دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۷۸۸۵۹
۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۲
۷۲۸۴۷
محتوای حمایت‌شده
جایگزین کردن پروتز‌های دندانی به جای دندان‌های از دست رفته، یکی از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند به حساب می‌آید. دندان مصنوعی ثابت مزایای بسیار زیادی دارد، اما پیش از اقدام برای جایگزینی آن بهتر است نکاتی را بدانید.

برترین‌ها: جایگزین کردن پروتز‌های دندانی و دندان‌های مصنوعی به جای دندان‌های از دست رفته، یکی از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند به حساب می‌آید. دندان مصنوعی ثابت نوعی از دندان‌های مصنوعی است که بر خلاف نوع قدیمی دندان‌های مصنوعی متحرک نبوده و روی فک فرد ثابت می‌ماند و عملکردی کاملا مشابه دندان‌های حقیقی انسان‌ها دارد.

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

جهت مشاوره با دکتر لران همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۲۹۳۸۸۶

۰۹۹۰۲۳۳۰۸۴۰

ظاهر دندان‌های مصنوعی ثابت امروزه به نوعی است که تشخیص آن‌ها از دندان‌های حقیقی انسان‌ها دشوارتر است. دندان‌های مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت سوار می‌شوند و همین موضوع نیز سبب می‌گردد که پایه ایمپلنت همچون ریشه دندان عمل کرده و دندان‌های مصنوعی را به صورت ثابت روی استخوان فک و لثه افراد نگاه دارد. در ادامه این مطلب با برترین‌ها همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با دندان مصنوعی، دندان مصنوعی ثابت، انواع دندان مصنوعی ثابت، مزایای آن، همچنین مراقبت‌های پس از جایگزینی آن و همچنین قیمت آن با شما در میان خواهیم گذاشت.

پروتز ثابت دندان چیست؟

بطورکلى پروتز یعنی جایگزینی عضوی از بدن با مشابه مصنوعی آن. پروتز دندان نیز یکی از انواع پروتز‌ها می‌باشد. جایگزین کردن پروتز‌های دندانی به جای دندان‌های از دست رفته، یکی از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند میباشد. پروتز دندانى ثابت مزایای بسیار زیادی دارد، اما پیش از اقدام برای جایگزینی آن بهتر است نکاتی را بدانید.. پروتز دندان دارای دو نوع کلی ثابت و متحرک است. پروتز ثابت یعنی پروتزی که قابل در آوردن از دهان توسط بیمار نمی‌باشد و عملکردی کاملا مشابه دندان‌های حقیقی انسان‌دارد.

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

انواع پروتزهای ثابت دندان

پروتز ثابت می‌تواند متکی بر دندان یا ایمپلنت باشد.

پروتز‌های ثابت متکی بر دندان

کراون و بریج (یا همان روکش) و لمینیت‌ها می‌باشند.

پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت

پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت می‌تواند ناحیه بی دندانی تک دندانی تا بی دندانی کامل فک بالا، پایین یا هر دو را شامل شود. تعداد ایمپلنت لازم جهت پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت برای درمان بی دندانی کامل فک پایین: حداقل تعداد پایه ایمپلنت تعریف شده برای پروتز ثابت شش عدد می‌باشد که البته در بیشتر موارد بیش از این تعداد مورد نیاز است و برای درمان بی دندانی کامل فک بالا (حداقل تعداد هشت عدد می‌باشد.)

پروتز متحرک متکى بر ایمپلنت یا اور دنچر

اوردنچر روشی است که مشکل لق بودن دست دندان مصنوعی به وسیله آن برطرف می‌شود. در واقع اوردنچر دست دندان مصنوعى است که در استخوان فک روی تعدادی از پایه‌های کاشته شده ایمپلنت قرار می‌گیرد. این روش از انواع پروتز متحرک است، از ایمپلنت‌هایی که در فک بیمار توسط دندانپزشک قرار داده شده اند برای این منظور استفاده می‌شود. در ادامه بیشتر به معرفی دندان‌های مصنوعی ثابت خواهیم پرداخت.

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

دندان مصنوعی چیست؟

دست دندان‌های مصنوعی یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته بودند و از قدیم توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این دندان‌های مصنوعی در زمان‌های قدیم به صورت متحرک وجود داشتند و همین موضوع سبب می‌گشت که عادت به این پروتز‌های دندانی متحرک برای افراد دشوار باشد.

متحرک بودن دندان‌های مصنوعی نارضایتی بسیاری از افراد را با خود به همراه داشته است. همین موضوع سبب گشته که نوع دیگری از دندان‌های مصنوعی با پایه‌ای ثابت به وجود آیند. دندان‌های مصنوعی ثابت نسل جدیدی از دندان‌های مصنوعی هستند که بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. در ادامه به معرفی بیشتر این نوع دندان مصنوعی خواهیم پرداخت.

دندان مصنوعی ثابت چیست؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، با افزایش نارضایتی افراد نسبت به دندان‌های مصنوعی متحرک، نوع جدیدی از دندان‌های مصنوعی با پایه ثابت روی کار آمدند. این دندان‌های مصنوعی ثابت بر روی پایه‌های ایمپلنت سوار می‌شدند و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این روش ابتدا اسکلتی فلزی ساخته می‌شود و سپس دندان‌های مصنوعی روی قاعده‌ای صورتی رنگ مشابه لثه سوار می‌شوند و در دهان قرار می‌گیرند.

دندان‌های مصنوعی ثابت بسیاری از مشکلاتی را که دندان‌های مصنوعی متحرک به همراه داشتند را رفع نموده‌اند و همین موضوع نیز سبب افزایش محبوبیت آن‌ها گردیده است. در این نوع از دندان‌های مصنوعی، فرد دندان مصنوعی را به عنوان جسمی مجزا از خودش نمی‌بیند، زیرا این نوع دندان مصنوعی به صورت کاملا ثابت روی فک و لثه‌ی فرد قرار می‌گیرد و قابل جدا شدن نمی‌باشد. پس در نتیجه احساس راحتی بیشتری نسبت به آن دارند.

به طور کلی دندان‌های مصنوعی هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت‌های دندانی دارند و همین موضوع نیز یکی از دلایل اصلی محبوبیت دندان‌های مصنوعی به حساب می‌آید. دندان‌های مصنوعی ثابت، که بر روی پایه‌های ایمپلنت قرار می‌گیرند نیز نسبت به ایمپلنت‌های دندان تکی قیمت مناسب‌تری دارند به همین خاطر نیز این نوع پروتز‌های دندانی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

dr.venus_loran@

مزایای دندان مصنوعی ثابت

با توجه به نکات گفته شده، بدیهی است که پروتز‌های دندانی ثابت مزایای بسیار زیادی نسبت به دندان‌های مصنوعی متحرک دارند. اصلی‌ترین مزیت این نوع از دندان‌های مصنوعی، همین خاصی ثابت بودن آن‌هاست که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برخی دیگر از اصلی‌ترین مزایای دندان مصنوعی ثابت به شرح زیر هستند:

 • بازیابی زیبایی لبخند در مدت زمانی کوتاه
 • بازگرداندن قدرت تکلم و جویدن غذا
 • استحکام و دوام بسیار زیاد این نوع پروتز‌های دندانی نسبت به نوع متحرک آن‌ها
 • دوره بهبود کوتاه‌تر نسبت به ایمپلنت‌های دندانی
 • راحتی بیشتر نسبت به دندان مصنوعی متحرک
 • عدم نیاز به پیوند استخوان
 • هزینه مناسب دست دندان مصنوعی ثابت نسبت به ایمپلنت دندانی
 • هزینه بسیار کم ترمیم دندان‌های مصنوعی
 • شباهت بسیار زیاد این نوع دندان مصنوعی به دندان حقیقی افراد
 • عدم نیاز به استفاده از خمیر‌های چسبنده برای نگه داشتن دندان‌های مصنوعی بر روی لثه و استخوان فک

مراقبت‌های پس از جایگذاری دندان مصنوعی ثابت

در صورتی که دندانپزشک متخصص شما تایید کرد که دندان مصنوعی ثابت گزینه مناسبی برای فک شما به حساب می‌آید و پروتز‌های دندانی ثابت در دهان شما جایگذاری شدند، باید به خوبی از این دندان‌های مصنوعی ثابت مراقبت کنید تا دوام آن‌ها را افزایش دهید. مراقبت صحیح از دندان‌های مصنوعی سبب می‌گردد که طول عمر آن‌ها افزایش یافته و جلوه بهتری نیز داشته باشند.

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

برخی از اصلی‌ترین مراقبت‌ها پس از جایگذاری دندان مصنوعی ثابت در دهان به شرح زیر هستند:

 • رعایت سلامت دهان و دندان
 • مسواک زدن روزانه و عدم جویدن غذا‌های که ممکن است استحکام دندان را به خطر بیندازند. (دقت داشته باشید که به خوبی باید اطراف اتصالات را تمیز کنید.)
 • هر ۶ ماه یکبار مورد معاینه دندانپزشک قرار گیرید تا اطمینان یابید که دندان مصنوعی ثابت شما با مشکلی مواجه نمی‌باشد.
 • اقدام سریع برای ترمیم دندان‌های مصنوعی در صورت نیاز

قیمت دندان مصنوعی ثابت

به طور کلی می‌توانیم دندان‌های مصنوعی ثابت را یکی از به صرفه‌ترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته تلقی کنیم. البته قیمت این نوع از دندان مصنوعی نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دندان مصنوعی ثابت، نوع آن می‌باشد. برخی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دندان مصنوعی ثابت به شرح زیر می‌باشند:

 • میزان تخصص پزشک دندانپزشک
 • مکان قرار گرفتن مطب دندانپزشکی
 • تعداد دندان‌های از دست رفته

دقت داشته باشید که برای جایگذاری دندان‌های مصنوعی ثابت حتما از دندانپزشکی متخصص کمک بگیرید. هر نوع خطا می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. پس لازم است میزان تخصص دندانپزشک را به هزینه درخواستی او ارجحیت داده و اولویت انتخاب خود قرار دهید.

مرکز ایمپلنت و زیبایی ونوس

دکتر ونوس لران متخصص پروتز‌های دندانی و ایمپلنت
دارای بورد تخصصی از دانشگاه تهران

استفاده از تجهیزات استریلیزاسیون پیشرفته
برند‌های معتبر ایمپلنت سوییس و کره
طرف قرارداد با بیمه آسیا

خدمات کلینیک:

 • پیوند استخوان و ایمپلنت
 • جراحی لثه
 • زیباسازی لبخند و بالا بردن خط لثه
 • سفیدکردن دندان با ونیر کامپوزیت یا لامینت
 • عصب کشی و ترمیم همرنگ دندان
 • بلیچینگ جرمگیری
 • انواع روکش‌های زیبایی، سرامیکی دندان و ایمپلنت
 • لامینت‌های زیبایی و سرامیکی
 • ترمیم و سفید کردن دندان‌ها
 • کلیه درمان‌های پروتزی ثابت و متحرک
 • دست دندان مصنوعی و پلاک دندانی متحرک
 • همکاری با لابراتوار‌های معتبر

جهت مشاوره و تعیین وقت کلیک کنید.

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۲۹۳۸۸۶

۰۹۹۰۲۳۳۰۸۴۰

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

dr.venus_loran@

دندان مصنوعی ثابت چیست و قیمت آن چقدر است؟

زعفرانیه، مقدس اردبیلی، خیابان شادآور، نبش چهارم شرقی، پلاک ۱۰، طبقه سوم واحد ۵

انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:9
Iran (Islamic Republic of)
16:50 - 1399/10/21
در کشور ما مراقبت از دندانها ورفتن به دندانپزشکی مختص پولدارهاست وبااکثر خانوادهاسنخیتی ندارد مگر در مورد فقط کشیدن وخلاص شدند والا بهداشت دهان ودندان بی معناست
Iran (Islamic Republic of)
18:37 - 1399/10/21
به لطف دولت بی تدبیر و ناامیدی دیگه کی غیر از خاصان خودشون جرات میکنه بره دندان پزشکی...... تورم سرسام آور هدیه دو دوره دولت و مدیران نخبه اصلاحات در امور اختلاس و بخور و ببر ...دیگه توانی برای مردم بیچاره نگذاشته که شکمشون رو سیر کنند چه برسه بره دندان پزشکی و یا بتونه به وضعیت جسمی خودش برسه...دکترهام که شدن تاجر و فقط وفقط پول براشون مهمه...علی برکت ا....
انشاا... اگه فرجی شد ایشان رفتند و دولتی حامی مستضعف اومد یه فکری می کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
هرکی دیگه هم بیاد وضع بدتر میشه بهتر نمیشه
حسن شریف زاده
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
سلام.قیمت پروتز ثابت یک دست کامل چند
Iran (Islamic Republic of)
02:00 - 1399/10/27
مشکل دندان به معضلی بزرگ در ایران تبدیل شده واکثریت جامعه توان مالی رسیدگی به دندان خود راندارند.میطلبد که دولت یا مراجع مسوول فکری به حال این مشکل بکنن وبا اقدامی حساب شده که درتوان قشر ضعیف باشد دراسرع وقت به این مشکل ودغدغه مردم برسن در شان ملت ایران نیست که خنده وخندیدن را به فراموشی بسپارن
Iran (Islamic Republic of)
11:41 - 1399/11/06
دوست عزیز چرا به سوال خودتان نیز پاسخ کامل نمی دهید.
Iran (Islamic Republic of)
22:41 - 1399/11/09
سلام با بیمه ارتش قرارداددارین؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
محمد علی حیدر نجفی بازنشسته لرتش هستم جهت گذاستن دندان مصنوعی مرا راهنماای کنید باتشکر
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
ما بیمه نیروهای مسلح هستیم لطفابفرمایید یک با بیمه انجام میشه دوآیا بیماران دیابتی هم می‌توانند از دندان مصنوعی ثابت استفاده کنند چون زخم بیماران دیابتی دیرخوب میشه برای من گفتذجرم گیری نمیکنم من نیم ست متحرک گذاشتم خیلی اذیتذمیشم
Iran (Islamic Republic of)
17:45 - 1399/11/20
ازهمه جا گفت جز قیمت
Iran (Islamic Republic of)
18:55 - 1399/12/03
میشه قیمت کامل ازنوع خوب رابفرمایید ممنون میشم.
Iran (Islamic Republic of)
18:56 - 1399/12/03
لطفا
قیمتها را بنویسید
پاسخ ها
کرامتم حضرتی
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
قیمت یک دست دندان مصنوعی ثابت چند است
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
قیمت لطفا؟
Iran (Islamic Republic of)
20:38 - 1399/12/03
چطور میشه دندان را تمیز کرد اگر چیزی زیردندان رفت
Iran (Islamic Republic of)
12:04 - 1399/12/16
لطفاقیمت تمام شده رااعلام کنید
Iran (Islamic Republic of)
23:14 - 1399/12/16
لطفت مینیمم و ماکزیمم قیمت را بفرمایید.
(چرا خیلی ها از دادن قیمت طفره میروند!؟)
Iran (Islamic Republic of)
13:13 - 1399/12/24
سلام.لطفا قیمت یک دست دندان کامل پروتز ثابت را اعلا م کنید.ممنون
United States of America
01:39 - 1400/01/28
سلام لطفا قیمتو هم بگین چه وضعشه آخه
Iran (Islamic Republic of)
19:13 - 1400/01/30
دندانپزشکی یکی از گرانترین و هزینه بردارترین رشته پزشکی است که اگه پات اونجاها افتاد باید کم کم ۵تومن خرج کنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۵
با بیمه تکمیلی اجتماعی هم دارید بادفترجه اجتماع می شه خودم میدونم نمیشه برای دلم گفتم
Iran (Islamic Republic of)
15:40 - 1400/02/17
الان که همه جا دونه ای ۵ میلیون هست
Iraq
15:24 - 1400/03/18
قیمت؟
پاسخ ها
جمشیدی هستم
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
لطفا بفرمایید انواع قیمتها ی یک دست دندان خوب چند درمی اید و با کدام بیمه قرار داد دارید. ممنون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی نوین_فوتر
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر