حمله فراستی به سریال «گامبی وزیر»
۱۰۹۵۳۲۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳
۲۰۹۲
مسعود فراستی درباره سریال پرطرفدار این روزهای نتفلیکس گفت: شطرنج در کار دراماتیزه نمی شود. انگار بازی منچ یا مار وپله در حال انجام شدن است. فیلمساز نمی تواند شطرنج را مساله کند و به همین دلیل همه چیز حول محور  شطرنج مفهومی می شود و نمایشی نیست.

سینما دیلی: مسعود فراستی درباره سریال پرطرفدار این روزهای نتفلیکس گفت: شطرنج در کار دراماتیزه نمی شود. انگار بازی منچ یا مار وپله در حال انجام شدن است. فیلمساز نمی تواند شطرنج را مساله کند و به همین دلیل همه چیز حول محور  شطرنج مفهومی می شود و نمایشی نیست.

واکنش تند فراستی به سریال «گامبی وزیر»

هم فیلمنامه نویس و فیلمساز شطرنج بلد نیستند. اگر شطرنج دراماتیزه نشود نگاه دو حریف بی معنیه. کسی که شطرنج بلده می‌فهمد این مار و پله است، شطرنج نیست. این مسخره بازیه. زمانی این هماوردی مثل وسترن می‌شود و نگاه‌ها و روانشانسی چشم معنی می‌دهد که میانجی یعنی شطرنج برای منِ مخاطب معلوم باشد.من وقتی حرکت های شطرنج را از این سریال یاد نگیرم پس تمامش می‌شود بهانه تا یک آمریکایی برای من مسئله بشود.

نسبت این آدم با شطرنجی که روی سقف اتاق نشان می‌دهند مسخره است. باید من بفهمم فرق اسب و فیل چیه. این سریال نه درون می‌سازد نه بازی . من باید لحظات شطرنج را با این دختر تجربه می کردم که نکردم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج