کلاهبرداری ۳۰ هزار پوندی با برگزیده جایزه ادبی!
۱۱۰۸۷۷۴
۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
۱۳۰۱
مسئولان برگزاری جایزه ادبی« فولیو» مبلغ ۳۰ هزار پوند جایزه برنده سال ۲۰۲۰ را به کلاهبردارانی پرداخت کردند که خود را «والریا لوئیزلی»، نویسنده مکزیکی جا زده بودند.
خبرگزاری فارس: مسئولان برگزاری جایزه ادبی« فولیو» مبلغ ۳۰ هزار پوند جایزه برنده سال ۲۰۲۰ را به کلاهبردارانی پرداخت کردند که خود را «والریا لوئیزلی»، نویسنده مکزیکی جا زده بودند.
 
کلاهبرداری ۳۰ هزار پوندی با برگزیده جایزه ادبی!
 
 به نقل از سایت لترری هاب، کلاهبرداران با جا زدن یک نفر به عنوان «والریا لوئیزلی» جایزه ۳۰ هزار پوندی ادبی را دریافت کرده و حتی سعی کردند پول بیشتری به جیب بزنند.
 
مسئولان برگزاری جایزه ادبی «فولیو» جایزه ۳۰ هزار پوندی برنده سال ۲۰۲۰ را به کلاهبردارانی پرداخت کرده‌اند که خود را «والریا لوئیزلی»، نویسنده مکزیکی جا زده بودند.
 
مجله بوک‌سلر، روز چهارشنبه خبر یک کلاهبرداری توسط مجرمان سایبری از انجمن فولیو که هر ساله جایزه خود را به بهترین اثر ادبی سال اعطا می‌کند، اعلام کرد.
 
بنابر این خبر، کلاهبرداران خود را «والریا لوئیزلی»، نویسنده مکزیکی جا زده بودند که به خاطر رمان «بایگانی کودکان گمشده» برنده جایزه ادبی «فولیو» شده بود.
 
این کلاهبرداران مبلغ ۳۰ هزار پوند جایزه نقدی این رویداد را  از طریق یک حساب پی‌پَل(PayPal) که خودشان درخواست داده بودند، پرداخت شد. البته این کلاهبرداری بعد از واریز پول کشف شد.
 
«مینا فرای»، مدیر اجرایی جایزه تایید کرد که مبلغ مذکور به شرح فوق به سرقت رفته و همان زمان به پلیس اطلاع داده شده است.
 
البته انجمن فولیو مجددا جایزه نقدی ۳۰ هزار پوندی «والریا لوئیزلی» را به طور کامل به وی اهدا کرد.
 
این جایزه از سوی یک خیریه اهدا می‌شود و مستقل از حامی مالی آن یعنی شرکت راثبون است. فرای گفت که شرکت سرمایه‌گذاری در این حادثه از آن‌ها حمایت و کمک کرده است تا اقدامات حفاظتی بیشتری انجام گیرد.
 
این نخستین بار نیست که یک جایزه ادبی از سوی کلاهبرداران هدف قرار می‌گیرد. جایزه غیر داستانی بیلی گیفورد به ارزش ۵۰ هزار پوند در ماه نوامبر گذشته نیز هدف چنین کلاهبرداری قرار گرفتند اما هیچ وجهی پرداخت نشد. جوایز ۱۰ هزار پوندی فوروارد برای شعر نیز پس از اعلام برندگان در ماه اکتبر گذشته هدف کلاهبرداری قرار گرفت.
 
اشکال دیگر کلاهبرداری در حوزه ادبیات و نویسندگی در دوره همه گیری کرونا افزایش یافته است. بسیاری از نویسندگان به اشتباه نسخه های دست نویس خود را برای کلاهبردارانی ارسال کرده اند که با ایمیل های کمی تغییر یافته، خود را بعنوان نماینده نویسنده یا انتشارات جا زده اند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج