تراکنش‌های بدون کد ملی پذیرش نمی‌شوند
۱۰۸۳۶۳۷
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
۱۳۴۷
تمام تراکنش‌های بانکی فاقد «کد شهاب» از امروز در ساتنا برگشت می‌خورند، بنابراین افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی‌توانند از این خدمت بهره مند شوند.

خبرگزاری ایسنا: تمام تراکنش‌های بانکی فاقد «کد شهاب» از امروز در ساتنا برگشت می‌خورند، بنابراین افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی‌توانند از این خدمت بهره مند شوند.

بانک مرکزی در راستای شفافیت هویت صاحبان تراکنش‌های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر، نسبت به راه اندازی «سامانه نهاب» با همکاری سازمان‌هایی از جمله «ثبت احوال کشور»، «ثبت شرکت‌ها»، «وزارت کشور» و سایر نهادهای ذی ربط اقدام کرده است که بدین منظور، از امروز تمام تراکنش‌های فاقد «کد شهاب» در «ساتنا» برگشت می‌خورند.

گفتنی است که "کد شهاب" همان کدملی برای اشخاص «حقیقی» و «شناسه ملی» برای اشخاص حقوقی است و این اقدام بانک مرکزی بلافاصله در سایر سامانه‌های بین بانکی و پس از آن در سامانه‌های درون بانکی اجرا می‌شود.

بنابراین، افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی‌توانند از خدمات بانکی بهره‌مند شوند. همچنین، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانک‌ها و موسسات اعتباری موجود است، تاثیری نخواهد داشت و صرفاً حساب‌ها و تراکنش‌هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را برگشت می‌زند.

در این بین، لازم است بدانید که ساتنا سامانه‌ای الکترونیکی است که پردازش و تسویه تراکنش‌های بین بانکی و دستور پرداخت‌های فوری را به صورت انفرادی و آنی انجام می‌دهد. در این سامانه مشتریانی که در بانک ملی دارای یکی از انواع حساب (جاری، پس انداز و کوتاه مدت) هستند، می‌توانند نسبت به انتقال وجوه (مبالغ بیش از ۱۵ میلیون تومان) به حساب خود و یا سایر افراد در سایر بانک‌ها اقدام کنند.

سامانه ذکر شده به مشتریان یک بانک این امکان را می‌دهد تا با مراجعه به شعب بانک خود و یا از طریق سامانه اینترنتی بانک حواله‌هایی با مبالغ بیش از ۱۵ میلیون تومان را به هر حسابی در هر بانکی انتقال دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
08:50 - 1399/11/05
مگه بدون ارائه کارت و کد ملی اصلا حساب بانکی برای کسی افتتاح میکنن؟ وقتی تمام اطلاعات اشخاص رو دارن دوباره واسه چی میخوان؟
پاسخ ها
برای YOU..
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
...برای مبارزه با شستن پول..کد ملی افراد لازم است..!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
ملتو گیر آوردن کرور کرور پول جابجا میشه مشکلی نیست اما من وشما۵۰۰هزارتومن جا بجا کنیم باید کدملی پدربزرگ گیرنده را هم ارائه دهیم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
عزبزجان پول میخوان دوباره بچاپند هر حسابی دو تومن هم بگیرن ببین چقدر میشه
Iran (Islamic Republic of)
09:04 - 1399/11/05
کرونا امارش امده پایین کرونا لازمند
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1399/11/05
وقتی زورشان به خارجی نمی رسد تا پول هایشان راپس بگیرند به مردم داخل پرداخته وزور می گویند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج