در جلسه دادگاه فعال زن سعودی چه گذشت
۱۰۷۲۴۴۳
۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
۱۹۴۳
جلسه دادگاه لجین الهذلول از فعالان اجتماعی امور زنان سعودی که در اسارت حکومت آل سعود قرار دارد ، برگزار شد.

خبرگزاری تسنیم: «ولید الهذلول» برادر لجین در این باره در شبکه های اجتماعی نوشت : امروز سه شنبه 22 دسامبر جلسه دادگاه خواهرم در دادگاه کیفری به ریاست قاضی ابراهیم اللحیدان برگزار شد، قاضی در این جلسه گزارشی محرمانه را درباره مسئله شکنجه هایی که او در زندان متحمل شده است،تسلیم لجین کرد و از او خواست در همان جلسه مطالعه و پاسخ دهد.

به گفته ولید، خواهرش خواهان فرصت برای پاسخ دادن شد، اما قاضی به وی گفت این امکان وجود ندارد چون او هم متقاعد شده است که وی در معرض هیچ نوع شکنجه ای قرار نگرفته و با توجه به اینکه دوربینی هم در محل شکنجه اش وجود نداشت امکان اثبات ادعایش وجود ندارد.

در جلسه دادگاه فعال زن سعودی چه گذشت

علیاء خواهر لجین هم در این باره گفت: دادگاه حتی حاضر نشد رونوشتی از این گزارش را به لجین بدهد این امری که مشخص می شود ساختار قضایی در روند رسیدگی به شکایت خواهرم دست برده است.

وی افزود حتی در حین مطالعه هم قاضی به لجین فشار آورده و به او می گفت سریع مطالعه کن، آبروریزی نمی خواهیم. سریع مطالعه کن.

علیاء همچنین با انتشار تصویری از یکی از محافظان محمد بن سلمان خبر داد وی در سال 2018 بر بازجویی و نگهداری از لجین نظارت داشته است.

در جلسه دادگاه فعال زن سعودی چه گذشت

پس از انتشار تصاویر در صفحه شخصی علیاء مشخص شد ذعار الحربی از محافظان فعلی یکی از کاخ های سلطنتی در جده عربستان است که در قتل جمال خاشقجی هم دست داشت.

علیاء توضیحات بیشتری درباره نوع رفتار الحربی با خواهرش نداد و فقط در کنار عکس وی پرسید : او با خواهرم چه کاری داشت؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:19
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج