«گاو خشمگین» ۴۰ ساله شد
۱۰۷۲۳۰۷
۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
۱۴۶۶
«گاو خشمگین» شاهکار مارتین اسکورسیزی چهل سال پیش در چنین هفته ای برای اولین بار روی پرده سینماها رفت.
خبرگزاری صبا: «گاو خشمگین» شاهکار مارتین اسکورسیزی چهل سال پیش در چنین هفته ای برای اولین بار روی پرده سینماها رفت.
 
«گاو خشمگین» ۴۰ ساله شد
 
به نقل از پاپ کالچر، «گاو خشمگین» شاهکار مارتین اسکورسیزی که از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما و همینطور بهترین فیلم ورزشی تمام دوران ها یاد می شود، در اوایل همین هفته ۴۰ ساله شد.
 
«گاو خشمگین» با بازی خیره کننده رابرت دنیرو و جو پشی اولین بار روز ۱۹ دسامبر ۱۹۸۰ به نمایش در آمد. فیلم داستان قهرمان سابق بوکس میان وزن دنیا جیک لاماتا است. البته داستان «گاو خشمگین» تنها مربوط به بوکس نیست فیلم به زندگی لاماتا در بیرون از رینگ بوکس نیز نگاهی موشکافانه دارد.
 
بازی نیرومند رابرت دنیرو در «گاو خشمگین» برای او جایزه اسکار نقش اول مرد را به همراه داشت. فیلم البته ۸ نامزدی اسکار بدست آورد که از این تعداد دو جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین تدوین (تلما شونمیکر) نصیب فیلم شد.
 
در سال ۲۰۰۸ میلادی موسسه فیلم آمریکا، «گاو خشمگین» را به عنوان بهترین فیلم ورزشی تاریخ سینما انتخاب کرد. این موسسه سینمایی یک سال قبل از آن در سال ۲۰۰۷ نیز فیلم «گاو خشمگین» را به عنوان چهارمین فیلم تاریخ سینمای آمریکا بعد از «همشهری کین»، «پدرخوانده» و «کازابلانکا» انتخاب کرده بود.
 
بونگ جون هو کارگردان برنده اسکار فیلم «انگل» درباره «گاو خشمگین» چنین گفته است: به نظر من این فیلم صادقانه تصویر را از کشمکش ها و پیچیدگی های یک انسان نشان داده است، فقط اسکورسیزی می توانست چنین پرتره ای خلق کند.
 
در اینجا تعدادی از پست های به اشتراک گذاشته شده از سوی هواداران «گاو خشمگین» به مناسبت ۴۰ سالگی این فیلم را قرار داده ایم.
 
«گاو خشمگین» ۴۰ ساله شد
«گاو خشمگین» ۴۰ ساله شد
«گاو خشمگین» ۴۰ ساله شد
«گاو خشمگین» ۴۰ ساله شد
«گاو خشمگین» ۴۰ ساله شد
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج