لایحه زیست شبانه با نام تهران بیدار تصویب شد
۱۰۸۴۶۰۷
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
۱۷۷۴
رئیس شورای شهر تهران گفت: زیست شبانه سبب می‌شود شهروندانی که دیر می‌خوابند شب هنگام زمانی را با خانواده خود به این موضوع اختصاص دهند.

باشگاه خبرنگاران جوان: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه شهر بیدار، چندین نقطه شهر که دچار شب مردگی و فضای مناسب است، انتخاب شده تا این خلأ رفع شود و فضای فرهنگی و اجتماعی شهر افزایش یابد.

وی در پاسخ به این سوال که لایحه شب بیداری پیش‌تر رد شده بود و نیروی انتظامی با آن مخالفت کرده بود، بیان کرد: با توجه به نقاط محدود اجرای طرح و هماهنگی با هیئت تطبیق مشکلات را رفع خواهیم کرد.

وی گفت: جلسه امروز شورای شهر جزو جلسات پر بار شورای شهری‌ها بود چرا که لوایح یک فوریتی مربوط به عوارض که شهرداری به شورا ارسال کرده بود تصویب شد، همچنین دو طرح و لایحه یکی مربوط به تهران بیدار و زیست شبانه و دیگری مربوط به تخفیف‌های ویژه شهرسازی جهت ساخت هتل مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و اعضای شورا نظرات‌شان را مطرح کردند.

وی ادامه داد: تصویب لایحه تهران بیدار و زیست شبانه به صورتی انجام گرفت که هم به اهداف مورد نظر فرهنگی دست می‌یابیم و هم زندگی مردم با اجرای این طرح و لایحه‌ها دچار آسیب نخواهد شد.

هاشمی اضافه کرد: موضوع تهران بیدار و زیست شبانه سبب می‌شود که شهروندانی که دیر می‌خوابند و به موضوع فرهنگی علاقه‌مند هستند بتواند شب هنگام زمانی را با خانواده خود به این موضوع اختصاص دهند.

هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پیش از این هیأت تطبیق فرمانداری قضیه زیست شبانه را رد کرده و ناجا اعلام کرد این موضوع امکان تأمین امنیت ندارد، گفت: در حل حاضر این مسأله مربوط به نقاط محدودی از تهران است و ان‌شاءالله این مشکل با نیروی انتظامی و هیأت تطبیق برطرف خواهد شد و آن‌ها نظرات‌شان را می‌دهند و مشکلی را شاهد نخواهیم بود.

هاشمی بــا اشاره به پارک‌های حاشیه‌ای گفت: این موضوع غیر قانونی است، اما شهرداری و نیروی انتظامی اقتدار مقابله با اینکه فضا‌های عمومی شهر تبدیل به فضای اختصاصی نشود را ندارند. متأسفانه این موضوع جا افتاده و بسیاری از نهاد‌های دولتی نیز این اقدام را انجام می‌دهند.

رئیس شورای شهر پایتخت در واکنش به سند زدن قسمتی از اتوبان همت به نام شهرداری از سوی اداره ثبت، تصریح کرد: شهرداری در اکثر نقاط شهر سند دارد، اما بعداً برخی بر روی این اسناد شکایت و ایجاد تردید می‌کنند.

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
18:32 - 1399/11/07
ایران مرده خودتون کشتید
Iran (Islamic Republic of)
18:33 - 1399/11/07
کلی دنیا زیست شبانه داره تازه اینا یادشون افتاده
Iran (Islamic Republic of)
18:34 - 1399/11/07
تهران شب زنده دار بود کی بود گفت ده و دوازده شب تعطیل اجباری همون انتظامی
Germany
18:43 - 1399/11/07
این محسن هاشمی آدمی مضر بحال مردمه ... در حالت طبیعی انسان باید شبهارو به استراحت و فراغت و عبادت و خلوت بگذرونه ... نه اینکه شهرداری با بهونه و لفاظی مسائل فرهنگی دنبال درآمدزایی و وارونگی در زندگی مردم باشیه ... مثل کشورهای غربی که شب بیداری رو ترویج میکنن تا مردم منگ و خواب آلود باشن در طول روز !
Iran (Islamic Republic of)
22:00 - 1399/11/07
همین مونده نصف شب هم شاهد جولان دادن عده ایی روانی و وحشی تو سطخحخیابانها و شهرها باشیم که رسما دیگه بقیه آرامشی نداشته باشن
Iran (Islamic Republic of)
22:08 - 1399/11/07
مردم می خواهند شب بخوابند اونم دارید کاری می کنید که مردم نخواهند برن دور دور عقل سلیم حکم میکنه دیگه خودمون مراقب خودمون باشیم و زندگیمون رو دست شماها نسپارم چه خوابایی برا مردم دیدید
Iran (Islamic Republic of)
23:33 - 1399/11/07
حیف که نیرو انتطامی نمیزاره
Iran (Islamic Republic of)
23:34 - 1399/11/07
شورا و شهرداری تو تهران اختیار کافی رو ندارن متاسفانه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج