شجریان در دل مردم است، خودتان را زحمت ندهید
۱۰۷۲۷۸۳
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵
۳۰۲۷
هر شخصی به هر دلیلی اگر برود و تابلوی اسم یکی از کوچه‌ها و خیابان‌های شهر تهران که به اسم شهیدی است را مخدوش کند این کار قطعا جرم است.

عصر ایران: چند روز قبل بود که خبر نصب تابلوی خیابان استاد شجریان همراه با عکس آن منتشر شد، روز گذشته چند نفر در اعتراض به این اقدام نام خیابان استاد شجریان را به شهید محسن فخری زاده تغییر دادند که در میان آنها پدر شهید مصطفی احمدی روشن نیز دیده می شود.

محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در واکنش به این اقدام توئیت زد: « پس ازشهادت شهیدفخری زاده شورای شهر تهران به احترام این شهید والا مقام نام خ صنایع در منطقه ١ (محل کار وى) را با قید فوریت به نام ایشان نامگذارى کرد. بیش از ٤٥ درصد نامگذاری هاى این دوره به نام شهیدان سرافراز میهن بوده است. انتظار روادارى به نمادهاى جامعه خواسته زیادى نیست.»

تابلوی شجریان در دل مردم است، خودتان را زحمت ندهید

رحیم احمدی روشن در گفتگو با سایت خبری مدارا درباره تغییر نام خیابان استاد شجریان به شهید فخری زاده، این اقدام را در راستای اعتراض به نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان دانست و گفت: «فردی که آنقدر برای مردم ایران ارزش قائل نبود که حتی ربنایش در ماه مبارک رمضان از صداوسیما برای مردم شهید باور و شهید پرور پخش شود چرا باید نامش بر سر تابلوهای معابر عمومی شهر قرار گیرد.

پدر شهید احمدی روشن که خود عامل اصلی تغییر نام خیابان استاد شجریان به شهید فخری زاده است، شجریان را خیانت کار به مردم ایران دانست و تصریح کرد: شجریان به مردم اعتقادی نداشت و شورای شهر تهران، شورای اسلامی شهر است یا شورای سلبریتی ها و خواننده ها است!

وی ادامه داد: آیا تمام هم و غم مردم این است که نام افراد معلوم الحال بر سر خیابان های شهر نصب شود!

احمدی روشن در پاسخ به اینکه شورای شهر قرار است مجددا تابلوی خیابان استاد شجریان را نصب کند، گفت: شک نکنید اگر این تابلو نصب شود مجددا آن را مخدوش و روی آن رنگ خواهیم پاشید، چرا که این فرد لیاقت این کار را ندارد.

یک تذکر ساده و ابتدایی لازم است: جناب پدر شهید احمدی روشن شما تابلو اسم استاد شجریان را مخدوش نکردید بلکه اسم روی آن را به شهید فخری زاده تغییر داده‌اید، اگر از نظر شما این عمل مخدوش کردن است بی احترامی به شهید فخری زاده محسوب می‌شود.

تابلوی شجریان در دل مردم است، خودتان را زحمت ندهید

حال پرسش اصلی این است: در کدام دادگاه و با کدام مدرک شجریان خیانت‌کار به مردم ایران است؟ با این استدلال‌های شما؟

واقعا درباره بیانات آقای احمدی روشن باید گفت: شما پدر شهید و احترامت واجب، ولی یادتان باشد شما هم یک شهروند در یک کشور 85 میلیونی هستید و همگی در برابر قانون یکسان.

جناب احمدی روشن و یاران، این همه نهاد تصمیم‌گیر، قانون گذار و قضایی وجود دارد، از نظر شما این کار غلط است باید اعتراض خودتان را به آنها اعلام کنید، اگر قرار باشد هر کسی احساس کرد که فلان اقدام از نظر او درست نیست و خود دست به کار شود، تغییر دهد، عوض کند و ... که دیگر باید فاتحه جامعه را خواند.

قطعا شخص یا اشخاصی وجود دارد که با بسیاری از تصمیمات یا اتفاقات موافق نیستند ولی در برابر قانون تمکین کرده و می‌کنند.

آیا رواست که کسی برود و تابلوی اسم شهید خیابان یا کوچه‌ای را به هر دلیلی عوض کند؟

هر شخصی اگر برود و تابلوی اسم یکی از کوچه‌ها و خیابان‌های شهر تهران که به اسم شهیدی است را مخدوش کند این کار قطعا جرم است، حال سوال این است اقدامی که این گروه انجام داده‌اند جرم نیست؟

بهرحال جایگاه هر کسی در تاریخ و در گذر زمان روشن خواهد شد و جایگاه رفیع شجریان در فرهنگ و هنر این مرز و بوم قابل انکار نیست.

یک یادآوری هم خالی از لطف نیست استاد شجریان محبوب دل بسیاری از ایرانیان است و این محبوبیت بسیار قبل تر و بیشتر از اندازه اسم یک خیابان است، اگر خیابانی در تهران مزین به اسم استاد شجریان شده باشد قطعا افتخاری برای شهر تهران است.

اسم کوچه و خیابان با یک بخش‌نامه یا دستور عوض شدنی است ولی سالهاست استاد شجریان در قلب ایرانی‌هاست حتی شاید شهید فخری زاده و شهید احمدی‌روشن هم به او گوش داده‌‎اند.

از این دوستان که در مراسم تغییر اسم تابلوی استاد شجریان شرکت کرده‌اند دعوت می‌کنم آلبوم « شب، سکوت، کویر» یا «بیداد» استاد را گوش دهند قطعا آرامش بیشتری خواهند یافت.

کاوه معین‌فر

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:188
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1399/10/03
دقیقا هیچ قدرتی اسم شجریان رو از قلب و ذهن مردم نمیتونه پاک کنه
اگر میتونید بسم الله
United Arab Emirates
19:10 - 1399/10/03
من که تا مرگش نمیشناختمش
-
19:12 - 1399/10/03
حداقل از شهید عزیز مایه نزارین
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1399/10/03
متاسفم!!!
چرا؟
کار درستی انجام ندادن
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1399/10/03
با سلام، خدا به داد این مملکت برسه که همه شدن مجری قانون، به جز مجری اصلی...
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1399/10/03
استاد بزرگ شجریان نیازی به شناخته شدن ندارند که با نام یک خیابان بنام ایشان ملت اورا بشناسند استاد وجهه جهانی دارند یک دنیا ایشان را میسناسند و در قلب ملت جای دارند از اینکه تابلو تعویض شود یا تغییر نام دهند مهم نیست مهم قلب ملت است که با شجریان هستند
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1399/10/03
دمت گرم حق مطلب را ادا کردی
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1399/10/03
باید برخورد بشه با کسانی که سرخود این کار راکردند
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1399/10/03
شجریان مردمی بود؟؟؟ کدام مردم؟؟؟ حتی یک اجرا برای مردم عادی نداشت... دهه هفتاد و هشتاد کنسرتهای داخلی و خارجی با بلیطهای نجومی ... دقیقا در چه مشکلی کنار مردم بود... شما جناب خبری داری اشتبا میزنی داداش
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1399/10/03
چه عجب بالاخره تو این مملکت یکی حرف حسابی زد
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1399/10/03
سردار سلیمانی سردار فخری زاده سردار بروجردی معروف به مسیح کردستان توی دل مردم هستن شجریان فقد ی خواننده بوده چکار برای این اب و خاک کرده
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1399/10/03
شاید پدر محترم شهید احمدی روشن نمی داند مرحوم شجریان ربنا را متعلق به همه ایرانیان اعلام کرده بود و اجازه پخش و انتشار آوای آسمانی ربنا را به صدا و سیما و رسانه ها داده بود. خون شهدا مقدس است و قانون نیز محترم، لازم الاجرا و لازم الاطاعه است؛ بهتر است همه مراقب حواشی و تحرکات مغرضین باشیم.
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1399/10/03
دوره زمانه بدی شده ،عده ای فکر می کنند که بر مدار حق هستن و می برن و می دوزند ، تشخیص می دهند و به جای خدا قاضی شدن که کی کافر است و کی مسلمان ، نکن همچین چوب خدا صدا نداره و اگر خوردی دوا نداره .
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1399/10/03
چرا همیشه یه عده از طرف یک ملت سخن بر زبان میرانند شماها چی از جان این مردم میخواهید که همیشه خود را طلب کار مردم جلوه میدهید و خواست و نظر جامعه براتون ارجحیت نداره
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1399/10/03
شهدا برای همه عزیزند ویادشان همیشه گرامی اما چرا یه عده افکار خودشونو به اسم شهدا خرج میکنن این سو استفاده از اسم شهیده
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1399/10/04
شجریان دردلها جای دارد نه در سر کوچه وخیابان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج