درخواست رئیس پارلمان ترکیه برای قانون جدید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۹۸۲۷۴
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
۱۱۰۶
رئیس پارلمان ترکیه با درخواست از احزاب سیاسی حاضر در این نهاد قانون‌گذارای برای کمک به شکل گرفتن قانون اساسی جدید این کشور، گفت اگر عزم صادقانه‌ای وجود داشته باشد قانون اساسی جدیدی را می‌توان تدوین کرد.

خبرگزاری فارس: رئیس پارلمان ترکیه با درخواست از احزاب سیاسی حاضر در این نهاد قانون‌گذارای برای کمک به شکل گرفتن قانون اساسی جدید این کشور، گفت اگر عزم صادقانه ای وجود داشته باشد قانون اساسی جدیدی را می‌توان تدوین کرد.

در ادامه اظهارنظر مقام‌های ارشد ترکیه درباره لزوم تدوین قانون اساسی جدید برای این کشور، «مصطفی شنتوپ» رئیس پارلمان ترکیه شرط تصویب شدن آن توسط قانونگذاران را توضیح داد.

شنتوپ امروز (دوشنبه) طی گفت‌وگو با خبرنگاران در آنکارا، وجود عزم صادقانه در پارلمان ترکیه را لازمه تدوین قانون اساسی جدید برای این کشور دانسته و از اعضای حاضر در این نهاد قانون‌گذاری خواست که تلاش‌ها برای قانون اساسی جدید را تقویت کنند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وی در این باره توضیح داد: «اگر عزم صادقانه‌ای توسط تمام احزاب سیاسی در پارلمان بر سر این موضوع وجود داشته باشد، باور دارم که ترکیه می‌تواند قانون اساسی جدید را تدوین کند. روش‌ها و راه‌هایی برای این مسئله نیز وجود دارد».

این مقام ترکیه‌ای با اشاره به درخواست برخی احزاب این کشور برای بازگشت ترکیه به نظام پارلمانی، تصریح کرد چنین چیزی فقط از طریق تغییر قانون اساسی ممکن خواهد بود.

شنتوپ پیشتر نیز با بیان اینکه تدوین قانون اساسی جدید برای این کشور امری غیر ممکن نیست، گفته بود اگر در پارلمان اراده قوی وجود داشته باشد این کار انجام خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

پیش از این، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ضمن استقبال از موافقت حزب «حرکت ملی» با تغییر قانون اساسی این کشور، گفت پیش‌نویس قانون اساسی جدید ترکیه بر مبنای نظام کنونی ریاست‌جمهوری تدوین خواهد شد.

در سال ۲۰۱۷ بود که دولت ترکیه به پیشنهاد اردوغان همه‌پرسی تغییر قانون اساسی این کشور از نظام پارلمانی به نظام ریاست‌جمهوری را برگزار کرد که با حاشیه پیروزی کمی، رأی آورد. در پی این تغییرات، پست نخست‌وزیری از نظام سیاسی ترکیه حذف و اردوغان به عنوان رئیس‌جمهور این کشور انتخاب شد.

پیشتر، یک تحلیلگر حقوقی در دانشگاه «گِنت» بلژیک پیش‌بینی کرد دولت ترکیه احتمالاً به دنبال برگزاری یک انتخابات زودهنگام تا قبل از سال ۲۰۲۳ خواهد بود تا اجازه دهد اردوغان برای سومین دوره نامزد انتخابات شود.

با این حال، اردوغان چندی قبل با رد اظهارات تعدادی از احزاب و چهره‌های سیاسی ترکیه مبنی بر برگزاری تصمیم دولت برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام، گفته بود: «هیچ بحثی درباره انتخابات زودهنگام قبل از ژوئن ۲۰۲۳ نداریم. ما مانند احزاب اپوزیسیون عجله‌ای نداریم، چشم‌انداز فعلی، تقویم ژوئن ۲۰۲۳ است».

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر