علت مرگ نهنگ در کیش هنوز نامعلوم است!
۱۰۶۵۹۱۸
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
۹۵۱
رئیس داره محیط زیست کیش گفت: برای اعلام علت مرگ نهنگ ساحل کیش هنوز به قطعیت نرسیده ایم و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس داره محیط زیست کیش گفت: برای اعلام علت مرگ نهنگ ساحل کیش هنوز به قطعیت نرسیده ایم و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

مریم محمدی صبح امروز(۱۵ آذرماه) در خصوص لاشه نهنگی که هفته گذشته در ساحل کیش دیده شد، افزود: کالبدشکافی و نمونه برداری ها از لاشه نهنگ انجام شده که قرار است به آزمایشگاه ارسال شود.

وی اظهار کرد: باید نتایج تحقیقات آماده شود و کارشناسان حاضر در محل به یک اجماعی درباره دلیل مرگ حیوان برسند و بعد اعلام کنیم.

محمدی اضافه کرد: بر اساس این گزارش، دومین نهنگ به گل نشسته در سواحل کیش نیز از گونه براید بوده و طول آن ١٣ متر و ٣٠ سانتی متر است. این نهنگ از جنس نر بوده ، حدود ٥ تن وزن داشته و بالغ است.طول یک باله آن ۱ متر و ۳۰ سانت و فاصله دو باله دم آن ۲ متر و ۷۵ سانتیمتر اندازه گیری شد.

در پی پدیدار شدن دو نهنگ مرده در سواحل کیش در هفته های اخیر، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، با ارسال نامه ای به سازمان محیط زیست کشور، خواستار اعزام گروهی از کارشناسان این سازمان جهت تعیین علل بروز این پدیده کم سابقه در منطقه و رفع نگرانی ساکنان، گردشگران و فعالان اقتصادی شد. به گفته کارشناسان، برخورد با کشتی ها، ریزش مواد نفتی، آلودگی صوتی در اقیانوس ها، اکتشاف، تولید و استخراج انرژی از مهم ترین علل مرگ این نهنگ ها در اقیانوس ها است.

نخستین لاشه نهنگ گونه براید جمعه ٣٠ آبان و دومین نهنگ مرده سه شنبه ١١ آذر در سواحل کیش دیده شدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج