت می‌پردازد که در این نبرد یک خلبان ایرانی در شرایطی سخت، نمی‌گذارد که هواپیمای مهاجم وارد آسمان ایران شود.
 
کارگردان آثاری چون «آخرین نبرد»، «آن مرد آمد»، «گلوگاه شیطان» و «گام‌های شیطانی» ادامه داد: در حال حاضر به همراه داوود امیریان، فیلمنامه‌نویس و نویسنده ادبیات دفاع‌ مقدس مشغول بازنویسی فیلمنامه هستیم. نوشتن فیلمنامه‌ بر مبنای واقعیت کار ساده‌ای نیست و در تلاش هستیم تا با همکاری امیریان کار خوبی را آماده کنیم، درصدد هستیم تا در نگارش نهایی این فیلمنامه از لحاظ فرم، دست به تغییراتی بزنیم.
 
او با اشاره به خلل وارد شده شرایط کرونایی حاکم بر جامعه بر روند این پروژه، افزود: با توجه به این که داوود امیریان در مقطعی مشکوک به بیماری کرونا شد و شکر خدا به بهبود رسید، کمی ادامه کار عقب افتاده است اما درصدد هستیم به ‌زودی فیلمنامه را تحویل دهیم و پس از ارایه طرح آن، مشغول نگارش سیناپس و نسخه نهایی و پیش‌تولید فیلم خواهیم شد.
 
بهمنی در پایان عنوان کرد: در انتها باید از امیر سمواتی تهیه‌کننده «نبرد تامکت» تشکر کنم که با تجربیات خیلی خوبی که دارد به ما در نگارش فیلمنامه بسیار کمک کرده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج