فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۰۱۱۵۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
۶۲۲۷
به بهانه انتشار خبر اجرای فرزاد فرزین در یک برنامه اینترنتی

روزنامه شهرآرا - محمدناصر حق‌خواه: پس از اجرای گلزار در تلویزیون، سام درخشانی و کامبیز دیرباز و حمید گودرزی و پژمان بازغی هم اجرا‌های تلویزیونی را برعهده گرفتند. حالا و در این مطلب قرار است درباره شروع موج جدیدی از حضور به عنوان مجری، این بار از سمت خوانندگان کشورمان بنویسیم. حضوری که پس از اجرای بنیامین بهادری در برنامه «میزبان» و توجه شدن به آن، قرار است فرزاد‌فرزین را هم به این حوزه بکشاند.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

همان طور که می‌بینید، این تصمیمات کاملا موجی و قبیله‌ای است؛ روزی بازیگری سرشناس به اجرا روی می‌آورد و بقیه بازیگران دنباله رو او می‌شوند و دل به دریا می‌زنند، روزی فوتبالیست‌ها برنامه‌های اینترنتی درباره فوتبال اجرا می‌کنند و حالا انگار نوبت خواننده هاست. حضوری که البته فعلا از ۲ خواننده بیشتر نشده است، اما می‌توان انتظار داشت با حضور فرزاد فرزین به عنوان مجری و موفقیت احتمالی او، بیشتر از این‌ها باشد. حالا در این مطلب سؤال اصلی این است که اصلا این نوع حضور‌ها و انجام مصاحبه و اجرا جلو دوربین که می‌دانیم کاری تخصصی است، اصولا حرفه‌ای است و مشابه خارجی دارد؟ و اگر چنین است تا الان مردم از این نوع حضور‌ها راضی بوده اند یا نه؟

حرفه‌ای نه، جذاب شاید!

سال هاست که تلویزیون رویکرد خود را برای جذب تماشاچی تغییر داده است و به جای پرورش یک شخص و تبدیل او به برند و بعد استفاده از او، راه میان بر را انتخاب می‌کند و افراد سرشناس در حوزه‌های دیگر را وارد حیطه اجرا می‌کند تا راه چندساله یک شبه طی شود و بیننده عجول با دیدن یک چهره معروف دستش را از کنترل تلویزیون بردارد و به تماشای برنامه بنشیند. دیگر تربیت مجری‌هایی مثل فرزاد حسنی و جواد یحیوی و محمدرضا‌شهیدی فر و رضا رشیدپور و احسان علیخانی که از تلویزیون شروع می‌کنند و اتفاقا پس از شهرت به سینما و سریال هم گوشه چشمی دارند، تمام شده است و بعضی از آنان به کلی حذف شده اند و باقی مانده شان هم آخرین نسل مجریان حرفه‌ای را تشکیل می‌دهند.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

در برنامه‌های جدید تلویزیون همان طور که شاهدیم، یک چهره سینمایی از برنامه آشپزی تا برنامه مختص کودکان و مسابقه اطلاعات عمومی و اتومبیل رانی را اجرا می‌کند. اما فارغ از این شکل نگاه به تلویزیون، برنامه‌های شبکه مجازی که اصولا بر پایه جذب مخاطب ساخته می‌شوند و بیننده با دیدن آن هزینه اینترنت می‌پردازد، قطعا این راه را دنبال می‌کنند. از حضور مرحوم علی انصاریان و مهرداد میناوند، خداد عزیزی و کریم‌باقری به عنوان مجری برنامه‌های اینترنتی تا حضور شهاب حسینی و محمدرضا گلزار و پژمان جمشیدی، همه این نکته را ثابت می‌کند که این حضور‌ها قطعا جذاب اند و حرفی در آن نیست، اما آیا اصلا این شکل حضور‌ها حرفه‌ای هم هستند؟ در نگاه اول و بدون هیچ تحلیل روی اجرا‌ها پاسخ باقاطعیت نه است!

کسی که نه دوره بدن و بیان دیده است، نه مخاطب شناسی می‌داند، نه در پشت صحنه برنامه‌های تلویزیون خاک صحنه خورده و نه حتی ارتباط چشمی گرفتن درست با دوربین را بلد است، اصلا جایی روبه روی دوربین ندارد. اما از این نگاه اولیه اگر بگذریم و وارد بحث تخصصی شکل اجرا‌ها شویم، آیا به پاسخ دیگری می‌رسیم؟ برای این منظور بد نیست بهانه اصلی نوشتن این مطلب را که حضور فرزاد فرزین به عنوان مجری در یک برنامه گفت وگومحور است، اصل قرار دهیم و درباره همتای او، بنیامین بهادری، و برنامه میزبان چندخطی بنویسیم!

بد و بدتر یا بد و خوب؟

بنیامین بهادری دوباره قرار بود اجرای یک برنامه در تلویزیون را به عهده بگیرد و خبرش هم به سرعت همه جا منتشر شد، اما هربار به دلیلی، در آخرین لحظات این حضور لغو شد. اما برنامه اینترنتی میزبان بالأخره جلو دوربین رفت و او گفتگو‌هایی با سوژه‌هایی سرشناس مثل اکبر عبدی و سحر قریشی و بابک جهانبخش انجام داد.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

میهمانانی که می‌شد از حضور آنان نه برنامه‌ای فوق العاده که دست کم گفت وگوی خوش ریتمی بیرون آورد؛ اتفاقی که اصلا نیفتاد و نظر‌های انتقادی مردم زیر همه پست‌های اینستاگرامی درباره این برنامه به وفور دیده می‌شد. اما جالب اینجا بود که در حرکتی عجیب چند صفحه سینمایی با صفت‌هایی مبالغه آمیز مثل بااستعداد و فان و توانا از اجرای بنیامین یاد می‌کردند. توصیفاتی که باعث می‌شد زیر همان پست‌ها مردم از شدت تعجب ندانند که دقیقا چه باید بگویند.

بامزه‌ترین نظر دراین باره متعلق به کاربری بود که نوشته بود: «آقا فکر کنم واسه خبرنگارا یه چیز دیگه نشون دادن که همه شون دارن این جوری می‌گن؛ من وسط این برنامه یخ خوابم برد، جدی. کجاش فان بود آخه؟» حرف مردم درست بود؛ «میزبان» نه برنامه‌ای با گفت وگویی چالشی بود، نه سرگرم کننده، نه حتی زرد و دم دستی. برنامه‌ای بد ریتم با سؤال‌های خنثی که اگر هم کمی از خنثی بودن خارج می‌شد، با خام دستی مجری تباه می‌شدند. اما آن برنامه گذشت و حالا نوبت فرزاد فرزین است. او نشان داده است که رابطه‌های زیادی بین بازیگران و تهیه کنندگان و کارگردانان دارد و در دوسه سال گذشته از خیلی بازیگران حرفه‌ای هم بیشتر سریال نمایش خانگی بازی کرده است و همین روز‌ها هم مشغول بازی در سریال ملکه گدایان است.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

فرزین پیش از اوج گیری شبکه نمایش خانگی هم چند کار سینمایی بازی کرده بود و در کنسرت هایش هم جزو معدود خوانندگانی بود که وجهی نمایشی به کارش می‌بخشید و برای هر قطعه یک برنامه داشت. اما همه این تجربیات و خلاقیت‌ها باعث نمی‌شود که او در اجرا الزاما موفق باشد. به هرحال چیزی که قطعا معلوم است، اجرای فرزاد فرزین در یک برنامه اینترنتی به نام «منو‌بشناس» است که میهمانانی مثل باران کوثری، نیما شعبان نژاد، سیدجلال حسینی، مهدی‌رحمتی، علی اوجی، نرگس‌محمدی و رضا یزدانی در برنامه فرزین حضور خواهند داشت. حالا باید منتظر بود و دید که او حضوری بهتر از بنیامین خواهد داشت یا بدتر از بد خواهد بود؟!

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:21
Iran (Islamic Republic of)
16:31 - 1399/12/27
هم صدا داره هم چهره از یک مجری مگه چی می خواهید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
این فقط ظاهر کارو پوشش میده علم و دانش پس چی
Iran (Islamic Republic of)
16:44 - 1399/12/27
از امثال میثاقی خیلی بهتره
حداقل مردم دوستش دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
از جانب مردم حرف نزن
Iran (Islamic Republic of)
10:15 - 1399/12/28
اهههههههه
چه خواننده ی مزخرفی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
تو گوش نکن لنگی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان