بهترین مجازات نماینده، مجازات از سوی مردم است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۸۴۴۲۹
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
۱۲۸۲
نماینده پیشین مجلس گفت: بیش از آنکه منتظر باشیم این نماینده در هیئت نظارت مجازات شود در حال حاضر در افکار عمومی مجازات می‌شود که بهترین مجازات هم است.

نواندیش: نماینده پیشین مجلس گفت: بیش از آنکه منتظر باشیم این نماینده در هیئت نظارت مجازات شود در حال حاضر در افکار عمومی مجازات می شود که بهترین مجازات هم است.

محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره سیلی زدن نماینده اصولگرای سبزوار در مجلس یازدهم به سربازی که مانع قانون شکنی او شد و اینکه تا چه حد با این گونه رفتارهای ضداجتماعی و غیرقانونی نمایندگان از کتک کاری گرفته تا تهدید مقاماتی چون رییس جمهوری، به شأن و جایگاه مجلس آسیب وارد شده است؟ به خبرنگار نواندیش گفت: باید این اتفاق به دقت مورد بررسی قرار گیرد و از منظر حقوقی به دقت رسیدگی شود تا بتوان درباره این اتفاق قضاوت حقوقی داشت.

او افزود: به هر حال آقای قالیباف یا هر کس دیگری که باید این اتفاق را مورد بررسی قرار دهد ضروری است رفتار این نماینده را در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مورد رسیدگی قرار دهد چراکه فلسفه وجودی این هیئت، رسیدگی به این گونه اتفاقات است.

صادقی ادامه داد: در مجموع درباره این اتفاق می توان چند نکته قابل توجه را مطرح کرد. نخست اینکه آن مسیر، ظاهرا خط ویژه است؛ خط ویژه ای که برای وسایل نقلیه عمومی اعم از اتوبوس و آمبولانس و مسائل اضطراری پیش بینی شده اما متاسفانه یک تبعیض، دوگانگی و به تعبیری یک نوع آپارتاید در رفت و آمد در تهران برقرار شده مبنی بر اینکه مسئولین از خط ویژه عبور می کنند و این نمادی است که به نوعی برای تمام شئون زندگی پیش بینی شده است به بیانی دیگر تفاوتی بین زندگی مردم و مسئولین وجود دارد که به بهانه این موضوع، ضرورت دارد به این مسئله هم رسیدگی شود.

صادقی عنوان کرد: البته طبق اظهارات آن سرباز، نماینده مجوز عبور از خط ویژه نداشته است از این رو همین مسئله، اهمیت این سوال را مضاعف می کند که چگونه یک مقام مسئول به خودش اجازه می دهد که برخلاف قانون، ولو آن قانون تبعیض آمیزی هم هست، قانون را زیرپا بگذارد و بدون مجوز اصرار به عبور از خط ویژه داشته باشد در حالی که بسیاری از اتوبوس های عمومی منتظر حرکت هستند.

این چهره سیاسی اصلاح طلب اظهار کزد: در واقع این موضوع بحث حاکمیت قانون را به ما یادآوری می کند مبنی بر اینکه فردی که در کسوت قانون گذاری است چگونه نسبت به رعایت قانون بی توجه است این یک مورد خاص نیست بلکه صحنه ای است که به تعبیری مشت، نمونه خروار است. متاسفانه قانون شکنی در بین بسیاری از مسئولان وجود دارد از این رو طبعا در خصوص قانونگذار، انتظار بیشتری وجود دارد.

نماینده پیشین مردم تهران در مجلس دهم اضافه کرد: بُعد دیگر این ماجرا که در صفحه توییترم نیز به آن اشاره کردم بعد مثبت،آن هم از جهت تحول اجتماعی است بدین معنا که این سرباز وظیفه شناس با وجود اینکه مطلع شده مقامی یا نماینده ای در اتومبیل حضور دارد بر اجرای قوانین اصرار می کند و اجازه عبور نمی دهد به رغم اینکه احتمال می دهد کارش بعدها ممکن است برای او هزینه هایی داشته باشد اما این ایستادگی او غرورانگیز است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: به بیانی دیگر رفتار این سرباز به نوعی برخاسته از حس اجتماعی است که ناشی از واکنش مردم به تبعیض های اجتماعی است بنابراین آن سرباز این تبعیض را در درون خودش حس کرده و مقابل آن می ایستد. بنابراین این اقدام بسیار امیدوارکننده است یعنی بسیاری از اوقات مشاهده شده که برخی با دیدن مقامی ، در اجرای قانون ممکن است کوتاهی کنند اما این سرباز به عنوان یک سردار حاکمیت قانون شایسته تقدیر است چراکه برای اجرای قانون پایمردی می کند از نظر بنده باید به او مدال اصرار بر اجرای قانون داد.

او ابراز کرد: اگرچه بر این باورم ابعاد مختلف این اتفاق باید رسیدگی حقوقی شود اما با فرض اینکه این اتفاق رخ داده باید به این سرباز مدال حاکمیت قانون را تقدیم کرد از سوی دیگر جای خوشبختی دارد که فضای رسانه های عمومی اعم از شبکه های اجتماعی و رسانه های مردمی که به منزله یک رسانه عمل می کنند و هر موبایلی ، یک رسانه شده ، بهترین، موثرترین و واضح ترین شیوه تنبیه چنین افرادی هستند.

صادقی افزود: حال اینکه این نماینده از نظر قانونی تنبیه شود یا نشود را نمی دانم اما بیش از آنکه منتظر باشیم که این نماینده در هیئت نظارت مجازات شود در حال حاضر در افکار عمومی مجازات می شود که بهترین مجازات هم است.

او اظهار کرد: در واقع شاید همین نکته است که ما را متوجه این مسئله می کند که چرا برخی جناح ها در مقابل توسعه پهنای باند و آزادی شبکه های اجتماعی مقاومت می کنند از این رو توسعه پهنای باند و شبکه های اجتماعی ابزاری برای عیان کردن رفتارهای دیده نشده ای همچون این گونه رفتارها است البته در مجلس دهم، گاهی شاهد چنین حرکاتی از سوی نمایندگان بودیم و متاسفانه فقط به این مجلس اختصاص ندارد همانطور که پروانه سلحشوری در توییتی به این مسئله اشاره کرده اند و نوشتند که این رفتار نماینده محصول فرایند نظارتی شورای نگهبان است.

نماینده پیشین مردم تهران در مجلس اشاره کرد: به بیانی دیگر باید گفت مجلس عصاره فضائل شورای نگهبان است در واقع اینها نشان می دهد که آن فیلترهای نظارتی چه بسا اشخاص صالحی را که حاضر بودند برای اجرای قانون فداکاری کنند از حضور در عرصه انتخابات منع کرد و بعد فضا را برای حضور چه اشخاصی باز کرد. این مسئله به منزله زنگ خطر و هشدار به مسئولان است که به جای اعمال تنگ نظری های سیاسی، فضا را بیشتر برای اشخاص ذی صلاح باز کنند تا همانطور که امام (ره) فرمودند مجلس عصاره فضائل ملت باشد اما متاسفانه این گونه نيست.

محمود صادقی گفت: به هر حال این اتفاق قابل مطالعه ای حتی از منظر جامعه شناسی است مبنی بر اینکه چه پدیده هایی دست به دست هم داده اند تا چنین صحنه هایی خلق شود یعنی نتیجه یک سری فرایندها و روندهایی است که طی شده است. بنابراین بنده تلاش کردم زوایای مختلف این اتفاق را دنبال کنم یعنی تبعیض نهادینه شده و قانونی شده، بعضا ما را به یاد آپارتاید آفریقای جنوبی می اندازد که در زمان قانون آپارتاید، خط ویژه هایی وجود داشت به گونه ای که سیاه پوستان در یک سمت حرکت می کردند و سفید پوستان از سمت دیگر.

این چهره سیاسی اصلاح طلب در پايان گفتگو با نوانديش اشاره کرد: متاسفانه در حال حاضر با این شکل سازماندهی ترافیک، یک نوع آپارتاید رفت و آمد در خیابان های تهران حاکم شده است در عین حال مسئولانی هم که از آن خط ویژه عبور می کنند دچار نوعی غرور و نخوت می شوند و نگاهشان نسبت مردم به گونه دیگری است به بیانی دیگر این خط های ویژه بین مردم و مسئولان فاصله ایجاد کرده است در واقع مسئولانی که از آن خط ویژه عبور می کنند رنج مردمی که در ترافیک هستند را حس نمی کند بنابراین می توان گفت که این نمونه ای از فاصله ها است یا در بحث واکسن کرونا که به صورت ویژه به نمایندگان مجلس تخصیص پیدا می کند یا دناپلاسی که مطرح شد نمونه هایی از تبعیض ها هستند که بعضا با لباس قانون هم پوشانده شده است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:50
Iran (Islamic Republic of)
10:48 - 1399/11/07
همی شماها مثل هم هستید او نقابش زودتر افتاد:
Iran (Islamic Republic of)
12:22 - 1399/11/07
صادقی دلسوز ای کاشک رییس جمهور من بودی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر