«اون» لهجه همسایه جنوبی‌اش را هم ممنوع کرد!
۱۰۸۵۱۴۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
۱۸۲۸
بعد از ممنوعیت کتاب‌ها، موسیقی، فیلم‌ها و سریال‌های کره‌جنوبی که با هدف مقابله با نفوذ فرهنگی همسایه جنوبی در ساکنان کره‌شمالی صورت گرفت، رهبر کره‌شمالی سخن گفتن مردم کشورش به لهجه محلی کره‌جنوبی را هم ممنوع کرد.

اعتمادآنلاین: بعد از ممنوعیت کتاب‌ها، موسیقی، فیلم‌ها و سریال‌های کره‌جنوبی که با هدف مقابله با نفوذ فرهنگی همسایه جنوبی در ساکنان کره‌شمالی صورت گرفت، رهبر کره‌شمالی سخن گفتن مردم کشورش به لهجه محلی کره‌جنوبی را هم ممنوع کرد.

 به نقل از روزنامه تایمز، برخی از اتباع کره‌شمالی که از این کشور رفته‌اند و ‌اکنون در جنوب این شبه‌جزیره زندگی می‌کنند عنوان کردند دولت کره‌شمالی هر فردی را که در حین دستگیری فیلم، ترانه، کتاب یا هر شیء هنری دیگری متعلق به کره‌جنوبی در اختیار داشته باشد به ۱۵ سال زندان محکوم می‌کند. این در حالی است که از این پس اگر ماموران فردی را در حال سخن گفتن با لهجه کره‌جنوبی ببینند به طور حتم ۲ سال زندان با اعمال شاقه در انتظار او خواهد بود.

در یک سخنرانی افشاشده از کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی او تاکید می‌کند: ­«باید واژه‌های این عروسک‌ها و سبک زندگی این عروسک‌ها را از جامعه خود بزداییم.» عروسک واژه‌ای است که رسانه‌های کره‌شمالی همسایه جنوبی خود را با آن توصیف و آنها را به عروسک‌هایی در دست ایالات متحده تشبیه می‌کنند.

گفتنی است با وجود اعمال محدودیت‌های بسیار شدید و سرسختانه و تبلیغات شدید علیه کره‌جنوبی، مردم کره‌شمالی طی یک دهه گذشته به طور روزافزونی تحت تاثیر فرهنگ کره‌جنوبی بوده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:37
Iran (Islamic Republic of)
17:05 - 1399/11/09
چیزی اگه خوب باشه برای وارد شدن بهش باید خودت توی صف بایستی نه برای خروج ازش مجازاتت کنن
Iran (Islamic Republic of)
09:35 - 1399/11/10
کره شمالی بارکجه که به مقصدنمیرسه کاش دیگران ازسرنوشتش درس عبرت بگیرن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج