مردم: نماینده خاطی استعفا دهد
۱۰۸۴۳۸۱
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰
۲۰۲۶
شنبه ۴ بهمن بود که انتشار ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر برخورد و ضرب و شتم یک نماینده مجلس با یک سرباز وظیفه پلیس راهور در خط ویژه ایستگاه دروازه دولت بازتاب‌های زیادی پیدا کرد و با واکنش‌های بسیاری روبه‌رو شد و از کاربران عادی تا چهره‌های سیاسی و حتی برخی مسئولان امر به آن واکنش نشان دادند.

آرمان ملی: شنبه 4 بهمن بود که انتشار ويدئويي در فضاي مجازي مبني بر برخورد و ضرب و شتم يک نماينده مجلس با يک سرباز وظيفه پليس راهور در خط ويژه ايستگاه دروازه دولت بازتاب‌هاي زيادي پيدا کرد و با واکنش‌هاي بسياري روبه‌رو شد و از کاربران عادي تا چهره‌هاي سياسي و حتي برخي مسئولان امر به آن واکنش نشان دادند.

حتي کاربران فضاي مجازي با راه انداختن هشتگ استعفاي نماينده، خواهان کناره‌گيري اين نماينده خاطي از خانه ملت شدند. ماجرا از اين قرار است که خودروي علي‌اصغر عنابستاني نماينده سبزوار بدون داشتن مجوز عبور از خط ويژه به اين باند وارد مي‌شود و سرباز وظيفه پليس راهور از ورود اين نماينده مجلس به اين خط جلوگيري مي‌کند و پس از بگومگوهاي صورت‌گرفته و آنطور که در فيلم منتشره نشان مي‌دهد نماينده مجلس اقدام به سيلي زدن به صورت اين سرباز مي‌کند.

درحالي‌که عابد اکبري سرباز فوق‌الذکر صرفا به وظيفه قانوني خود عمل کرده است. پس از اين اتفاق اظهارات بسياري در اين خصوص صورت گرفت که از آن جمله مي‌توان به حمايت فرماندهي نيروي انتظامي و ستاد کل نيروهاي مسلح از اقدام سرباز وظيفه اشاره کرد. با اين حال از آن روز تاکنون اين پرونده در جريان بوده و چه سرباز وظيفه و چه نماينده مجلس مستندات خود را براي ارائه به دادگاه آماده کرده‌اند.

اين در حالي است که برخي معتقدند قانونگذاري خود نقض قانون مي‌کند نمي‌تواند در مقام قانونگذاري و نظارت بماند و بايد از اين منصب کنار برود. از اين جهت است که عده‌اي بحث چگونگي احراز صلاحيت‌ نمايندگان را که منجر به حضور چنين افرادي در مجلس مي‌شود مطرح مي‌کنند.

چنانکه محمدصادق کوشکي فعال سياسي اصولگرا مي‌گويد: «اگر در بررسي صلاحيت‌ها به‌درستي نظارت استصوابي را لحاظ شود، شاهد رفتارهاي اين‌چنيني نبوديم.» نجات‌ا.. ابراهيميان عضو حقوقدان و پيشين شوراي نگهبان نيز مي‌گويد: «طبيعي است که با رخ دادن اين‌گونه اتفاقات، بايد با اجراي قانون با فرد خطاکار برخورد شود به بياني ديگر بايد گفت که نماينده نه مصون و نه معصوم است.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج