بایدها و نباید‌های جراحی زیبایی فک و چانه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۹۸۴۷
۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
۸۷۸۳۱
اگر به این نتیجه رسیده‌اید که فک شما بیش از حد در چهره‌تان فرصت مانور دادن پیدا کرده، پس اصلا بعید نیست فکر جراحی زیبایی فک هم به ذهن​تان خطور کند. این جراحی با مزایا و معایبی همراه است که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.

برترین‌ها: این روز‌ها با وجود جراحی‌های زیبایی مانند جراحی بینی و گونه می‌توان برای تغییر چهره و نزدیک شدن به چهره ایده‌آل اقدام کرد. حالا در این گیرو دار علاوه بر این جراحی‌های رایج جراحی‌های دیگری هستند که می‌توانند در این فهرست جای بگیرند و چه بسا پرطرفدار هم باشند.

جراحی زیبایی فک یکی از همین انواع است. اگر این روز‌ها زیادی مقابل آینه ایستاده‌اید و اتفاقا به این نتیجه رسیده‌اید که فک شما بیش از حد در چهره‌تان فرصت مانور دادن پیدا کرده و دست بر قضا اجازه خودنمایی از سایر اعضای صورت را از آن‌ها سلب کرده است، پس اصلا بعید نیست برای حل و فصل ماجرا فکر جراحی زیبایی فک هم به ذهن​تان خطور کند. اما بهتر است قبل از اینکه برای جراحی اقدامی کنید یا تصمیمی بگیرید از همه انواع و البته همه ماجر‌های آن سر در بیاورید و بعد تصمیم بگیرید که آیا این آمادگی را دارید یا خیر.

بایدها و نباید‌های جراحی زیبایی فک و چانه

۳ دسته عمل زیبایی

به نظرتان فک‌تان زیادی بزرگ است؟ شاید هم فکر می‌کنید چانه‌تان زیادی کوچک است یا اینکه اصلا چانه ندارید. در عین حال ممکن است به طور کلی درباره اینکه فک‌تان کوچک است یا بزرگ و اینکه مشکل از فک بالاست یا فک پایین تشخیص اشتباهی داده باشید؛ بنابراین بهترین حالت ممکن این است که ابتدا با مشاوره با پزشک متخصص از چم و خم کار سر دربیاورید و علت اصلی ماجرا را دریابید.

جراحی‌های زیبایی فک به سه دسته تقسیم می‌شوند، جراحی زیبایی فک بالا، فک پایین و چانه. حالا هر کدام از این جراحی‌ها بنا بر معاینه بیمار و عکس‌هایی که از او گرفته می‌شود و در نهایت تشخیص پزشک انجام خواهد شد و می‌تواند به تنهایی یا همراه با هم انجام شود. در این بین معاینه بیمار نقش اصلی در تعیین نوع عمل مناسب فک دارد.

جراحی فک پایین

جراحی زیبایی دیگری که روی فک افراد انجام می‌شود می‌تواند مختص کسانی باشد که فک پایین​شان یا به تنهایی یا همراه با فک بالا دچار مشکل است که این مشکل می‌تواند به صورت چرخیدن بیش از حد فک پایین به سمت بالا باشد که باعث در هم رفتن دندان‌های فک پایین به داخل دندان‌های فک بالا می‌شود یا می‌تواند به صورت چرخیدن بیش از حد فک پایین به سمت پایین باشد که باعث باز ماندن دهان ناشی از نرسیدن دندان‌های جلویی فک‌ها روی هم می‌شود.

در این مواقع عمل روی فک پایین یا به تنهایی انجام می‌شود یا به همراه فک بالایی. در این عمل هم باز برشی در بیرون اتفاق نمی‌افتد و برش در داخل دهان خواهد بود. این‌بار فک پایین از مخاط و عضلات جدا می‌شود، در محل مناسب بریده شده و بازهم طبق معاینات و گرافی‌ها استخوان فک پایین در محل مناسب فیکس می‌شود.

بایدها و نباید‌های جراحی زیبایی فک و چانه

جراحی فک بالا

شاید در مواردی که فک بالای بیمار عقب است شخص مراجعه‌کننده با این تصور نزد پزشک برود که فک پایین او بیش از حد جلوست در صورتی‌که اصل مشکل مربوط به عقب بودن فک بالای بیمار است. در بیمارانی که فک بالا عقب است معمولا لب بالایی آن‌ها خیلی عقب‌تر از لب پایینی ایشان است که خب همین موضوع سبب می‌شود بیمار به لحاظ زیبایی مشکل جدی پیدا کند. در عین حال افرادی که فک بالای آن‌ها عقب است چین‌های خنده‌شان بیش از حد فرو رفته است که البته این هم موضوع دیگری است که در زیبایی صورت آن‌ها اختلال ایجاد می‌کند.

همچنین برخی از بیمارانی که فک بالای آن‌ها عقب است ممکن است بدون اینکه بدانند احساس کنند گونه ندارند و باید برای گونه اقدام کنند در حالی‌که دلیل اصلی این موضوع هم می‌تواند همان عقب بودن فک بالایی این افراد باشد. در چنین مواردی درمان اصلی جلو آوردن فک بالا خواهد بود. حالا زمانی‌که تشخیص داده می‌شود این بیماران با عقب بودن فک بالا مواجه هستند و باید برای رفع این مشکل جراحی شوند، عمل روی آن‌ها انجام می‌گیرد.

همچنین ممکن است ارتفاع فک بالا بیش از حد زیاد یا کم باشد که می‌تواند سبب اختلال در جفت کردن دندان‌ها یا باعث باز ماندن دهان ناشی از عدم قرار گرفتن فک‌ها روی هم شود که در همه این موارد عمل جراحی فک بالا توصیه می‌شود. در این عمل همه برش‌های از داخل دهان خواهد بود و در پوست صورت هیچ برشی ایجاد نخواهد شد.

به این ترتیب استخوان فک بالا از مخاط و عضلات آزاد شده و با برش افقی در سطح بالایی ریشه دندان‌ها به طور کامل بریده می‌شود. در این مرحله استخوان فک جدا شده بر اساس معاینه‌های انجام شده قبل از عمل، گرافی‌ها و قالب‌های دندانی که پیش​تر گرفته شده در جای مناسب فیکس می‌شود.

دوران نقاهت

دوران نقاهت و درد پس از جراحی در جراحی چانه کمتر از جراحی فک بالا و پایین است، چون قسمت دندانی فک در این عمل دستکاری نمی‌شود. چسب‌های مخصوصی وجود دارد که بعد از جراحی برای بیمار زده می‌شود و در عین حال مصرف دوره‌ای آنتی‌بیوتیک هم بخشی از این دوران نقاهت در جراحی زیبایی چانه است. البته بیمار بعد از جراحی چانه احتمالا درد مختصری هم خواهد داشت که با تجویز مسکن آرام می‌شود و معمولا در این نوع از عمل مشکلی برای جویدن وجود نخواهد داشت، چون اصلا قسمت دندانی فک در جراحی چانه دستکاری نمی‌شود. اما در جراحی‌های فک شرایط به گونه دیگری است. این افراد بعد از عمل باید در ابتدا مایعات مصرف کنند و بعد از آن هم استفاده از غذا‌های کاملا نرم در دستور کارشان قرار می‌گیرد. کم کم بعد از سه الی چهار هفته برای این بیماران غذا‌های نیمه جامد تجویز می‌شود.

مشاوره ارتودنسی

در جراحی‌هایی که قرار است فک بالا یا پایین مورد جراحی قرار بگیرد حتما پیش از اقدام به عمل، مشاوره ارتودنسی برای بیمار درخواست می‌شود. البته در عمل چانه به دلیل اینکه نسبت دندانی فک‌ها نرمال است نیاز به مشاوره ارتودنسی قبلا از عمل نیست. اما در جراحی‌های فک بالا و پایین ترتیب دندان‌ها ممکن است به هم خورده باشد بنابراین مشاوره ارتودنسی پیش از عمل ضروری است. در این مشاوره اگر تشخیص داده شد که ترتیب دندان‌ها مناسب نیست یک تا دو سال ارتودنسی انجام خواهد شد و سپس جهت عمل فک اقدام می‌شود.

بایدها و نباید‌های جراحی زیبایی فک و چانه

جراحی برای زیبایی چانه

عمل زیبایی چانه برای بیمارانی مفید است که مشکلی در قسمت دندانی فک‌ها ندارند. به این ترتیب که دندان‌های‌شان به راحتی روی هم جفت می‌شوند و محل قرار گرفتن فک بالا و فک پایین آن‌ها طبیعی است، اما استخوان چانه آن‌ها یا عقب است یا خیلی بلند به نظر می‌رسد. همین موضوع می‌تواند در زیبایی صورت افراد مشکل ایجاد کند. حالا در این نوع عمل ما هیچ جراحی روی فک بالا یا پایین انجام نمی‌دهیم و عمل فقط روی استخوان چانه انجام خواهد شد. جراحی چانه هم اتفاقا مانند جراحی‌های فک از طریق برش‌های داخل دهان انجام می‌شود. باز هم برشی روی پوست صورت انجام نمی‌شود و همه برش‌ها در داخل دهان اتفاق می‌افتد. استخوان چانه از طریق داخل دهان کاملا آزاد می‌شود.

حالا در این مرحله دو روش برای بالا آوردن یا جلو آوردن چانه وجود دارد، یکی از این روش‌ها ژنیو پلاستی استخوانی است. در این روش با برشی که روی خود استخوان چانه انجام می‌شود، این استخوان از بقیه فک جدا شده و بر اساس محلی که پیش​تر بر اساس گرافی‌ها مشخص شده و مناسب تشخیص داده شده، جلو یا بالا آورده خواهد شد. در نهایت در همان محل مناسب با پیچ فیکس می‌شود. ویژگی قابل توجه عمل فوق این است که روی خود استخوان بیمار کار می‌شود و در واقع خود استخوان است که جلو آورده می‌شود و در نهایت هیچ پروتزی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد؛ بنابراین این عمل، عمل ارجح هست، چون جسم خارجی وجود ندارد و در نتیجه ریسک ابتلا به عفونت هم کمتر است.

پس قاعدتا این جراحی روش مناسب‌تری برای عمل زیبایی چانه است. روش دوم جراحی ژنیو پلاستی با پروتز انجام می‌شود. در این عمل بعد از آزاد کردن استخوان چانه پروتز را در محل مناسب قرار می‌دهیم و به این ترتیب چانه جلوتر آورده می‌شود. ایراد این جراحی در استفاده از جسم خارجی است. طبیعی است که در استفاده از پروتز ریسک عفونت بالاتر است، اما خب مواردی وجود دارد که بیمار استخوان چانه‌ای ندارد که بتوان آن را برش داد و جلوتر آورد.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1394/03/09
سلام.من امروز به علت یه مشکل جزئی به دندون پزشکی مراجعه کردم دکترم گفت فکم خیلی کم متمایل به راست میگفت من هانتیک فک دارم.با یه عمل جزئی فک درس میشه.میخواستنم بپرسم میشه با ارتدنسی فک پایین مشکلم حل شه خیلی نگرانم اگه میشه جواب بدین.
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1394/05/05
سلام خسته نباشید. دندون های فک بالام فاصله دارند.واسه اورتودنسی رفتم پشه پزشک گفتند فک بالا و پایین 1سانت فاصله داره اگه ارتو دنسی کنی مشکله فکت معلوم میشه و بعدش باید عمل کنی بعد عملم دوباره ارتودنسی.
من از عمل خیلی میترسم فکمم خیلی نیاز به عمل نداره .
لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1394/05/21
سلام من شهریور 93 عمل پروتز فک کردم از اون زمان تا الان هی روی ناحیه چانه جوش میزنم میخوام ببینم اینا به هم مربوطن و اینکه چه باید کرد مرسی
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1394/07/01
سلام خسته نباشيد من ٢١سالمه قرار ٢ماهه ديگه عمل فكمو انجام بدم خيلي استرس دارم بهم گفتن خيلي ع
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1394/08/15
راسه میگن دکترم بهم گفته بد دوسال از ارتودنسیت دوباره به خالت اول بر میگرده گفته فکتو عمل کن به خاطر این گفته زدگی لثه
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1395/02/20
تورو خدا الكي زير تيغ جراحي نريد به اين سادگيا نيست منم فك بالاييم خيلي جلو بود ولي ارتودنسي كردم و يك سانت رفت عقب و دكتر گفته بود بايد بعد از ارتودنسي جراحي كني ولي من الان خيلي راضي هستم و نميخوام جراحي كنم چون واقعا عوارض بدي داره و هر تيغ جراحي كه به بدن ميخوره تمام سيستم بدن رو زير و رو ميكنه و از حالت طبيعي خارج
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1395/02/29
من فک پایینم عقبِ و باعث میشه چانه ام ریز بنظر بیاد،ولی دندونهای فک بالا و پایین روی هم خوب چفت میشه! بنظر شما چه عمل زیبایی میشه روی چونه پایین کرد تا هم جلو بیاد و هم دوباره دندونها سرجاشون قرار بگیرن؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
جینوپلاستی
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1395/03/12
سلام ده سال پیش سمت چپ صورتم به اندازه چهار میلی متر رشد کرد و باعث کج شدن صورتم شد به حراج فک مراجعه کردم که گفتن که رشدش متوقف شده و الان ده ماهه که ارتودنسی کردم و حدود دو میلی متر فک پایینم رو جلو آوردن و نیاز به جراحی فک داره از طرفی جراح فکم میگه که شاید این کجی درست نشه و نیاز به جراحی چونه هم داشته باشه عوارضی که جراحی چونه داره میترسم به گفته پزشک جراح پلاستیک احتمال چسبندگی چونه داره و اینکه شاید عصب لب پایینی آسیب ببینه لطف کنید راهنمایم کنید چکار کنم
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۹
منم چانه ام سمت راست کمی بیشتر از سمت چپه برای عمل بینی نزذ دکتر رفتم و اون گفت می تونم چانتو هم همزمان با عمل بینی برات بترشم. خیلی می ترسم.
Pakistan
12:46 - 1395/06/13
HI every one!!
من دندونام که خوب بهم چف میشن ولی فکر کنم شاید چانم یکم کۆچیکه میشه من ۆ راهنمایی کنین ک کدۆم عمل زیبایی رۆ انجام بدم!!

کاش از این ٣تا عمل زببایی های مختلف هم یک عکسایی میزاشتین!
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1395/09/17
سلام من دندونام رو هم هست ولی کجه و جانه ام درازه جوری که رو فورمه صورتم خیلی تاثیر گزاشته چیکار باید کنن
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1396/03/14
دوستان من حدود یه هفته هست عمل ژینوپلاستی همراه با جراحی زیبایی بینی انجام دادم.الان بعد یه هفته هنوز نمیتونم دهنم باز کنم و درست حرف بزنم و در ناحیه چانه احساس بی حسی و خواب رفتگی دارم.ممنون میشم اگه کسی تجربه کرده بهم بگه این طبیعیه یا نه
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1396/03/17
سلام دوست عزیز.اتفاقا منم 11 روز قبل مثل شما جراحی رینوپلاستی به همراه ژینوپلاستی انجام دادم.واسه چانه من از استخوان لگن کمک گرفتن و حدود یک سانت و نیم جلو اوردن.منم با گذشت 11 روز از عمل درست نمیتونم دهنم باز کنم طوریکه اگه دهنم باز میکنم به بینی فشار میاد.از یه طرف احساس بیحسی شدید در ناحیه چانه و لب پایین دارم.از همه مهمتر و تنها چیزی که نگرانم میکنه درست نمیتونم حرف بزنم و واضح کلمات را بیان کنم.تو را خدا اگه چیزی فهمیدی به
پاسخ ها
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
سلام. عملش سخت بود؟
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1397/03/08
سلام

روزبخیر

من بهمن 93 فکمو عمل کردم و خیلی تحقیق کردم ، انقدر سرچ کرده بودم و به جوابی نرسیده بودم تصمیم گرفتم خودم که عمل کردم تجربیاتمو حتما تو سایت ها بنویسم .

من فک پایینم جلو بود ، 2 سال ارتودنسی کردم در نهایت پس از کلی تحقیق پیش آقای دکتر باربد ضمیری در شیراز عمل کردم ، همیشه دعاشون میکنم و بینهایت از عملم راضی هستم ، ایشون فک بالای من را عمل کردن و جلو اوردن، خیلی تغییر کردم ، خیلی اعتماد به نفس پیدا کردم ، به نظرم اگر کسی ناهنجاری فک داره واقعا عمل کنه چون حالتون و خوب میکنه از نظر روحی ، قطعا در درجه اول آسیب هایی که ناهنجاری فک به دندان ها میزنه مهم تر است مثل : سردردهای شدید ، عدم توانایی در جویدن کامل غذا که طبعا دچار مشکلات گوارشی می شویم و ..... خیلی موارد دیگر .

سال 93 من هرجا قیمت کردم بالای 10 تومن قیمت دادن(تهران) اما ایشون 4 تومن گرفت 3 تومن هم هزینه بیمارستان شد و به هرکسی قیمت را میگفتم باورشون نمیشد ، بسیار قیمت مناسبی بود با توجه به سختی عمل . همیشه خداروشکر میکنم که ایشون من و عمل کردن چون خیلی خیلی سرشون شلوغ است و به سختی تونستم وقت بگیرم ازشون .

امیدوارم همه دوستانی که میخوان این عمل و انجام بدهند ، دکتر خوبی انتخاب کنند.

موفق و سالم باشید

97/3/8
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
سلام.
دکتر ضمیری جراح منم هست
21 تیر ماه عمل دارم
کلی استرس دارم که چی پیش میاد
خیلی میترسم
کاش یه کوچولو درمورد وضعیت بعد از عملتون بگین.لطفا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
سلام.
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
سلام من هم شیراز هستم رفتم پیش دکتر علی فرحی بهم گفتند نیاز به جراحی فک داری لطف منو راهنمایی کنید ایا جراحی کنم پیش کدام دکتر
United Arab Emirates
21:24 - 1397/12/18
سلام، من چانم یکم عقب بود دکتر ساریخانی شیراز برام پروتز چانه گذاشت اصلا تغیر نکردم ولی الان بعداز دوسال دندون عقلمو جراحی کردم حالا فکم و لثه های پایینم خیلی اذیتم میکنه، واقعا دارم عذاب میکشم ، بنظرتون چکار کنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2