سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۸۰۶۹۸
۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
۴۶۰۶
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی یک دستگاه خودروی BMW در یک ساختمان مسکونی در شمال تهران خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه ۲۵ نفر از ساختمان مذکور میان دود و حرارت محبوس شده بودند.

خبرگزاری تسنیم: سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان اختیاریه اظهار کرد: ساعت 11:48 ظهر امروز (26 دی)، یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان اختیاریه، خیابان دیباجی جنوبی به سامانه 125 اعلام شد که به‌ سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی تهران به‌همراه خودروهای پشتیبانی از جمله خودروی حامل تجهیزات تنفسی، تشک نجات و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه 10 واحدی و مسکونی بود و در طبقه منفی یک و همکف یک این ساختمان پارکینگ قرار داشت.

وی با اشاره به قرار گرفتن سه دستگاه خودرو در طبقه منفی یکم این ساختمان، تصریح کرد: یکی از خودروها (خودروی BMW) با کمی فاصله از دو خودروی دیگر قرار گرفته، دچار آتش‌سوزی شده و کاملاً شعله‌ور بود.

به گفته ملکی، تقریباً هیچ قسمتی از خودروی BMW سالم نمانده و گچهای سقف طبقه منفی یک به دلیل شدت دود و حرارت، کاملاً تخریب شده و دود بسیار زیادی طبقات بالایی را فراگرفته بود همچنین تعدادی زیادی از ساکنان این ساختمان در روز تعطیل، داخل منازل خود در وضعیت بسیار ناایمن به وجود آمده محبوس شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران متذکر شد: آتش‌نشانان با تدابیر عملیات بسیار مناسب، عملیات خود را در دو قسمت آغاز کردند، گروهی از آتش‌نشانان با تجهیزات خاموش‌کننده و نفوذ به طبقه منفی یک، با همان وضعیت دود و حرارت بسیار زیاد، موفق شدند خود را به کانون آتش‌سوزی برسانند و عملیات اطفای آتش‌سوزی را انجام دادند.

ملکی خاطرنشان کرد: گروه‌های دیگر از آتش‌‌نشانان نیز به طبقات بالایی رفته و مشغول خارج کردن افرادی شدند که در آن وضعیت گرفتار شده بودند.

وی با بیان اینکه در نهایت 25 نفر از ساکنان شامل 20 زن و پنج مرد با سنین مختلف به سلامت توسط آتش‌نشانان از ساختمان خارج شدند، گفت: یکی خانم مسن دچار دودگرفتگی شده و حتی یک خانم که مشکل جسمانی داشت با برانکارد و با احتیاط از طریق راه‌پله‌ها به خارج از ساختمان منتقل شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه این حادثه مصدوم حاد و تلفات جانی در پی نداشت، اظهار کرد: تمام افراد نجات‌یافته برای بررسی کامل تحویل عوامل اورژانس شدند.

ملکی با بیان اینکه آتش در نهایت خاموش شد، تصریح کرد: در طبقه همکف نیز چندین دستگاه خودرو وجود داشت که اگر در رسیدن آتش‌نشانان تأخیر ایجاد می‌شد، حرارت و شعله بسیار زیاد می‌توانست آن خودروها نیز درگیر آتش‌سوزی کند.

وی افزود: خوشبختانه آتش‌نشانان اجازه سرایت و گسترش بیشتر آتش‌سوزی را به سایر خودروها و دیگر قسمتهای این ساختمان مسکونی ندادند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه در نهایت محل حادثه تحویل عوامل انتظامی و مالکان شد، عنوان کرد: در گذشته نیز بارها گفتیم وجود سیستمهای ایمنی بسیار ساده مانند درهای مقاوم در برابر حریق (درهای دودبند) می‌تواند از بروز حوادث اینچنینی جلوگیری کند، خودروی BMW در این حادثه کاملاً در آتش سوخت که با هزینه بسیار بسیار کمتر از قیمت خودروی مذکور، می‌توانستند این ساختمان را ایمن‌سازی کنند.

ملکی با تأکید بر اینکه وجود سیستمهای ایمنی در نهایت به نفع ساکنان خواهد بود، یادآور شد: متأسفانه در بسیاری از ساختمانها، ابتدایی‌ترین لوازم ایمنی نیز وجود ندارد و شاید در بهترین حالت چند دستگاه خاموش‌کننده وجود داشته باشد که البته نحوه اطلاع ساکنان از استفاده از این دستگاه‌ها و معیوب نبودن آنها نیز ابهام وجود دارد.

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
17:34 - 1399/10/26
باز خدا راشکر که مشکل جانی نداشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر