سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۸۰۶۹۸
۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
۴۶۴۴
سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی یک دستگاه خودروی BMW در یک ساختمان مسکونی در شمال تهران خبر داد و گفت: بر اثر این حادثه ۲۵ نفر از ساختمان مذکور میان دود و حرارت محبوس شده بودند.

خبرگزاری تسنیم: سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان اختیاریه اظهار کرد: ساعت 11:48 ظهر امروز (26 دی)، یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان اختیاریه، خیابان دیباجی جنوبی به سامانه 125 اعلام شد که به‌ سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی تهران به‌همراه خودروهای پشتیبانی از جمله خودروی حامل تجهیزات تنفسی، تشک نجات و نردبان هیدرولیکی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه 10 واحدی و مسکونی بود و در طبقه منفی یک و همکف یک این ساختمان پارکینگ قرار داشت.

وی با اشاره به قرار گرفتن سه دستگاه خودرو در طبقه منفی یکم این ساختمان، تصریح کرد: یکی از خودروها (خودروی BMW) با کمی فاصله از دو خودروی دیگر قرار گرفته، دچار آتش‌سوزی شده و کاملاً شعله‌ور بود.

به گفته ملکی، تقریباً هیچ قسمتی از خودروی BMW سالم نمانده و گچهای سقف طبقه منفی یک به دلیل شدت دود و حرارت، کاملاً تخریب شده و دود بسیار زیادی طبقات بالایی را فراگرفته بود همچنین تعدادی زیادی از ساکنان این ساختمان در روز تعطیل، داخل منازل خود در وضعیت بسیار ناایمن به وجود آمده محبوس شده بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران متذکر شد: آتش‌نشانان با تدابیر عملیات بسیار مناسب، عملیات خود را در دو قسمت آغاز کردند، گروهی از آتش‌نشانان با تجهیزات خاموش‌کننده و نفوذ به طبقه منفی یک، با همان وضعیت دود و حرارت بسیار زیاد، موفق شدند خود را به کانون آتش‌سوزی برسانند و عملیات اطفای آتش‌سوزی را انجام دادند.

ملکی خاطرنشان کرد: گروه‌های دیگر از آتش‌‌نشانان نیز به طبقات بالایی رفته و مشغول خارج کردن افرادی شدند که در آن وضعیت گرفتار شده بودند.

وی با بیان اینکه در نهایت 25 نفر از ساکنان شامل 20 زن و پنج مرد با سنین مختلف به سلامت توسط آتش‌نشانان از ساختمان خارج شدند، گفت: یکی خانم مسن دچار دودگرفتگی شده و حتی یک خانم که مشکل جسمانی داشت با برانکارد و با احتیاط از طریق راه‌پله‌ها به خارج از ساختمان منتقل شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه این حادثه مصدوم حاد و تلفات جانی در پی نداشت، اظهار کرد: تمام افراد نجات‌یافته برای بررسی کامل تحویل عوامل اورژانس شدند.

ملکی با بیان اینکه آتش در نهایت خاموش شد، تصریح کرد: در طبقه همکف نیز چندین دستگاه خودرو وجود داشت که اگر در رسیدن آتش‌نشانان تأخیر ایجاد می‌شد، حرارت و شعله بسیار زیاد می‌توانست آن خودروها نیز درگیر آتش‌سوزی کند.

وی افزود: خوشبختانه آتش‌نشانان اجازه سرایت و گسترش بیشتر آتش‌سوزی را به سایر خودروها و دیگر قسمتهای این ساختمان مسکونی ندادند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه در نهایت محل حادثه تحویل عوامل انتظامی و مالکان شد، عنوان کرد: در گذشته نیز بارها گفتیم وجود سیستمهای ایمنی بسیار ساده مانند درهای مقاوم در برابر حریق (درهای دودبند) می‌تواند از بروز حوادث اینچنینی جلوگیری کند، خودروی BMW در این حادثه کاملاً در آتش سوخت که با هزینه بسیار بسیار کمتر از قیمت خودروی مذکور، می‌توانستند این ساختمان را ایمن‌سازی کنند.

ملکی با تأکید بر اینکه وجود سیستمهای ایمنی در نهایت به نفع ساکنان خواهد بود، یادآور شد: متأسفانه در بسیاری از ساختمانها، ابتدایی‌ترین لوازم ایمنی نیز وجود ندارد و شاید در بهترین حالت چند دستگاه خاموش‌کننده وجود داشته باشد که البته نحوه اطلاع ساکنان از استفاده از این دستگاه‌ها و معیوب نبودن آنها نیز ابهام وجود دارد.

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

سوختن کامل BMW در پارکینگ ساختمان

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
17:34 - 1399/10/26
باز خدا راشکر که مشکل جانی نداشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان