هاشمی: ریاست‌جمهوری عاشق مجنون می‌خواهد
۱۰۷۲۱۴۸
۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
۱۳۰۹
رییس شورای اسلامی شهر تهران با یادآوری اینکه برای انتخابات ریاست جمهوری باید دعوت کنند همچنین گفت: برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، آنقدر فشار‌ها زیاد می‌شود که افراد گول می‌خورند، من امیدوارم گول نخورم.

ایرنا: محسن هاشمی دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی افزود: ریاست جمهوری یک عاشق مجنون می خواهد، من مجنون هستم اما عاشق نیستم و اگر هم فشارها زیاد باشد، من نباید گول بخورم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در انتخابات ریاست جمهوری فرد خودش نمی تواند بگوید من می آیم، بلکه باید دعوت کنند.

وی یادآورشد که حتی در برخی از کشورها از جمله فرانسه باید ۵۰۰ امضای فرهیختگان جمع آوری تا فرد برای انتخابات ریاست جمهوری دعوت شود.

هاشمی همچنین به مزیت های برجام اشاره کرد و ادامه داد که برجام باعث شد با لغو تحریم ها، اقتصاد ایران رشد ۵ درصدی داشته باشد و تحریم های فعلی ربطی به برجام و سازمان ملل ندارد، بلکه آمریکا راسا تحریم ها را بر علیه ایران اجرا کرده است.

وی تصریح کرد: اگر برجام نبود اکنون تمام تحریم ها از نظر سازمان ملل قانونی بود، اما هم اکنون تحریم ها غیر قانونی علیه ایران مربوط به خود آمریکایی ها است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین از هرگونه تندروی و افراط انتقاد کرد و گفت: ما باید طوری در تصمیم گیری ها عمل کنیم که کمترین مشکل برای مردم ایجاد شود، چون هرچه تندروی و افراط کنیم در واقع از جیب مردم خرج می کنیم و به جای مسئولان، تندروی ضررش بیشتر متوجه مردم می شود.

هاشمی درباره وصیت نامه آیت الله هاشمی رفسجانی نیز گفت : ایشان یک وصیت نامه داشتند که بسیار قدیمی بود، لذا در حال نوشتن متنی بودند که بیش از ۱۰۰ صفحه بود و قرار بر این بود که این نوشته بعدها به وصیت نامه ایشان تبدیل شود، اما پس از فوت ایشان من این متن را به مقام معظم رهبری تقدیم کردم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پایان به مواضع متعادل در برخی از مباحث تاکید کرد و گفت: ممکن است در بین خانواده هاشمی در جزییات مساله ای اختلاف داشته باشیم، اما در کلیات همه ما موافق هستیم، هرچند که من معتقدم که در طرح مساله، باید مواضع متعادلی داشته باشیم.نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج