تشدید قوانین آزار کودکان از سوی محارم در فرانسه
۱۰۸۳۸۹۰
۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
۱۰۷۳
دختر وزیر سابق فرانسه در کتابش نوشته است که برادرش سال‌‌ها از سوی پدرخوانده‌اش مورد آزار جنسی قرار گرفته است.

عصر ایران: "امانوئل مکرون" رئیس‌جمهور فرانسه در توییت‌های سریالی از تشدید قوانین مربوط به سوء استفاده جنسی نزدیکان و محارم از کودکان سخن گفت. این توییت‌ها پس از انتشار کتاب دختر "برنارد کوشنر" وزیر خارجه سابق فرانسه منتشر شد. این دختر در کتابش پدرخوانده خود را به آزار جنسی برادرش متهم کرده است. انتشار این کتاب باعث خشم مردم در سراسر فرانسه شده است.

تشدید قوانین آزار کودکان از سوی محارم در فرانسه

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه برای اعضای اتحادیه نان و شیرینی این کشور در کاخ الیزه پاریس سخنرانی می‌کند/ رویترز-POOL

به نقل از رویترز، مکرون در حساب توییتری خود اعلام کرد که فرانسه نیازمند تطبیق با قوانین بهتر برای حفاظت بیشتر از کودکان در برابر خشونت جنسی است. او از وزیر دادگستری خود خواست تا یک جلسه مشاوره را برای ارائه سریع پیشنهادات قانونی در این زمینه برگزار کنند.

مکرون در این باره گفت: ما به دنبال متجاوزین خواهیم رفت.

مکرون گفت فرانسه پیشتر مدت پیگیری قانونی برای کودکان قربانی تعرض خانگی را به 30 سال افزایش داده است و معمولا آن را پس از سن قانونی کودکان محاسبه می‌کند.

این قانون به این دلیل که کودکان قربانیِ آزار و اذیت‌های خانگی معمولا سال‌ها پس از این اتفاق، در مورد تجربیات خود سخن می‌گویند، با مهلت پیگیری 30 ساله تعین شده است. بیشتر قربانیان تعرض یا تجاوز خانگی به دلیل تاثیر روانی آزار و اذیت‌های جنسی یا تهدید و آزار مضاعف متجاوزان از تجربه‌های خود در کودکی سخن نمی‌گویند.

مکرون همچین افزود: فرانسه کنترل افرادی که به صورت مستقیم با کودکان کار می‌کنند را افزایش داده است. اما این اقدامات کافی نیست و کارهای بیشتری باید انجام شود.

مکرون افزود: در حال حاضر کودکان تحت بررسی‌های پزشکی و مرتب قرار می‌گیرند و مدارس در جلسه‌های گوناگون مقاطع ابتدایی و متوسطه اطلاعاتی را در باره آشنایی و رفتارهای درست با محارم کسب می‌کنند. در این جلسات کودکان فرصت صحبت در باره موضوعات جلسه را پیدا خواهند کرد.

او افزود که کمک‌های روانشناختی به عنوان راهکار بهتر برای قربانیان روابط جنسی محارم (با کودکان) در نظر گرفته می شود که هزینه آن از سوی نهادهای تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

در هفته‌های گذشته صدها نفر تجربیات خود از آزار و اذیت جنسی محارم یا نزدیکان خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند. این روند پس از انتشار کتابی که "اولیویه دوهامل" استاد دانشگاه را به آزار جنسی پسرخوانده‌اش محکوم می‌کند، شکل

این کتاب توسط "کامیل کوشنر" دختر خوانده دوهامل نوشته و منتشر شده است. او دختر "برنارد کوشنر" وزیر سابق خارجه و بنیانگذار سازمان غیر دولتی پزشکان بدون مرز است.

دو هامل پدر خوانده کامیل کوشنر پس از انتشار این کتاب از سمت خود در یکی از برترین دانشگاه‌های فرانسه استعفا داد.

او در 4 ژانویه در توییتی نوشت: "من هدف حملات شخصی قرار گرفته‌ام و به دلیل حذف نهادی که در آن کار می کنم، به وظایفم پایان می دهم".

استقبال از "تابوشکنی" و افشای تجاوز جنسی از سوی محارم

یورو نیوز در گزارشی نوشت: برنارد کوشنر یکی از اولین افرادی بود که به افشاگری دخترش علیه ناپدری خود واکنش نشان داد. وزیر خارجه پیشین فرانسه در بیانیه خود از اینکه "بار راز سنگینی که مدت‌ها بر دوش ما بود، برداشته شد" ابراز خرسندی کرد.

کامیل کوشنر در کتابش نوشته است که برادرش "آنتوآن" در سال ۲۰۱۱ پدر خود را در جریان اذیت و آزارهای جنسی ناپدرش اش قرار داد اما از او خواست تا واکنشی نشان ندهد.

"الیزابت گیگو" وزیر دادگستری پیشین فرانسه که به عنوان رئیس کمیسیون مستقل مقابله با روابط جنسی با محارم و خشونت جنسی علیه کودکان فعالیت می کند از "تابوشکنی" در یکی از خانواده های سرشناس فرانسه استقبال کرد. وی گفت: "همه ما روزمره با قربانیان و عاملان (اذیت و آزار جنسی از سوی محارم) روبرو می شویم بدون اینکه از آن اطلاعی داشته باشیم".

با این حال کامیل کوشنر در کتابش نوشته است که بسیاری از اعضای خانواده، دوستان و آشنایان از اذیت و آزار جنسی برادرش آگاه بودند اما سکوت کرده بودند.

پژوهشگران بر این باور هستند که به طور میانگین از هر ۱۰ فرانسوی نزدیک به یک نفر قربانی تجاوز و یا اذیت و آزار جنسی از سوی محارم بوده است. از کل کودکانی نیز که در فرانسه مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند حدود ۸۰ درصد از سوی محارم خود چنین تجربه ای را داشته اند.

حمایت از خانواده و وفاداری به نزدیکان از جمله دلایلی است که بسیاری از قربانیان اذیت و آزارهای جنسی از سوی محارم پس از رسیدن به سن قانونی نیز مایل به افشای تجربه های خود نیستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:6
Netherlands
19:49 - 1399/11/05
اینم از تمدن اروپایی غربی
Iran (Islamic Republic of)
19:58 - 1399/11/05
اینم آزادی و دوری از ایمان به خدا ناشی میشه، چون کسی که به خداوند و آخرت ایمان داشته باشه سعی میکنه زندگیش انسانی باشه نه حیوانی
Iran (Islamic Republic of)
20:41 - 1399/11/05
بعد اینا میخوان بچه های ما رو تربیت کنند و آموزش بدن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج