۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۸۷۱۴۹
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
۶۴۶۶
در این مطلب ۱۲ مورد از ایده‌های بزرگ، از اتومبیل‌های خودران و برقی گرفته تا چاپ سه بعدی و ارز‌های دیجیتال، را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند ساز و کار دنیای ما را به کلی تغییر داده و آن را به سمت و سوی دیگری ببرند.

کلیک: در این مطلب ۱۲ مورد از ایده‌های بزرگ، از اتومبیل‌های خودران و برقی گرفته تا چاپ سه بعدی و ارز‌های دیجیتال، را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند ساز و کار دنیای ما را به کلی تغییر داده و آن را به سمت و سوی دیگری ببرند.

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

کمپانی ARK Invests اخیرا گزارشی را منتشر کرده و در آن از ۱۲ ایده بزرگ در سال ۲۰۲۱ سخن گفته است. این گزارش از ۲۰۱۷ به صورت سالانه و با هدف برجسته سازی تحولات نوآورانه اخیر منتشر می‌شود. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم فناوری‌های به نسبت نوظهوری هستند که اگر بیشتر به آن‌ها پرداخته شود، پتانسیل دگرگون کردن زندگی روزمره ما را خواهند داشت.

یادگیری عمیق

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

یادگیری عمیق یا Deep Learning بدون شک مهم‌ترین پیشرفت نرم افزاری دنیای امروز به شمار می‌آید. این فناوری با گذشت زمان می‌تواند زنجیره ارزش اقتصادی را حتی بیشتر از اینترنت افزایش دهد. طبق گزارش ARK، یادگیری عمیق طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده، ۳۰ تریلیون دلار به سرمایه بازار جهانی اضافه خواهد کرد.


اختراع مجدد دیتاسنتر

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

پردازنده‌های سرور در دهه آینده به کلی تغییر شکل خواهند داد. پردازنده‌های ارزان‌تر و سریع تری در راه هستند که بهره وری انرژی آن‌ها به مراتب از پردازنده‌های فعلی اینتل بیشتر است. شاید جالب باشد بدانید که اینتل در گذشته بیش از ۹۰ درصد کل درآمد پردازنده را به خود اختصاص داده بود. در گزارش ARK ذکر شده که RISK-V، ARM و واحد‌های پردازش گرافیکی (GPUs) پتانسیل آن را دارند تا در زمینه رایانش ابری به عنوان پردازنده‌های اصلی ظهور کنند. در حوزه دیتا سنتر (مرکز داده) نیز احتمال می‌رود که شتاب دهنده‌های تحت سلطه GPU به پردازنده‌های غالب بازار تبدیل شوند و ارزش آن‌ها تا سال ۲۰۳۰ به ۴۱ میلیارد دلار برسد.


دنیا‌های مجازی

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

دنیا‌های مجازی یکی دیگر از ایده‌های بزرگ در عصر امروز هستند که فعلا شامل بازی‌های ویدیویی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی می‌شوند. درآمد حاصل از این فناوری برابر با ۱۸۰ میلیارد برآورد شده که البته این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۳۹۰ میلیارد دلار افزایش پیدا خواهد کرد.


کیف پول دیجیتال

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

کیف پول دیجیتال را می‌توان به عنوان پلتفرم جدید برای فعالیت‌های تجاری به شمار آورد. ارزش این کیف فعلا چیزی حدود ۲۵۰ دلار تا ۱۹۰۰ دلار در ازای هر کاربر است. این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۲۰ هزار دلار می‌رسد و یک فرصت ۴.۶ تریلیارد دلاری را در ایالات متحده رقم می‌زند.


مبانی بیت‌کوین

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

قیمت بیت کوین در سال گذشته به بالاترین میزان خود رسیده است. تحقیقات ARK نشان می‌دهند که مبانی شبکه بیت کوین در آینده نیز سالم باقی می‌ماند. در واقع افزایش مقبولیت بیت کوین، بستر مناسب را برای پذیرش اتریوم و موج جدیدی از آزمایش‌های مالی نیز فراهم آورده است.


بیت‌کوین برای موسسات

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

رشد سریع ارزش بیت کوین آن را به یکی از گزینه‌های مناسب برای تخصیص سرمایه گذاری تبدیل کرده است. به طوری که طی پنج الی ده سال آینده شاهد رشد این شبکه از ۵۰۰ میلیارد دلار به ۱ تا ۵ تریلیون دلار خواهیم بود.


اتومبیل‌های برقی یا EV‌ها

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

گزارش ARK با تکیه بر قانون رایت (Wright’s Law) گفته که فروش اتومبیل‌های برقی در ۲۰۲۵ حدودا ۲۰ برابر شده و از ۲.۲ میلیون واحد در سال، به ۴۰ میلیون واحد می‌رسد. توسعه EV یکی دیگر از ایده‌های بزرگ است که علاوه بر کمک به محیط زیست، می‌تواند سیستم حمل و نقل را با تغییرات عمده‌ای مواجه کند.


اتوماسیون یا خودکارسازی

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

خودکارسازی جزو مسائلی است که بسیاری افراد از آن وحشت دارند؛ چراکه معتقدند توسعه این تکنولوژی افراد را از کار برکنار می‌کند. اما گزارش ARK نشان می‌دهد که اتوماسیون علاوه بر رشد بهره وری، افزایش دستمزد را نیز به دنبال خواهد داشت. در واقع اتوماسیون پتانسیل آن را دارد تا کار بدون اجرت را به کارمزد تبدیل کند. به گفته ARK فرایند خودکارسازی طی ۵ سال آینده ۱.۲ تریلیون دلار را به تولید ناخالص ذاخلی ایالات متحده اضافه می‌نماید.


سواری با اتومبیل‌های خودران

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

هزینه جابجایی با ماشین‌های خودران در آینده و در پی استقبال مردم، تقریبا یک دهم متوسط هزینه تاکسی خواهد بود. پلتفرم‌های مرتبط با این تکنولوژی نیز در سال ۲۰۳۰ می‌توانند به سود سالانه ۱ تریلیون دلار دست پیدا کنند. علاوه بر این، خودروسازان نیز می‌توانند به سود ۲۵۰ میلیارد دلاری برسند. این ایده بزرگ مدت هاست که به ذهن نوآوران خطور کرده و اکنون آماده رشد و توسعه است.


پهپاد‌های مخصوص دلیوری

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

استفاده از پهپاد‌ها برای جابجایی کالا، علاوه بر نیروی کار انسانی، سایر هزینه‌های مربوطه را نیز کاهش می‌دهد. گفته می‌شود درآمد حاصل از این پلتفرم تا سال ۲۰۳۰ در بخش دلیوری برابر با ۲۷۵ میلیون دلار و در بخش خرید و فروش سخت افزار برابر با ۵۰ میلیون خواهد بود.


هوافضایی اوربیتال یا مداری

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

به لطف توسعه یادگیری عمیق، اتصالات، حسگرها، چاپ سه بعدی و رباتیک، بخش عمده هزینه‌هایی که برای مدت‌ها در حال صعود بوده اند بالاخره با روند کاهشی مواجه شده اند. از طرفی تعداد پرتاپ ماهواره‌ها و فرود موشک‌ها روز به روز در حال افزایش است. به گزارش ARK، ارزش تکنولوژی هوافضایی اوربیتالی یا مداری (از جمله اتصالات ماهواره‌ای و پرواز مافوق صوت) در آینده، سالانه از مرز ۳۷۰ میلیارد دلار نیز عبور خواهد کرد.


چاپ سه‌بعدی

۱۲ ایده بزرگ که آینده جهان را متحول خواهند کرد

چاپ سه بعدی گونه‌ای از تولید افزودنی است که با ساخت لایه به لایه اشیاء، مدت زمان صرف شده از مرحله طراحی تا تولید را به حداقل می‌رساند. به همین خاطر عده‌ای معتقدند که این ایده بزرگ و خلاقانه، نیاز به طراحان را افزایش و پیچیدگی‌های مربوط به زنجیره تامین را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. طبق اظهارات ARK، چاپ سه بعدی تحول بزرگی را در صنایع تولیدی ایجاد می‌کند. به طوری که در سال ۲۰۲۵ شاهد افزایش ۶۰ درصدی ارزش آن از ۱۲ میلیارد دلار به ۱۲۰ میلیارد دلار خواهیم بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:2
Iran (Islamic Republic of)
23:31 - 1399/11/15
برای کشورهای جهان اول صدق میکند برای ما هیچ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر