شکایت فدراسیون بسکتبال به فیبا آسیا
۱۰۶۵۱۸۱
۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱
۱۰۴۴
به گفته رئیس فدراسیون بسکتبال، این فدراسیون به کنفدراسیون آسیایی به خاطر به کارگیری داوران عرب در دیدار‌هایی که یک طرف آن تیم عربی است شکایت می‌برد.

خبرگزاری مهر: به گفته رئیس فدراسیون بسکتبال، این فدراسیون به کنفدراسیون آسیایی به خاطر به کارگیری داوران عرب در دیدارهایی که یک طرف آن تیم عربی است شکایت می‌برد.

در جریان پنجره دوم رقابت‌های انتخابی کاپ آسیا که برخی از دیدارهای آن هفته گذشته به میزبانی قطر پیگیری شد، تیم ملی کشورمان در گروه E به مصاف سوریه رفت و مقابل این تیم متحمل شکست ۷۷ به ۷۰ شد.

قضاوت این دیدار بر عهده داورانی عربی بود؛ داورانی که مسئولان فدراسیون و تیم ملی مدعی هستند قضاوت‌شان در جریان بازی و نتیجه رقم خورده بی تاثیر نبوده است. اما مسئله مهمتر عرب بودن آنها بود و اینکه به کارگیری آنها در دیداری که یک طرف آن یک تیم عربی است، درست و منطقی نیست.

همین مسئله اعتراض فدراسیون بسکتبال را موجب شده و به گفته رئیس این فدراسیون این موضوع به کنفدراسیون بسکتبال آسیا (فیبا آسیا) هم اطلاع رسانی خواهد شد.

رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در اشتباهات داوری دیدار برابر سوریه و اینکه باعث شد هفت امتیاز تعیین کننده از ایران گرفته شود، شکی نیست اما موضوع حائز اهمیت این است که وقتی حریف یک تیم عربی است استفاده از داوران عرب اصولی و منطقی نیست.

رئیس فدراسیون خاطرنشان کرد اعتراض خود در این زمینه را از طریق کمیته داوران به فیبا آسیا اعلام می‌کنیم که برای دیدارهای آتی شاهد تکرار آن نباشیم.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1399/09/13
سوریه هم از خودمونه.پول شکایتو بدین به برادران سورب
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1399/09/13
یک حماسه دیگر از مدیریت بی کفایت در کشور،
این که تیم کامل نبردید برای مسابقات،
این که تمام نیروهای خوب را نبردید،
و این که شما فکر می کردید به آسانی پیروز می شوید و حریفان را دست کم گرفتید را کنار هم بگذارید، علت شکست مشخص می شود.
پ.ن: فرافکنی و انداختن نتیجه به هم زبان بودن با داور، حکایت کج بودن زمن و رقص عروس خانم است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج