اثری که در دوسالانه مجسمه‌سازی دیده نشد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۸۱۹۵۳
۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
۸۹۳
محمد پیریایی خالق اثر «به آسمان نگاه کن» ارائه شده در هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران، درباره نصب این اثر در تالار حافظ توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری مهر: محمد پیریایی خالق اثر «به آسمان نگاه کن» ارائه شده در هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران، درباره نصب این اثر در تالار حافظ توضیحاتی ارائه کرد.
 
اثری که در دوسالانه مجسمه‌سازی دیده نشد!
 
هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران بیش از یک ماه است در پهنه رودکی و تالار وحدت آغاز به کار کرده و آثاری که در این دوسالانه به نمایش درآمده است، مورد توجه مخاطبان و علاقمندان این رویداد قرار گرفته است. در این دوسالانه ۹۰ اثر از هنرمندان مجسمه‌ساز به صورت فراخوانی، کیوریتوری و مدعو به نمایش گذاشته شده است. ۴۰ اثر در بخش فراخوانی انتخاب شدند و ۳۰ اثر در بخش کیوریتوری و ۲۰ هنرمند مدعو نیز آثار خود را به نمایش گذاشته‌اند.
 
در پهنه رودکی و محوطه بیرونی تالار وحدت، ۱۵ اثر نصب شده که اکثراً آثار نسبتاً بزرگ و بیشتر مناسب فضاهای خارجی هستند در این فضا و بقیه آثار در لابی‌ها و راهروهای تالار وحدت جانمایی شده‌اند اما نکته جالب توجه این است که علاوه بر این آثار، یک اثر با عنوان «به آسمان نگاه کن» نیز در تالار حافظ جانمایی شده است! این در حالی است که پس از گذشت یک ماه درباره این اثر کمتر سخنی به میان آمده و در اخبار نیز کمتر به آن پرداخته شده است.
 
محمد پیریایی هنرمند مجسمه‌ساز که با اثر «به آسمان نگاه کن» در هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران حضور دارد، درباره جانمایی اثرش در تالار حافظ به ما گفت: از آنجایی که در اثر من دو مناره چوبی ۵ متر و نیمی وجود دارد که به صورت معلق از سقف آویزان شده‌اند و در میان آنها یک قوس سفالی شبیه گنبد وجود دارد، به فضایی با ارتفاع بیش از ۶ متر نیاز داشتم که بتوانم آن را نصب کنم تا مخاطب نیز زیر آن قرار بگیرد و با آن تعامل داشته باشد.
 
اثری که در دوسالانه مجسمه‌سازی دیده نشد!
 
وی در ادامه توضیح داد: با توجه به اینکه در تالار وحدت شرایطی حاکم بود که نمی‌توانستم این اثر را از سقف آویزان کنم و همچنین حجم و تعداد کارها به نوعی بود که همه در کنار یا دل هم قرار گرفته بودند، با توجه ویژه محمود محرومی، پیشنهاد جانمایی در تالار حافظ را قبول کردم. البته تالار حافظ ویژگی‌هایی داشت که بیشتر ترغیب شدم اثرم آنجا نصب شود؛ اول اینکه فضایی بسیار مناسب، یکدست و فلت داشت. دوم اینکه به اقتضای اینکه سالن تئاتر است بالابری در آن قرار دارد که بسیار برای اثر من قابل توجه بود چراکه توانستیم توسط این بالابر، دو چوب ۶ متری اثرم را نگاه داریم و در واقع نصب در شرایط ایده‌آلی قرار گرفت.
 
پیریایی با بیان اینکه وظیفه اطلاع‌رسانی اینکه یک اثر از بقیه آثار جدا افتاده برعهده دوسالانه است، تاکید کرد: من از فضایی که برای اثرم در اختیارم قرار گرفت راضی هستم و از بابت هماهنگ کردن این فضا توسط آقای محرومی بسیار تشکر می‌کنم اما انتظار دارم که درهای ورودی تالار حافظ به روی مخاطبان باز باشد.
 
وی در پایان گفتگو به تعطیلی تالار حافظ به دلیل تمرین تئاتر در سالن اشاره کرد و گفت: انتظار داشتم که تالار حافظ حتی زمان تمرین تئاتر هم تعطیل نباشد همچنان که برخی دوستانم این موضوع را به من اطلاع دادند. من فقط برای نصب کار به تهران آمدم و از آن به بعد به شهرستان برگشتم و امیدوارم که در این مدت به کارم آسیبی وارد نشده باشد.
 
اثر «به آسمان نگاه کن» ساخته محمد پیریایی هنرمند مجسمه‌ساز جونا است که در هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران در تالار حافظ به نمایش گذاشته شده است. این رویداد هنری تا ۲۴ بهمن در تالار وحدت و پهنه رودکی برپاست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر