کرونا و خسارتی که بزرگان اروپا متحمل شدند
۱۰۸۴۶۲۶
۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
۱۰۰۳
شیوع ویروس کرونا ضربه بزرگی از نظر اقتصادی به فوتبال زده است.

ورزش سه: در لیست درآمدزایی در بین 10 تیم برتر اروپا در سالی که گذشت تغییراتی ایجاد شده است. بارسلونا و رئال مادرید در حال حاضر با اختلافی بسیار جزئی رده اول و دوم جدول را اشغال کرده و علیرغم مشکلات مالی حاصل شده همچنان در سراسر دنیا بیشتر از دیگر تیم ها کسب درآمد داشته است. اما منچستریونایتد امسال و برای اولین بارطی هشت سال گذشته جایی در بین سه تیم برتر نداشته و متحمل بحران بزرگی شده است.

منچستریونایتد در حال حاضر بعد از بایرن مونیخ به مکان چهارم سقوط کرده و با ضرر 118.1 میلیون پوندی، 19 درصد نسبت به فصل قبل از این حیث خسارت داده است. این اعداد و ارقام تاثیر بحران بزرگ در بین تیم های بزرگ اروپا را ثابت کرده و آمار موید آن است که 20 باشگاه متمول اروپا در مجموع در حدود 975 میلیون پوند ضرر کردند که این زیان عموما به دلیل غیبت تماشاگران در استادیوم و کاهش ارقام پرداختی در مورد حق پخش بود.

کرونا و خسارتی که بزرگان اروپا متحمل شدند

در رتبه های بعدی لیورپول، منچسترسیتی، پاری سن ژرمن، چلسی، تاتنهام و یوونتوس قرار گرفته اند. در سالهای گذشته برخی تیم ها به درآمدی بالاتر از یک میلیارد پوند نیز می رسیدند، اما امسال و مانند دیگر صنایع، شیوع ویروس کرونا ضربه بزرگی به فوتبال زده و گریبان باشگاه های بزرگ را گرفته است.

در فصل نقل و انتقالات تابستان گذشته شاهد آن بودیم که حتی تیم های بزرگ نیز قدرت خرید بازیکنان گرانقیمت را نداشتند و شاید تنها این چلسی بود که سرمایه گذاری بیش از 200 میلیون پوندی انجام داد.

کرونا و خسارتی که بزرگان اروپا متحمل شدند

در ادامه لیست 10 تیم برتر از نظر درآمدزایی را مرور خواهیم کرد:

 

1- بارسلونا- 627.1 میلیون پوند

2- رئال مادرید- 627 میلیون پوند

3- بایرن مونیخ- 556.1 میلیون پوند

4- منچستر یونایتد- 509 میلیون پوند

5- لیورپول- 489.9 میلیون پوند

6- منچستر سیتی- 481.6 میلیون پوند

7- پاری سن ژرمن- - 474.1 میلیون پوند

8- چلسی- 411.9 میلیون پوند

9- تاتنهام- 390.9 میلیون پوند

10- یوونتوس- 349 میلیون پوند

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج