انتقاد ذوالنور از توافق‌نامه بین دولت با آژانس
۱۰۹۳۵۱۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
۱۲۴۵
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: توافق‌نامه‌ای که بین دولت با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای منعقد شده خلاف قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها بوده و هرچه سریع‌تر باید لغو شود.

خبرگزاری ایسنا: رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: توافق‌نامه‌ای که بین دولت با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای منعقد شده خلاف قانون اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها بوده و هرچه سریع‌تر باید لغو شود.

مجتبی ذوالنور در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و بررسی موافقت‌نامه آژانس انرژی اتمی با سازمان انرژی هسته‌ای بیان کرد: هفت سال است که همه مسائل کشور به برجام گره خورده و اقتصاد کشور شرطی شده است. برجام را منعقد کردند بدون آنکه هیچ تضمینی از دشمن گرفته شود یا دشمن را می‌شناختند و یا شناختی از آن نداشتند. اگر دشمن را نمی‌شناختند رهبری بارها تاکید کردند که دشمن ما زیاده‌خواه، متعدی و متجاوز است، اما خلاف همه اینها قراردادی با دشمن منعقد شد که هیچ تضمینی نداشت.

وی در ادامه اظهار کرد: بعد از آنکه دونالد ترامپ نیز از برجام بیرون رفت زمان را کشتند و گام‌های پنج‌گانه‌ای را تصویب کرده که در عمل دولت محتوای گام‌های کاهش تعهدات را اجرا نکرد و بدین ترتیب فرصت از دست مردم رفت. مجلس انقلابی در راستای دفاع از حقوق ملت قانونی را تصویب کرد تا طرف مقابل را تکان دهد و دشمن را وادار به عکس‌العمل کند.

وی در ادامه تاکید کرد: براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی اگر طرف مقابل تمام تحریم‌ها را بردارد و وظایف برجامی خود را اجرا کند دولت باید به مجلس گزارش دهد و این مجلس شورای اسلامی است که باید در خصوص ادامه توافقات تصمیم گیری کند و دولت این اجازه را ندارد. دولت با بی‌توجهی به قانون مجلس باعث شد تا دشمن حس کند پشمی به کلاه قانون و مجلس شورای اسلامی نیست. دولت بیان کرد اگر امروز طرف مقابل تحریم‌ها را لغو کند ما فردا به برجام باز می‌گردیم اما این خلاف قانون مصوب مجلس است.

ذوالنور ادامه داد: این توهین به شأن ملت ایران است که امروز نوکر خودشان را یعنی نافائل گروسی را به ایران بفرستند و دولت نیز تمام اراده ملت و قانون را زیرپا گذاشته و با آن قراردادی را منعقد کند که نقض صریح قانون است. نمایندگان در این قانون تصویب کردند که استنکاف و امتناع و ممانعت از اجرای این قانون جرم است. رییس جمهور در این قانون مجری قانون شناخته شده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قراردادی که بین آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای با سازمان انرژی اتمی ایران منعقد شده است به دور از چشم مردم نظارت‌های آژانس را قانونی کردند. در حالی که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران را زیرپا گذاشتند. اگر قرار است مجلس شورای اسلامی قانون تصویب کند ولی اجرایی نشود، این هزینه‌ها که از جیب مردم خرج می‌کنیم نامشروع است. مجلس باید بر روی اجرای قانون مصوب خود بایستد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون بیانیه‌ای براساس ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در حال آماده شدن است و براساس قانون آقای رییس جمهور و هر کس دیگری در نقض قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها نقش داشته باشد سریعا به قوه قضاییه معرفی شده و خارج از تشریفات اداری باید براساس قانون با او برخورد شود.

ذوالنور در ادامه با اشاره به ضرورت ایستادگی مجلس شورای اسلامی بر پای قانونی که مصوب کرده است، بیان کرد: این‌که قرار است عده‌ای از مسئولان دولتی بیایند و حالا به ما توضیح دهند در شأن مجلس نیست. این‌که جایگاه مجلس شورای اسلامی را زیرپا بگذارند و بعد بخواهند با یک حلب شیره بر سر نمایندگان کلاه بگذارند قابل قبول نیست. تا زمانی که موافقت‌نامه امضاء شده پاره نشود و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی اجرایی نشده هیچ مقام دولتی اجازه ورود به مجلس را ندارد.

وی با بیان این‌که وقت مجلس ارزشمند است، بیان کرد: این‌که بخواهند براساس موافقت‌نامه مجددا سه ماه به آژانس فرصت دهند و سپس زیرسبیلی تا آستانه انتخابات به این وضع ادامه داده و بخواهند با زبان سازش برای دشمن نوکری کنند قابل قبول نیست. حرمت امامزاده را متولی آن نگه می‌دارد. موافقت‌نامه‌ای که بین آژانس و سازمان انرژی هسته‌ای بسته شده است خلاف روح قانون اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی است. تمام نظارت‌های آژانس براساس این موافقت‌نامه ادامه یافته و حتی بازرسان آنها نیز کم نمی‌شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: رهبری تاکید داشتند تا آمریکا و اروپا وظایف برجامی خود را اجرا نکنند هیچ شرطی و مذاکره‌ای پذیرفته نیست. اکنون ما دو حجت شرعی و قانونی داریم و این موافقت‌نامه باید کنار گذاشته شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:102
Iran (Islamic Republic of)
12:11 - 1399/12/04
تا میتوانین چوب لا چرخ بذارین شما نیازمند نیستین مردوم هم ولش
Iran (Islamic Republic of)
12:12 - 1399/12/04
بابا ول کنید مجلس مجلس تونه‌ کودکستان حرف درست تری بدا این مجلس است
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
12:18 - 1399/12/04
برو بابا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
بروجمعش کن،هنوزسواداینکارنداری،دولت یک تیردونشون زده،هم قانون مجلس اجراکرده هم ...‌...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
مردم داره میمیره تو کجای کاری بس کن
Iran (Islamic Republic of)
12:22 - 1399/12/04
جناب ذوالنور ما راضی هستیم که توافق کنند دیگه ازتووامثال توخسته شده ایم.
Iran (Islamic Republic of)
12:36 - 1399/12/04
جمع کنید برید بابا شما که وضع مالی تون خوبه بیچاره این مردم که دارند تاوان ندانم کاری های شما را میدهند
Iran (Islamic Republic of)
12:42 - 1399/12/04
نبایستی خون شهدا پایمال شود خصوصا شهدای هسته ای خدا یار و نگهدارت باد جناب ذوالنور عزیز خدا کند مطلبم را چاپ کنند
پاسخ ها
بی طرف
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
كدام مجلس؟ این مجلس مال ده درصد مردم است،
Iran (Islamic Republic of)
12:54 - 1399/12/04
نمیشه شماها با هم کنار بیایید تا چند ماه دیگر این رییس جمهور میره و شماها هر کی را دوستان دارید بیارید و جای ایشان قرار بدهید فقط مردم این گرانی را نداشته باشند و رای هم از مردم نخواهید هر کسی را دوست داشتین رییس جمهور کنید
Iran (Islamic Republic of)
13:07 - 1399/12/04
کدوم مجلس دلت خوشه تو بیا جای من من میرم جای تو اون موقع مجلس مجلس کن
Iran (Islamic Republic of)
13:11 - 1399/12/04
منافع امثال توداره ازبین میره #کاسب تحریم
Iran (Islamic Republic of)
13:11 - 1399/12/04
عوامل فقرمردم صدایشان درآمد
Germany
13:19 - 1399/12/04
این کار دولت پنهان توهین به مجلس وملت هست
Iran (Islamic Republic of)
13:20 - 1399/12/04
من از این آقا و همفکرانش واقعا راضی نیستم و حق الناس است!!!!
Iran (Islamic Republic of)
13:24 - 1399/12/04
خودتون تصویب میکنین خودتدن اجرا نمیکنین خودتون از خودتون شکایت میکنین خودتون خودتون رو مجاکمه میکنین خدایی شماها هنرمندین
Iran (Islamic Republic of)
13:27 - 1399/12/04
خدایا تو خودت به ما کمک.
دایه دلسوزتر از مادر.
Iran (Islamic Republic of)
13:28 - 1399/12/04
درود بر روحانی و دولتمردان
Iran (Islamic Republic of)
13:35 - 1399/12/04
کاسبان تحریم صداشون دراومد
Iran (Islamic Republic of)
13:40 - 1399/12/04
کلا این بابا مخالف سازش و ارمش هست.... چونواز جنس مردم نیست
Iran (Islamic Republic of)
17:19 - 1399/12/04
بدون تماس وگفتگو چطور از منافع کشور دفاع کنند تامل با جهان با چی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج