عشق‌تان را این گونه به آقایان نشان دهید
۱۰۷۰۶۴
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۹
۶۶۶۰۸
به مواردی اشاره می کنیم که بیشتر از "دوستت دارم" محبت و عشق خانم ها را به شوهرشان نشان می دهند.
 
 
 

برترین ها: همیشه عمل کردن بهتر از حرف زدن است. قبلاً هم شنیده اید که می گویند آقایان با دیدن و خانم ها با شنیدن است که تحت تاثیر قرار می گیرند. آقایان مریخی هستند و خانم ها ونوسی. بنابراین زن و شوهر به انحای مختلف مانند دو قطب مخالف هستند و کاملاً منطقی است که احساسات مختلفی در مورد حرف های محبت آمیز یکدیگر داشته باشند. در زیر به مواردی اشاره می کنیم که بیشتر از "دوستت دارم" محبت و عشق خانم ها را به شوهرشان نشان می دهند.

این چیزها برای آقایان معنایی بالاتر از


1. توجه کامل به او


مایک داو، تراپیست ازدواج، در مورد توجه به همسر می گوید: «وقتی شوهرتان شما را می بیند که هنگام شام با موبایل خود بازی می کنید، ترجمه این کار شما این است: "برام مهم نیستی."» این بدان دلیل است که مغز مردان اینطور تکامل یافته که بطور همزمان نمی توانند چند کار را انجام دهند و محرک های مختلف را فیلتر کنند. از آنجائیکه مغز زنان طور دیگری کار می کند (آنها به خوبی می توانند چند کار را بطور همزمان انجام دهند) مردان دوست دارند که همسرشان فقط روی آنها تمرکز کنند. دکتر داو اینطور می گوید: «این حرکت شما به این معناست: "تو اولویت من هستی و من دوستت دارم."» بنابراین وقتی با او حرف می زنید و کارهای دیگر را کنار می گذارید، تماس چشمی برقرار کنید.

2. غذای محبوب او


این ضرب المثل معروف و قدیمی حقیقت دارد: «بهترین راه برای تصاحب دل یک مرد از طریق شکم اوست.» دکتر داو می گوید: «اینکه بدانید او چه غذاهایی دوست دارد بدون اینکه از او بپرسید نشان می دهد که چقدر او را خوب می شناسید. زوج هایی که به من مراجعه می کنند و می گویند که به خوبی از جزئیات یکدیگر آگاهند، بهترین زندگی ها را دارند.»

3. پوشیدن لباسی که شوهرتان دوست دارد


وقتی به خودتان می رسید به شوهرتان این پیام را می دهید که می خواهید برای او زیبا باشید. دکتر داو می گوید: «مغز آقایان طوری خلق شده که به محرک های بصری واکنش نشان می دهند. وقتی شما را در لباسی زیبا و جذاب می بینند، این به آنها می فهماند که شما او را می خواهید و دوست دارید.» تحقیقی که توسط پژوهشگران دانشگاه روچستر در نیویورک انجام شد نشان داد که خانم هایی که لباس های قرمز می پوشند برای آقایان جذاب تر هستند.

4. مراقبت کردن از خودتان


کاهش استرس، خوردن غذاهای سالم، ورزش کردن، ترک سیگار و حتی لوس کردن خودتان شاید به نظرتان لوکس هایی باشد که برای خودتان فراهم می کنید، ولی برای آنها از نشانه های دوست داشتن است. دکتر داو می گوید: «اینها به شوهرتان این پیام را می رساند: "می خواهم زندگی طولانی و پر از شادی با تو داشته باشم و از انجام هر کاری که باعث شود تو را از دست بدهم خودداری می کنم."»

5. تعریف و تمجید از او


در طول تاریخ آقایان باید می جنگیدند و غذا تأمین می کردند تا زنان را جذب کنند و برای خودشان نگه دارند و در نتیجه وقتی نوبت به رقابت می رسد، آنها تمایل دارند ویژگی های مردانه خود را به رخ بکشند. بگذارید همسرتان بداند که شما چه فکری در مورد او می کنید: مرد خانه، حل کننده مشکلات، همه فن حریف، جذاب و خوش تیپ همه از توصیفاتی هستند که ممکن است از او داشته باشید. اندرا بروش، روانشناس بالینی می گوید: «تعریف و تمجید واقعی در مورد ظاهر و قدرت بدنی شوهرتان تأیید می کند که شما او را تحسین می کنید و این برای او برابر با عشق است.» وقتی او در خانه به شما کمک می کند درپوش قوطی را دربیاورید، با گفتن اینکه از داشتن مردی قوی در خانه خوشحالید، عشقتان را به او نشان می دهید. او هم می فهمد که چرا شما او را به خواستگارهای دیگر خود ترجیح داده اید.

6. تشویق او به اینکه برای خودش وقت بگذارد


ممکن است شما برای خودتان وقت زیادی بگذارید و در این مورد مشکلی نداشته باشید، ولی شوهرتان در به زبان آوردن این نوع نیازهای خود مشکل داشته باشد. گاهی به او پیشنهاد دهید که یک روز با دوستانش بیرون برود، یا در خانه با آنها بازی های ویدئویی داشته باشد، یا روی ماشین کار کند یا اینکه فقط یک روز بخوابد و به او کاری نداشته باشید. دکتر بروش می گوید: «این نشان دهنده حمایت شما از اوست و به او آزادی می دهد تا کاری که دوست دارد را انجام دهد و خودش باشد.» شوهرتان این زمان بدون نگرانی، بدون کار و بدون بگو مگو را هدیه ای عاشقانه تلقی می کند.

7. توصیه و راهنمایی خواستن


شوهرتان دوست دارد حس کند که بخش مهمی از دنیای شماست. از آن گذشته، او به خوبی می تواند مشکلات را بررسی و حل کند. از او نظرش را در مورد نحوه گرفتن ترفیع یا افزایش حقوق بپرسد و به این ترتیب به او ثابت کنید که به او اعتماد دارید و برای نظرش احترام قائلید. دکتر بروش اظهار می دارد: «وقتی مردی می تواند چیزی را درست کند، احساس قابلیت و مفید بودن می کند. راهنمایی خواستن نشانه آن است که شما به او متکی هستید و او در زندگی شما جایی دارد. نیاز، وابستگی و عشق رابطه تنگاتنگی با هم دارند.»

8. تشکر از او برای چیزهای کوچک


دفعه بعدی که شوهرتان بچه ها را به مدرسه می رساند، قدردانی خود را از او نشان دهید. کرین گلداستاین، تراپیست ازدواج و خانواده می گوید: «ما در زندگی شتاب زیادی داریم و گاهی کارهای خوب را نادیده می گیرید و آقایان یادشان می رود که چه نیازی به شما دارند، ولی آنها هم احساس دارند. بنابراین از ته دل از او تشکر کنید.» تشکر و قدردانی باعث می شود که رفتار او بهتر شود و انرژی خوبی به رابطه شما تزریق شود.

این چیزها برای آقایان معنایی بالاتر از

9. در آغوش گرفتن طولانی


بجای آنکه قبل از خارج شدن از منزل فقط خداحافظی کنید، او را در آغوش بکشید. دکتر گلداستاین می گوید: «خانم ها بیشتر از طریق حرف زدن و آقایان با لمس کردن است که ارتباط برقرار می کنند. حداقل 7 ثانیه او را در آغوش بکشید. این در آغوش کشیدن معنای زیادی برای او دارد و قطعاً عشق شما را به او ثابت می کند.»

10. بگذارید خشمش را خالی کند.


مشاجره در محل کار یا دعواهای خانوادگی خیلی بر احساسات او اثر می گذارند که بتواند به راحتی آنها را فراموش کند. بنابراین مکان امنی برای او درست کنید تا دیوارهای دور و برش را خراب کند. دکتر بروش می گوید: «به نگرانی ها و مشکلات او گوش کنید بدون اینکه سعی کنید آنها را حل کنید. بدین ترتیب به او نشان می دهید که او را ضعیف نمی دانید ولی به او جایی برای در میان گذاشتن آن بخش از زندگی اش داده اید. همچنین این نشان می دهد که شما برایش ارزش قائلید.» وقتی او به خانه می آید و حال و حوصله ندارد، از او بپرسید که آیا می خواهد در موردش حرف بزند یا خیر.
برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1393/02/27
چشم براش یک چوبم میاریم که حسابی خودشو خالی کنه.پس زن ای وسط چیه ... کیسه بوکس ...
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1393/02/27
قبل ازینکه بره بیرون 7 ثانیه در آغوش بکشیمش؟ چه خبره؟ لوس میشه
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1393/02/28
من از اون شوهرا دوس دارم که داره آشغالا رو میبره بذاره دم در :D
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1393/02/28
در آغوش کشیدن!فقط همین!
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1393/02/28
من همه این کارارو انجام میدم ولی اصلا نتیجه نگرفتم وفقط شوهرم پررو شده وفکرمیکنه چه خبره
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1393/02/28
با این اخلاق همون بهتر که کلا ازدواجی ثبت نشه.
جوری در مورد شوهر اینده حرف زدند انگار در مورد دشمن دارن حرف میزنند.
در جواب نظر دوم باید بگم خب نکن شما،در آغوش نگیر؛ عوضش وقتی میره اون ور در هستند غریبه هایی که اماده اند این کارو بکنن
فقط اون وقتی که فهمیدی اوضاع از چه قراره فقط شوهره را سرزنش نکن.
پاسخ ها
صبا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
به جهنممممممممممممم بزار بره - اگه با یه در اغوش نکشیدن میخاد بره همون به درک واصل بشه بهتره
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1393/02/28
مردای ایرانی بی جنبه اند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
اولین بی جنبه خودت....
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1393/02/28
ولی خدا وکیلی بازم دست مدیریت سایت درد نکنه ..فکر نمی کردم اصلا نظر منو بذاره ...حالا هرچند بقیشو فیلتر کرده ولی بازم همیقدر خوبه....نظر اولو میگم.
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1393/02/28
پس علی کجاست؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۹
اینجاس پیش منه!
یه عاشق
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
بگو تو کی هستی و علی پیش تو چیکا میکنه؟؟؟گروگانته؟
علی باید الان نظر بده! لااقل بذار نظرشو بده!
Iran, Islamic Republic of
00:01 - 1393/02/31
دقت کنیداین مقاله نظر ی روانشناس غربی رو منعکس کرد چندان مناسب ایرانیها نیست. متاسفانه خیلی ها ظرفیت دوست داشتن رو ندارند.در واقع ما از کودکی دوست داشتن رو تمرین نکردیم. چون عشق و دوستی هم مثل خیلی کارها نیاز ب اموزش و تمرین دا ره. وظیفه دیگران میدونیم ب مالطف و محبت کنند.
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1393/03/17
فوق العاده بود، ممنون!
به نظر من اینا نکات ظریف و کوچکی هستند اما نتایج بزرگ و مهمی را در تحکیم روابط بین همسران به دنبال دارند!
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1394/02/04
این دقیقا مطابق نظرات اسلامه فقط باید کمی اعتماد به دینت داشته باشی که طبق فرمایش حضرت علی ع دیگران زودتر از تو سراغش نرن،حالا کمی دراغوش بکش ببین چه اتفاقی میافته یاچند بار ازش تشکر کن کافیه کبر وغرور که از شیطان رو کنار بذاری ویه مدت اینجوری رفتارکنی اونوقت ببین چی میبینی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج