بازتاب جهانی راهپیمایی متفاوت ایرانی‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۸۹۶۷۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
۲۱۲۹
رسانه‌ها و مطبوعات جهان به طور گسترده مشارکت مردم ایران در راهپیمایی امروز را که به خاطر شیوع بیماری کرونا با فاصله‌گذاری اجتماعی و به شکل خودرویی و موتوری انجام شد، مورد توجه قرار دادند.

ایسنا: رسانه‌ها و مطبوعات جهان به طور گسترده مشارکت مردم ایران در راهپیمایی امروز را که به خاطر شیوع بیماری کرونا با فاصله‌گذاری اجتماعی و به شکل خودرویی و موتوری انجام شد، مورد توجه قرار دادند.

راهپیمایی امروز مردم ایران در چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در مسیرهای تعیین‌شده و به دلیل وجود بیماری همه‌گیر کرونا امسال با موتور سیلکت و خودرو انجام شد، در رسانه‌های خارجی مورد توجه قرار گرفت.

خبرگزاری آناتولی در این باره نوشت: ایران امسال چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ را به روشی قابل توجه به خاطر محدودیت‌های کشوری موجود در پی شیوع بیماری کرونا گرامی داشت. به جای راه‌پیمایی دسته‌جمعی مردم به مناسبت ۲۲ بهمن، مراسم بزرگداشت امسال بب راهپیمایی با موتورسیکلت‌ها و خودروها در تهران و دیگر شهرهای بزرگ انجام شد.

این خبرگزاری افزود: صبح روز جمعه، گروه بزرگی از موتورسواران و خودروها در خیابان آزادی پیش می‌رفتند که سرنشینان پرچم کشورشان را در دست می چرخاندند و شعارهای میهن‌دوستانه سر می‌دادند. این روش راهپیمایی در شهرهایی دیگر از جمله قم، اصفهان، مشهد، شیراز و... انجام شد.

خبرگزاری آسوشیتد پرس نیز راه پیمایی گسترده مردم ایران را در روز ۲۲ بهمن مورد توجه قرار داده و نوشت: ایران که امسال درگیر شیوع بیماری کرونا بود، به جای راه‌پیمایی هر ساله که با پیاده‌روی منظم مردم در خیابان‌ها انجام می‌شد، امسال مردم سوار بر موتورسیکلت‌ها و خودروها در راه‌پیمایی بزرگداشت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت کردند. انتظار می‌رود که ده‌ها هزار تن از مردم در شهرهای مختلف در این راهپیمایی با موتور سیکلت و خودرو شرکت کرده باشند.

روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل هم در بخشی از گزارشی که در آن به راهپیمایی امروز مردم ایران پرداخته بود، نوشت: در تهران، پایتخت ایران راهپیمایی خودروها و دیگر وسایل نقلیه صبح روز چهارشنبه از دوازده نقطه مختلف آغاز شد که برای تجمع در میدان آزادی در خیابان آزادی پیش می‎رفتند.

این روزنامه در ادامه نوشت: مردمی که در این راهپیمایی شرکت کرده بودند، پلاکاردهایی در دست داشتند که رویشان «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» نوشته شده بود.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز در این باره نوشت: ایرانی‌ها با خودروهایشان برای بزرگداشت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به خیابان‌ها آمدند.

این خبرگزاری ادامه داد: آیت الله سید علی خامنه‌ای، رهبر ایران ۳۸۴۰ زندانی را به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران مورد عفو قرار دادند.

اسپوتنیک افزود: امروز، روز پیروزی نهایی انقلاب اسلامی در مبارزه با سلطنت محمد رضا پهلوی آخرین شاه ایران است.

بخش انگلیسی شبکه الجزیره هم راه‌پیمایی ۲۲ بهمن امسال را مورد توجه قرار داده و نوشت: برای اولین بار طی چندین دهه گذشته، میدان آزادی انباشته از خیل عظیم افراد پیاده‌ای نبود که در راهپیمایی شرکت می‌کردند و به جای آن مردم سوار بر موتورسیکلت‌ها و خودروها برای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تجمع کرده بودند.

الجزیره همچنین نوشت: روز چهارشنبه هزاران وسیله نقلیه در مسیرهای تعیین شده در پایتخت و در سر تا سر ایران برای بزرگداشت این روز راهپیمایی کردند. از مردم خواسته شده بود برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیماری همه‌گیر کرونا به صورت پیاده در راهپیمایی شرکت نکنند.

این شبکه علاوه بر این اشاره کرد: سپاه پاسداران ایران سه نوع موشک بالستیک ساخت داخل را در مسیر راه‌پیمایی در تهران به نمایش گذاشته بود. همچنین یک سامانه دفاع هوایی تولید ایران نیز که در ژوئن سال ۲۰۱۹ یک پهپاد آمریکایی را ساقط کرده بود نیز، به نمایش عموم درآمده بود.

خبرگزاری رویترز نیز مشارکت مردم ایران در راهپیمایی امروز را مورد توجه قرار داده و نوشت: ایرانی‌ها روز چهارشنبه با فاصله‌گذاری اجتماعی و برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا، امسال به جای مشارکت به صورت پیاده در راهپیمایی بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با موتورسیکلت‌ها و خودروها در راهپیمایی هر ساله شرکت کردند. تهران همچنین در قبال تلاش‌های غرب برای متوقف کردن برنامه موشکی‌اش، موشک‌های بالستیک را نیز در مسیرهای راهپیمایی به نمایش درآورده بود.

رویترز در ادامه نوشت: علیرغم تغییر روش راهپیمایی که با وسایل نقلیه انجام شد، حس و حال این مراسم تغییری نکرده بود. مشارکت‌کنندگان پرچم‌های ایران را در دست می‌چرخاندند و پلاکاردها و نمادهایی در دست داشتند که رویشان «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» نوشته شده بود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
خرید باکس 1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
عارفی_2
خرید باکس 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر