روحانی وهابی: انتخابات مال کفار است
۱۰۹۵۴
۱۹ مهر ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۵
۶۳۶۳
در موضعی مغایر با اظهارات اخیر ملک عبدالله پادشاه عربستان، یکی از علمای اسلامی این کشور مشارکت زنان در انتخابات را حرام دانست.
 به نقل از روزنامه القبس کویت، «عبدالرحمن البراک» از علمای اسلامی عربستان فتوایی صادر کرد که بر اساس آن مشارکت زنان در انتخابات حرام دانسته شد.

البراک اعلام کرد: مشارکت زنان در انتخابات، شبیه شدن به کفار است. انتخابات بدترین چیزی است که از کفار به مسلمانان رسیده است.

این عالم اسلامی همچنین در سایت اینترنتی خود نوشت: بیعت کردن زنان با امام و رهبر جامعه و انتخاب یک زن به عنوان مشاور وی حرام است.

پادشاه عربستان چندی پیش وعده داد که از انتخابات آینده زنان در این کشور همچون مردان از حق رای برخوردار شوند.

زنان عربستانی از حقوقی چون رانندگی و مشارکت در انتخابات محروم هستند.

ملک عبدالله چندی پیش دستور داد که زنان از دوره آینده انتخابات شوراهای شهر در این کشور همچون مردان از حق کاندیداتوری و رای دادن برخوردار شوند.

نیمی از اعضای شوراهای شهر در عربستان انتخابی و نیمی دیگر انتصابی هستند.زنان عربستانی از رانندگی و سفر به خارج از این کشور بدون همراهی یک محرم، محروم هستند.

پادشاه عربستان همچنین عضویت زنان در پارلمان یا مجلس مشورتی این کشور را مجاز دانسته بود.تمامی اعضای مجلس مشورتی عربستان در جایگاه پارلمان به طور مستقیم توسط پادشاه منصوب می شوند و تنها اختیارات مشورتی دارند.

منبع: شفاف

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج