همتی: چند بانک با تراز مالی نامناسب داریم
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۸۷۰۷۷
۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
۱۷۹۰
رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال یکهزار و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در کشور پرداخت شده که بخشی در قالب سرمایه در گردش و بخشی نیز برای بخش ایجادی و توسعه‌ای است.

ایرنا: رئیس کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای امسال یکهزار و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در کشور پرداخت شده که بخشی در قالب سرمایه در گردش و بخشی نیز برای بخش ایجادی و توسعه‌ای است.

عبدالناصر همتی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران افزود: ۷۲۰ هزار میلیارد تومان از این تسهیلات به طور مستقیم به بخش تولید تزریق شده و بخش کشاورزی هم به سبب توسعه صادرات رشد داشته است.

وی تاکید کرد: باید به بانک ها به عنوان یک بنگاه اقتصادی نگاه کرد که اگر دچار مشکل شود، دیگر بنگاه های اقتصادی نیز با مشکل مواجه خواهند شد.

همتی خواستار اصلاح نگرش مسئولان نسبت به سیستم بانکی شد و تداوم وضعیت کنونی را زمینه ساز به خطر افتادن حیات آنها اعلام کرد.

وی افزود: بانک مرکزی طی سال های گذشته تمام تلاش خود را برای حمایت از بخش تولید به کار گرفت، در حالی که انتظار همه مسئولان استمحال بدهی بخش تولید به بانک ها بود.

همتی اظهارداشت: از مجموع ۱۲۰ هزار واحد تولیدی کشور فقط ۲ هزار واحد مشکل دارند و ۱۱۸ هزار بنگاه دیگر به فعالیت معمول خود ادامه می دهند و در پرداخت تسهیلات خود مشکل ندارند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: اکنون همه منتقد تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد هستند در حالی که نرخ تورم کشور به ۴۰ درصد می رسد؛ در این شرایط اگر مسئولان بانک ها را به عنوان بنگاه اقتصادی در نظر بگیرند، متوجه نامناسب بودن تراز مالی آنها می شوند.

وی با بیان اینکه اکنون چند بانک با تراز مالی نامناسب داریم که باید به آنها کمک کرد، افزود: بخشی از این مشکلات به علت اختلاص هایی رخ داده، بخشی به علت ناترازی حساب و کتاب و بخشی نیز به علت بالا بودن میزان بدهی وام گیرندگان و تعداد سر رسید بالای اقساط است.

همتی ادامه داد: باید از این بانک ها مراقبت کرد و متوجه بود که اگر کاری نکنیم بانک های قوی ما نیز مشکل پیدا می کنند.

همتی بر لزوم اطمینان یافتن سیستم بانکی از توانایی متقاضیان دریافت تسهیلات برای پرداخت اقساط تاکید و اضافه کرد: اگر تولیدکننده ای طی ۶ ماه نخست توانست ۶ قسط از وام خود را بپردازد می تواند باقی تسهیلات درخواستی را دریافت کند و اگر در این مدت نتوانست اقساط را پرداخت یعنی توانایی بازپرداخت تسهیلات را ندارد.

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: پرداخت ۶ قسط از اقساط تسهیلات درخواستی ضمانت اجرایی برای صلاحیت مالی متقاضیان به شمار می رود.

وی تاکید کرد: باقی بنگاه های اقتصادی در زمان مواجهه با مشکل علاوه بر پول، تسهیلات ارزان قیمت و بدون توقع بازگشت می خواهند در حالی که با شرایط اقتصادی کنونی خود بانک ها نیز در مدیریت هزینه ها با مشکل مواجه هستند.

همتی افزود: امیدوارم وضعیت اقتصادی کشور به گونه ای بهبود یابد که نرخ تورم به ۲ درصد برسد و امروز پیش از هر کاری باید به فکر کنترل و مهار تورم بود.

وی اظهارداشت: وقتی که نرخ تورم کشور به ۴۰ درصد می رسد چگونه می توان بازار پول را در آن کنترل کرد؟

رئیس کل بانک مرکزی به پرداخت ۳۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب وام ازدواج طی ۹ ماه سال جاری اشاره و آن را رقمی بیش از کل اعتبارات عمرانی پیش بینی شده برای کل کشور اعلام کرد.

وی گفت: در صورتی که همین مبلغ ۳۷ هزار میلیارد تومان وارد حوزه تولید و صنعتی می شد، می توانست برای هزاران نفر فرصت شغلی ایجاد کند و به بخش تولید رونق ببخشد.

همتی با بیان اینکه سیستم بانکی زیان انباشته دارد، خاطر نشان کرد: فقط خود دولت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار است و در این وضعیت نرخ سود بانکی را نیز قبول ندارد.

رئیس کل بانک مرکزی به تصمیم دولت برای پرداخت ماهانه طرح معیشت به ۶۰ میلیون نفر از هموطنان اشاره کرد و محل تامین اعتبار اجرای این طرح را استفاده از منابع بانکی برشمرد.

وی تاکید کرد: وضع بانک ها به گونه ای است که اگر مدام به آنها فشار وارد کنیم و آنها مجبور به اضافه برداشت از بانک مرکزی شوند، بانک مرکزی نیز راهی به غیر از چاپ اسکناس برای تامین اعتبار ندارد و این یعنی افزایش نرخ تورم.

همتی با بیان اینکه در این وضعیت همه متضرر می شوند خواستار اصلاح نگرش ها نسبت به فعالیت سیستم بانکی و بازنگری در روند بازپرداخت اقساط تسهیلات شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:5
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر