شاخص آلودگی هوای اصفهان به مرز ۳۰۰ رسید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۷۲۷۸۹
۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹
۱۴۲۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان اعلام کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه سوم دی از مرز ۲۰۰ (AQI) عبور کرد و تعدادی از ایستگاه‌های سطح شهر در مرز شاخص کیفی ۳۰۰ (AQI) قرار داشت.

ایرنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان اعلام کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه سوم دی از مرز ۲۰۰ (AQI) عبور کرد و تعدادی از ایستگاه‌های سطح شهر در مرز شاخص کیفی ۳۰۰ (AQI) قرار داشت.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان عصر چهارشنبه با انتشار خبری به نقل از مدیرکل این اداره، مطالبی را درباره آلودگی هوای سوم دی در کلانشهر اصفهان منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در پاسخ به پرسش‌های متعدد مردم درباره آلودگی هوای کلانشهر اصفهان اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی‌ انجام شده و استمرار پایداری و سکون هوا در منطقه، شرایط انباشت و تشدید آلاینده‌های هوا در بخش‌های مختلف استان بویژه مناطق صنعتی و پرجمعیت مهیا بوده است.

حشمتی افزود: پس از عبور از شرایط خاص آلودگی هوا با میانگین شاخص بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ در هفته گذشته و تعطیلی روز چهارشنبه گذشته بیست و ششم آذر، در هفته جاری نیز بلافاصله پس از بارش‌های پراکنده و کاهش نسبی آلاینده‌ها، روند افزایشی آلاینده‌ها مجدداً از روز دوشنبه اول دی با شاخص ۱۴۷ (AQI) شروع شد و از ساعات اولیه امروز چهارشنبه سوم دی ماه این روند افزایش محسوس‌تری را داشت.

وی ادامه داد: میانگین شاخص کیفیت هوا در ساعت ۱۰ صبح امروز سوم دی از مرز ۲۰۰ (AQI) عبور کرد و این در حالی است که تعدادی از ایستگاه‌های سطح شهر اصفهان در مرز شاخص کیفی ۳۰۰ (AQI) قرار دارند.
حشمتی با بیان اینکه بر اساس آمار موجود در سامانه کشوری کیفیت هوا، متاسفانه کلانشهر اصفهان در روزهای اخیر دارای بیشترین آلودگی نسبت به سایر کلانشهرهای کشور بود، خاطرنشان کرد: بمنظورر مدیریت و کنترل نسبی آلاینده‌ها مطابق با آیین‌نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۳ قانون هوای پاک بطور متناوب جلسه‌های کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا در محل مدیریت بحران استان اصفهان تشکیل و متناسب با شرایط جاری تدابیر مختلف مصوب شد و مورد پیگیری و اجرا قرار گرفت.
وی درباره اقدام‌های بازدارنده برای کنترل و کاهش آلودگی هوا در شرایط اضطرار گفت: اقدام هایی از جمله نظارت و پایش مضاعف منابع آلاینده هوا و برخورد با واحدهای آلاینده، بررسی و رصد نوع سوخت مصرفی در واحدهای صنعتی و نیروگاهی، تشدید برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، پیگیری جهت مدیریت مصرف سوخت مایع در منطقه مرکزی استان اصفهان و ممانعت از فعالیت‌های عمرانی توأم با آلودگی در سطح شهر از کارهایی است که ضمن کنترل و کاهش آلودگی هوا از آسیب رسانی بیشتر آلاینده ها به شهروندان جلوگیری می‌کند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: علاوه بر اقدام‌های مقطعی در شرایط خاص، این اداره کل در حال پیگیری تحقق اقدام‌های اساسی در زمینه کاهش آلودگی هوای اصفهان و اِعمال قانون هوای پاک است.

وی این اقدام‌ها را اجرایی کردن توسعه حمل و نقل عمومی، خارج کردن خودروهای فرسوده و موتور سیکلت‌های کاربراتوری از چرخه حمل و نقل، بهسازی موتورخانه‌های خانگی، تجاری و دولتی، ایجاد ایستگاه‌های معاینه فنی موتور سیکلت و خروج صنایع از شعاع ۵۰ کیلومتری شهر در دراز مدت خواند و اظهار داشت که با همکاری دستگاه هایی اجرایی و نظارتی در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان درباره آلودگی شدید هوای کلانشهر اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: امروز با ریزش هوای سرد، رطوبت شدید و مه سنگین مواجه بودیم که در کنار پدیده وارونگی دما، آلودگی هوا را تشدید کرد.

منصور شیشه‌فروش با بیان اینکه رطوبت امروز اصفهان تا حدود ۸۰ درصد نیز رسید، تاکید کرد که هیچ اجازه ای برای واحدهای صنعتی استان جهت مصرف مازوت صادر نشده است.

کارشناسان تاکید دارند که لازم است مردم در این روزها که آلودگی هوا بسیار شدید است از منزل خارج نشوند و مایعات بویژه آب بیشتری مصرف کنند.

آلودگی هوا یکی از چالش‌های اساسی کلانشهر اصفهان و شهرهای صنعتی اطراف آن است که کارشناسان تاکید دارند برای برون‌رفت از وضع موجود باید تدابیر اصولی اندیشید و برنامه‌های عملیاتی و راهکارهایی بر اساس تحقیقات علمی و دقیق در پیش گرفت.

بر اساس گزارش مرکز ملی تغییر هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، اصفهان در بین هشت کلانشهر ایران (شامل تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، کرج، اهواز، شیراز و اراک) رتبه نخست آلودگی هوا را دارد.

عوامل متعددی در سال‌های گذشته برای منشا آلودگی هوای اصفهان نام برده شد از جمله صنایع بزرگ و کوچک آلاینده، کانون‌های گرد و غبار در مناطق کویری داخل و خارج استان، خشکی رودخانه زاینده رود و تالاب بین المللی گاوخونی، تردد خودروهای دودزا، تکثر خودروهای تک سرنشین، استفاده از سوخت مازوت و استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز.

با وجودی که در سال‌های گذشته برنامه های مختلفی برای مقابله با این پدیده از جمله طرح جامع کاهش آلودگی هوای اصفهان اجرا شد اما به گفته کارشناسان، اجرا نشدن مصوبه ها و نبود مدیریت یکپارچه و تحقیقات علمی جامع و کامل برای حل آلودگی هوا باعث شد تا این کلانشهر هرچه بیشتر در سیاهه آلودگی هوا فرو رود و وضع آنقدر بغرنج شود که تعطیلات ناشی از همه گیری بیماری کووید ۱۹ در سال جاری نتوانست این غول سیاه را سر جای خود بنشاند و همچنان لایه ای از هوای ناسالم و آلوده بر فراز این شهر خودنمایی می‌کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر