فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۰۱۱۵۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
۶۰۷۸
به بهانه انتشار خبر اجرای فرزاد فرزین در یک برنامه اینترنتی

روزنامه شهرآرا - محمدناصر حق‌خواه: پس از اجرای گلزار در تلویزیون، سام درخشانی و کامبیز دیرباز و حمید گودرزی و پژمان بازغی هم اجرا‌های تلویزیونی را برعهده گرفتند. حالا و در این مطلب قرار است درباره شروع موج جدیدی از حضور به عنوان مجری، این بار از سمت خوانندگان کشورمان بنویسیم. حضوری که پس از اجرای بنیامین بهادری در برنامه «میزبان» و توجه شدن به آن، قرار است فرزاد‌فرزین را هم به این حوزه بکشاند.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

همان طور که می‌بینید، این تصمیمات کاملا موجی و قبیله‌ای است؛ روزی بازیگری سرشناس به اجرا روی می‌آورد و بقیه بازیگران دنباله رو او می‌شوند و دل به دریا می‌زنند، روزی فوتبالیست‌ها برنامه‌های اینترنتی درباره فوتبال اجرا می‌کنند و حالا انگار نوبت خواننده هاست. حضوری که البته فعلا از ۲ خواننده بیشتر نشده است، اما می‌توان انتظار داشت با حضور فرزاد فرزین به عنوان مجری و موفقیت احتمالی او، بیشتر از این‌ها باشد. حالا در این مطلب سؤال اصلی این است که اصلا این نوع حضور‌ها و انجام مصاحبه و اجرا جلو دوربین که می‌دانیم کاری تخصصی است، اصولا حرفه‌ای است و مشابه خارجی دارد؟ و اگر چنین است تا الان مردم از این نوع حضور‌ها راضی بوده اند یا نه؟

حرفه‌ای نه، جذاب شاید!

سال هاست که تلویزیون رویکرد خود را برای جذب تماشاچی تغییر داده است و به جای پرورش یک شخص و تبدیل او به برند و بعد استفاده از او، راه میان بر را انتخاب می‌کند و افراد سرشناس در حوزه‌های دیگر را وارد حیطه اجرا می‌کند تا راه چندساله یک شبه طی شود و بیننده عجول با دیدن یک چهره معروف دستش را از کنترل تلویزیون بردارد و به تماشای برنامه بنشیند. دیگر تربیت مجری‌هایی مثل فرزاد حسنی و جواد یحیوی و محمدرضا‌شهیدی فر و رضا رشیدپور و احسان علیخانی که از تلویزیون شروع می‌کنند و اتفاقا پس از شهرت به سینما و سریال هم گوشه چشمی دارند، تمام شده است و بعضی از آنان به کلی حذف شده اند و باقی مانده شان هم آخرین نسل مجریان حرفه‌ای را تشکیل می‌دهند.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

در برنامه‌های جدید تلویزیون همان طور که شاهدیم، یک چهره سینمایی از برنامه آشپزی تا برنامه مختص کودکان و مسابقه اطلاعات عمومی و اتومبیل رانی را اجرا می‌کند. اما فارغ از این شکل نگاه به تلویزیون، برنامه‌های شبکه مجازی که اصولا بر پایه جذب مخاطب ساخته می‌شوند و بیننده با دیدن آن هزینه اینترنت می‌پردازد، قطعا این راه را دنبال می‌کنند. از حضور مرحوم علی انصاریان و مهرداد میناوند، خداد عزیزی و کریم‌باقری به عنوان مجری برنامه‌های اینترنتی تا حضور شهاب حسینی و محمدرضا گلزار و پژمان جمشیدی، همه این نکته را ثابت می‌کند که این حضور‌ها قطعا جذاب اند و حرفی در آن نیست، اما آیا اصلا این شکل حضور‌ها حرفه‌ای هم هستند؟ در نگاه اول و بدون هیچ تحلیل روی اجرا‌ها پاسخ باقاطعیت نه است!

کسی که نه دوره بدن و بیان دیده است، نه مخاطب شناسی می‌داند، نه در پشت صحنه برنامه‌های تلویزیون خاک صحنه خورده و نه حتی ارتباط چشمی گرفتن درست با دوربین را بلد است، اصلا جایی روبه روی دوربین ندارد. اما از این نگاه اولیه اگر بگذریم و وارد بحث تخصصی شکل اجرا‌ها شویم، آیا به پاسخ دیگری می‌رسیم؟ برای این منظور بد نیست بهانه اصلی نوشتن این مطلب را که حضور فرزاد فرزین به عنوان مجری در یک برنامه گفت وگومحور است، اصل قرار دهیم و درباره همتای او، بنیامین بهادری، و برنامه میزبان چندخطی بنویسیم!

بد و بدتر یا بد و خوب؟

بنیامین بهادری دوباره قرار بود اجرای یک برنامه در تلویزیون را به عهده بگیرد و خبرش هم به سرعت همه جا منتشر شد، اما هربار به دلیلی، در آخرین لحظات این حضور لغو شد. اما برنامه اینترنتی میزبان بالأخره جلو دوربین رفت و او گفتگو‌هایی با سوژه‌هایی سرشناس مثل اکبر عبدی و سحر قریشی و بابک جهانبخش انجام داد.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

میهمانانی که می‌شد از حضور آنان نه برنامه‌ای فوق العاده که دست کم گفت وگوی خوش ریتمی بیرون آورد؛ اتفاقی که اصلا نیفتاد و نظر‌های انتقادی مردم زیر همه پست‌های اینستاگرامی درباره این برنامه به وفور دیده می‌شد. اما جالب اینجا بود که در حرکتی عجیب چند صفحه سینمایی با صفت‌هایی مبالغه آمیز مثل بااستعداد و فان و توانا از اجرای بنیامین یاد می‌کردند. توصیفاتی که باعث می‌شد زیر همان پست‌ها مردم از شدت تعجب ندانند که دقیقا چه باید بگویند.

بامزه‌ترین نظر دراین باره متعلق به کاربری بود که نوشته بود: «آقا فکر کنم واسه خبرنگارا یه چیز دیگه نشون دادن که همه شون دارن این جوری می‌گن؛ من وسط این برنامه یخ خوابم برد، جدی. کجاش فان بود آخه؟» حرف مردم درست بود؛ «میزبان» نه برنامه‌ای با گفت وگویی چالشی بود، نه سرگرم کننده، نه حتی زرد و دم دستی. برنامه‌ای بد ریتم با سؤال‌های خنثی که اگر هم کمی از خنثی بودن خارج می‌شد، با خام دستی مجری تباه می‌شدند. اما آن برنامه گذشت و حالا نوبت فرزاد فرزین است. او نشان داده است که رابطه‌های زیادی بین بازیگران و تهیه کنندگان و کارگردانان دارد و در دوسه سال گذشته از خیلی بازیگران حرفه‌ای هم بیشتر سریال نمایش خانگی بازی کرده است و همین روز‌ها هم مشغول بازی در سریال ملکه گدایان است.

فقط مانده بود شما مجری شوی آقای فرزین

فرزین پیش از اوج گیری شبکه نمایش خانگی هم چند کار سینمایی بازی کرده بود و در کنسرت هایش هم جزو معدود خوانندگانی بود که وجهی نمایشی به کارش می‌بخشید و برای هر قطعه یک برنامه داشت. اما همه این تجربیات و خلاقیت‌ها باعث نمی‌شود که او در اجرا الزاما موفق باشد. به هرحال چیزی که قطعا معلوم است، اجرای فرزاد فرزین در یک برنامه اینترنتی به نام «منو‌بشناس» است که میهمانانی مثل باران کوثری، نیما شعبان نژاد، سیدجلال حسینی، مهدی‌رحمتی، علی اوجی، نرگس‌محمدی و رضا یزدانی در برنامه فرزین حضور خواهند داشت. حالا باید منتظر بود و دید که او حضوری بهتر از بنیامین خواهد داشت یا بدتر از بد خواهد بود؟!

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:21
Iran (Islamic Republic of)
16:31 - 1399/12/27
هم صدا داره هم چهره از یک مجری مگه چی می خواهید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
این فقط ظاهر کارو پوشش میده علم و دانش پس چی
Iran (Islamic Republic of)
16:44 - 1399/12/27
از امثال میثاقی خیلی بهتره
حداقل مردم دوستش دارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
از جانب مردم حرف نزن
Iran (Islamic Republic of)
10:15 - 1399/12/28
اهههههههه
چه خواننده ی مزخرفی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۸
تو گوش نکن لنگی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر