چطور حال خانه‌تان را خوب کنید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۰۱۵۷
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۱
۲۶۸۲۰
هر قسمت از فضای خانه شما باتوجه به رنگ‌آمیزی‌اش می‌تواند تاثیر مستقیمی بر شرایط سالم یا ناسالم روحی افراد و شخصیت اعضای خانواده داشته باشد.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: ذهنیت بیشتر مردم درباره دکوراسیون منزل در این موضوع خلاصه می‌شود که اگر شخصی به اندازه کافی به زیبایی‌شناسی اشراف داشته باشد، می‌تواند خانه‌ای را طراحی کند که توجه هر فردی را به خود جلب خواهد کرد. البته این موضوع درست است اما واقعیت اینجاست رنگ‌هایی که قرار است به شمایل خانه افراد وجهه و جلوه ببخشند در عین حال می‌توانند تاثیر مستقیمی بر سلامت روح و روان و چه بسا گاهی سلامت جسم اعضای خانواده داشته باشند. رنگ‌ها را می‌توان به عنوان نقطه اشتراک غیرکلامی در جهان تعریف کرد. دقیقا در همین راستاست که رنگ‌ها می‌توانند در همه دنیا تاثیر مشترکی بر احوالات روحی افراد بگذارند. پس اهمیت آنها را در دکور کردن منزل خود هرگز دست کم نگیرید و فراموش نکنید که هر قسمت از فضای خانه شما باتوجه به رنگ‌آمیزی‌اش می‌تواند تاثیر مستقیمی بر شرایط سالم یا ناسالم روحی افراد و شخصیت اعضای خانواده داشته باشد.

چطور حال خانه‌تان را خوب کنید

اتاق نشیمن و سرسرا...

رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد در کنار رنگ‌های زمینی مانند قهوه‌ای و بژ می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای اتاق نشیمن، سرسرا و راهروی منازل باشند. رنگ‌های فوق از این‌رو در چنین فضاهایی جواب می‌دهند که می‌توانند سبب محاوره و گفت‌وگو میان اعضای خانواده شوند، به‌خصوص در شرایط حاکم این روزها که معمولا تلویزیون در نقش عاملی بازدارنده مانع از برقراری دیالوگ‌های ضروری برای سلامت روحی افراد در جمع خانواده‌ها می‌شود، اما استفاده از چنین رنگ‌هایی در فضاهای مذکور می‌تواند افراد را ترغیب کند تا دور هم بنشینند و با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

چطور حال خانه‌تان را خوب کنید

طبیعی است وقتی شما در فضایی احساس صمیمت و گرما کنید، دوست دارید آنجا بنشینید و حرف بزنید. رنگ‌هایی که نامبرده شد دقیقا همین احساس را به شما خواهند داد.

آشپزخانه...

مشاوران رنگ بر این عقیده‌اند که اگر شما خاطرات جالب‌توجه و به‌یادماندنی‌اي را از دوران کودکی خود داشته باشید که اتفاقا مربوط به زمان‌هایی باشد که در آشپزخانه سپری کرده‌اید در دوران بزرگسالی به طور ناخودآگاه سراغ همان رنگی خواهید رفت که در کودکی آشپزخانه شما با آن تزئین شده بود، بنابراین اگر آشپزخانه دوران کودکی شما به عنوان مثال با رنگ آبی و سفید تزئین شده باشد و دست بر قضا شما را یاد روزهای خوش کودکی‌تان بیندازد، در حال حاضر هم بهترین گزینه برای آشپزخانه شما و خانواده‌تان همان رنگ آبی و سفید خواهد بود. اما اگر تصویر دلخواه و خاطره‌انگیزی در این باره در ذهن شما وجود ندارد پس رنگ‌های قرمز و زرد همان‌طور که در اتاق‌نشیمن و راهرو‌ها کاربرد داشتند در آشپزخانه هم می‌توانند مناسب‌ترین گزینه‌ها باشند.

چطور حال خانه‌تان را خوب کنید

این رنگ‌ها برقراری ارتباط کلامی را بین اعضای خانواده روان و راحت‌تر خواهند کرد هر چند در این میان «امایی» هم وجود دارد. اما اگر به لحاظ شرایط سلامت جسمی در وضعیتی هستید که باید از برنامه غذایی خاصی پیروی کنید و در واقع رژیم غذایی شما بایدها و نباید‌های خاص خودش را دارد بهتر است رنگ قرمز را از آشپزخانه دور کنید چون این رنگ اشتها را تحریک می‌کند و سبب پرخوری می‌شود. پس اگر از چاقی رنج می‌برید و این معضل سلامت‌تان را به مخاطره انداخته است حتما رنگ قرمز را از آشپزخانه‌تان دور کنید. در عوض می‌توانید رنگ آبی را در آشپزخانه استفاده کنید چون كه آبی رنگی ضداشتهاست.

اتاق خواب...

اتاق خواب فضایی است که شما برای آرام شدن و بهره‌مندی از خواب راحت به آنجا می‌روید، بنابراین بهتر است سراغ رنگ‌های به اصطلاح خنک بروید. آبی و سبز می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای اتاق خواب باشند به‌خصوص که آرامش روحی را در افراد شدت می‌بخشند.

چطور حال خانه‌تان را خوب کنید

استفاده از رنگ قرمز در اتاق خواب توصیه نمی‌شود چون علاوه بر بالا بردن فشارخون سبب تشدید ضربان قلب هم خواهد شد که به خودی خود اضطراب را در افراد منجر می‌شود. اما در عوض رنگ آبی دقیقا برعکس عمل می‌کند و آرامش بی‌حد و حصری را به اتاق خواب می‌آورد.

حمام...

ترکیبی از رنگ سفید و رنگ‌های گرم البته با غلبه رنگ سفید بر فضا معمولا محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای حمام است چون رنگ سفید به‌طور اتوماتیک احساس نظافت و تمیزی را در ذهن افراد تداعی می‌کند. با این حال توصیه می‌شود برای حمام هم از رنگ‌های آبی، سبز، به‌خصوص سبز روشن و البته فیروزه‌ای استفاده شود چون این رنگ‌ها هم علاوه بر اینکه حس تمیزی را در ذهن تداعی می‌کنند رنگ‌های آرامبخشی هستند و به‌خصوص در تابستان که بعد از یک روز شلوغ کاری دوش گرفتن اتفاقی است اجتناب‌ناپذير چه به لحاظ نظافت و چه به لحاظ ریکاوری روحی و جسمی، این رنگ‌های آرامبخش می‌توانند کارساز واقع شوند.

چطور حال خانه‌تان را خوب کنید

اتاق ورزش...

اگر با قرار دادن دستگاهی مثل تردمیل در یکی از اتاق‌‌های خانه، فضایی ورزشی را در منزل خود ایجاد کرده‌اید که اتفاقا قصد دارید از آن فضا بهترین استفاده را ببرید؛ برای تزئین این اتاق انتخاب‌های متنوع و البته بیشتری پیش‌رو دارید. می‌توانید سراغ رنگ‌های قرمز و نارنجی بروید که شما را بیشتر از سایر رنگ‌ها به حرکت ترغیب می‌کنند، از طرف دیگر چون این رنگ‌ها ممکن است باعث شوند احساس گرما کنید می‌توانید سراغ سبز و آبی هم بروید. رنگ‌های ترکیبی هم در این زمینه توصیه می‌شوند. مثلا ترکیبی از آبی و سبز یا زرد و سبز که از نظر روانشناسی می‌توانند بهترین گزینه‌ها باشند چون شادتر هم هستند. فراموش نکنید شما قرار است در این اتاق ورزش کنید.

چطور حال خانه‌تان را خوب کنید

اتاق کار...

اگر دست بر قضا جزو آن دسته از افرادی هستید که در خانه هم اتاقی را به عنوان اتاق کار تدارک دیده‌اید، بهتر است برای انتخاب رنگ آن دقت کنید. طبیعی است که هر چه شما کارتان را زودتر تمام کنید زودتر هم می‌توانید به جمع خانواده اضافه شوید و از بودن کنار اعضای خانواده لذت ببرید. رنگ خاکستری به توصیه مشاوران رنگ بهترین گزینه است؛ هم برای اینکه شاید مجبور باشید ساعت‌های طولانی‌ را در اتاق کار بگذرانید و این رنگ نه هیجان‌زده‌تان می‌کند و نه خسته و نه خواب‌آلود و هم اینکه رنگ خاکستری قدرت تمرکز را بالا می‌برد، بنابراین شما کارتان را با کیفیت بهتری انجام خواهید داد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
انجمن پرستاری ایران_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
انجمن پرستاری ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
انجمن پرستاری ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
انجمن پرستاری ایران_2
خرید باکس 2
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دارو سازی عبیدی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر