مجازات مرگبار به دلیل نقض قرنطینه در فیلیپین
۱۱۰۶۵۱۸
۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۷
۲۲۰۶
یک مرد جوان در فیلیپین پس از آن که به دلیل نقض مقررات قرنطینه کرونا، مجبور شده بود صدها بار حرکت بشین و پاشو را انجام دهد، درگذشت.

جماران: یک مرد جوان در فیلیپین پس از آن که به دلیل نقض مقررات قرنطینه کرونا، مجبور شده بود صدها بار حرکت بشین و پاشو را انجام دهد، درگذشت.

این فرد بعد از ساعت 18 در شهر «جنرال تریاس» در جنوب «مانیل» پایتخت، برای خریدن آب از خانه بیرون رفته بود. اما او به دست پلیس بازداشت شد چون بر پایه مقررات کرونایی و محدودیت رفت و آمد در فیلیپین، خروج شهروندان از خانه از ساعت 18 تا 5 صبح ممنوع است.

ماموران پلیس به عنوان تنبیه بدنی، این مرد که «دارن مانائوگ پنیاردوندو» نام داشت و نیز افراد دیگر بازداشت شده را مجبور کردند که حرکت بشین و پاشو انجام دهند.

مجازات مرگبار به دلیل نقض قرنطینه در فیلیپین

مأموران به این افراد می ‌گفتند که باید صد بار این حرکت را انجام دهند، اما هر بار که حرکت آنها ناهماهنگ می ‌شد، شمارش را از نو آغاز می‌کردند.

«ریچلین بالس» همسر این مرد گفت که به شوهرش دستور داده شده تمرینات را با دیگران انجام دهد. او گفته شوهرش بیماری قلبی داشت و فردای آن روز، وقتی به خانه برگشت به سختی راه می‌ رفت. گفته می ‌شود که قربانی دست کم 300 بار حرکت بشین و پاشو را پشت سر هم انجام داده است.

مقامات فیلیپین در حال تحقیق در مورد پرونده مرگ این شهروند 28 ساله هستند.

«آدرین لوسنا» پسر عموی مرد جان‌ باخته، در توضیحی نوشت: «پنیاردوندو وقتی به خانه برگشت، دچار تشنج شده بود، اما ما توانستیم او را در خانه احیا کنیم.»

مجازات مرگبار به دلیل نقض قرنطینه در فیلیپین

با این حال این مرد ظاهرا بار دیگر دچار تشنج شده و با آن که سریعا به بیمارستان منتقل شد، ساعاتی بعد فوت کرد.

«ایلدبرندی اوسانا» سخنگوی پلیس ملی فیلیپین گفت که رئیس پلیس شهر و دو مأمور دیگر تا زمان انجام تحقیقات در مورد این حادثه از سمت خود برکنار شده‌ اند.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «این ورزش باعث خم شدن و آسیب زانو می ‌شود و دردناک است، به ویژه اگر انسان به آن عادت نداشته باشد ممکن است حتی به مرگ بینجامد. حتی خود مأموران پلیس هم نمی ‌توانند چنین کار دشواری را به کرات انجام دهند.»

رئیس پلیس شهر در نهایت جرم خود را نپذیرفته بود و مدعی شده بود با خاطیان با ادله برخورد می شود، نه تنبیه بدنی.

پلیس فیلیپین تاکنون هزاران نفر را به دلیل نقض قانون منع رفت و آمد حاکم در منطقه مانیل و چهار استان مجاور جریمه کرده است. در فیلیپین تاکنون بیش از 828 هزار مورد ابتلا به کووید 19 مشاهده شده است و بیش از 14 هزار نفر نیز در این کشور بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده ‌اند.

گروه ‌های مدافع حقوق بشر پیش از این نسبت به مجازات‌ های سخت بدنی افراد به دلیل نقض قرنطینه و محدودیت ‌های کرونا در فیلیپین ابراز نگرانی کرده بودند.

«مناردو گوارا» وزیر دادگستری فیلیپین گفت که مقامات محلی باید به جای مجازات و تنبیه افراد خاطی، آنها را به انجام خدمات اجتماعی و عمومی وادارند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج