ترامپ، کیف هسته‌ای را به بایدن نخواهد داد!
۱۰۸۱۲۳۴
۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
۴۲۷۵
رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آخرین روز ریاست جمهوری خود "کیف هسته ای" را از واشنگتن دی سی خارج کند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آخرین روز ریاست جمهوری خود "کیف هسته ای" را از واشنگتن دی سی خارج کند.

به نقل از بیزینس اینسایدر، یکی از مهمترین بخش ها در زمان انتقال قدرت از یک رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر در آمریکا انتقال فرماندهی و کنترل اختیارت زرادخانه هسته ای آمریکا است اما به نظر می رسد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا از آنجا که حاضر به شرکت در مراسم تحلیف بایدن، رئیس جمهور منتخب نیست این روند را دشوار کرده است.

ترامپ گفته است که بیستم ژانویه در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد اما نگفته کجا خواهد بود. اما چه بلایی بر سر "فوتبال هسته ای" یا کیف هسته ای که همواره همراه رئیس جمهور است خواهد آمد؟ چطور به بایدن تحویل خواهد شد؟

رئیس جمهور تنها قدرتی است که اختیار صدور دستور حمله هسته ای را دارد هر جا که باشد. همواره یک مشاور نظامی رئیس جمهور را همراهی می کند که وظیفه اش حمل کیفی است که فوتبال هسته ای نامیده می شود. این کیف به رئیس جمهور امکان می دهد که دستور حمله هسته ای را حتی در حالی که بطور فیزیکی در مراکز فرماندهی و کنترل نیست صادر کند.

این چمدان حاوی کلیدی است که بلافاصله کلاهک های هسته ای مستقر در پایگاه های موشک های بالستیم بین قاره ای را فعال می کند، موشک های بالستیک مستقر در زیردریایی ها را فعال می کند، بمب افکن های استراتژیک را اماده می کند. و همچنین حاوی ابزارهای ارتباطی ، کدها و تمامی گزینه ها برای جنگ هسته ای است.

جدای از فوتبال، رئیس جمهور کارتی را با خود دارد که به "بیسکویت" معروف است و شامل کدهای فعال سازی در درگیرهای هسته ای است رئیس جمهور می تواند این کدها را با ابزارهایی که در کیف وجود دارد فعال کند و به این ترتیب خود را برای فرماندهان ارتش شناسایی کرده و دستور حمله هسته ای را صادر کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هنگامی که در آخرین روز ریاست جمهوری خود واشنگتن دی.سی را ترک کند این کیف را با خودش خواهد برد، اما کدهای مربوط به آن به هنگام فرا رسیدن ظهر غیرفعال خواهند شد. کدهای هسته ای به مجرد اینکه بایدن به عنوان جانشین ترامپ ۱۰۰۰ مایل دورتر از او در روز چهارشنبه تحلیف به جا آورد دیگر فعال نخواهند بود.

مقامها به سی ان ان گفتند، مقامهای نظامی یک فوتبال هسته ای دیگر را آماده خواهند داشت تا به مجرد این که بایدن تبدیل به فرمانده کل قوا شود او را همراهی کنند.

ترامپ همچنین بر اساس این گزارش هنوز تصمیم نگرفته به سنت همیشگی نوشتن نامه برای جانشینش و گذاشتن آن برای او در دفتر بیضی کاخ سفید در میز ریاست جمهوری عمل کند. سی ان ان گزارش کرده، انتظار می رود که ترامپ زمانی که رسما دوره ریاست جمهوری اش به پایان برسد در ملک مارالاگوی خود در فلوریدا یا زمین گلف نزدیک به آن باشد. گزارش ها حاکی از آن بوده اند که ترامپ می خواهد در پایگاه مشترک اندروز در صبح روز مراسم تحلیف بایدن قبل از پرواز به فلوریدا یک مراسم خداحافظی برگزار کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:72
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1399/10/28
بهش بدی هم بلد نیست ازش استفاده کنه
Iran (Islamic Republic of)
09:58 - 1399/10/28
بایدن متقلب
پاسخ ها
اد
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
حرص نخور شیرت خشک میشه
بی.نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
خودت که متقلب‌تری
Iran (Islamic Republic of)
10:20 - 1399/10/28
بایدن آمریکا را نابود خواهدکرد
پاسخ ها
اد
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
نه بابا
ناصر‌سجاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
اگر‌بایدن‌آمریکارا‌این‌طورکه‌شما‌می‌گویید‌.نا‌بود‌کرد‌.چه‌خوب‌‌
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
برو جلوشو بگیر
حمید
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
تو بعداً برو بسازش
Iran (Islamic Republic of)
11:28 - 1399/10/28
یجوری از بایدن طرفداری میکنن انگار ترامپ بدجور اذیتشون کرده و بایدن قراره براشون پدری کنه
Iran (Islamic Republic of)
11:34 - 1399/10/28
اگه ترامپ کیف هسته ای داره حسن هم یه کلید داره که کاش اونو وقت رفتن مثه کیف هسته ای ترامپ با خودش ببره تحویل رئیس جمهور بعدی نده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج